как да броя папканията...

  • 376
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
от часа на започване или от часа на приключване?

не се смейте, но наистина се чудя....защото, например, до този момент сме се кърмили в 4.20 през нощта за 15 мин., после се събуди в 7.20, но яденето продължи 2 часа със заспивания, смяна на памперс и т.н. и сега след 1 час безутешен рев спи, а се чудя дали да го будя, защото са минали 3 часа и е време за папкане

но са минали 3 часа от началото, а не от края на папкането

моля, дайте си мненията, че въобще не мога вече трезво да мисля и преценявам с това ядене, много ми е притеснено, че или повръща от преяждане или след 2 часа ядене пак си хапе юмручетата и пищи от глад

направо не знам  Cry

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първо изобщо не е нужно да ги броиш,а просто да даваш,когато дететнце е гладно.
а иначе правилото е - брои се от началото на едното до началото на следващото хранене.Т.е. ако бебе яде през 2ч и суче час и половина,ще имаш реално само половин час без кърмене - и това е съвършено нормално за първите седмици.

# 2
  • Мнения: 5 255
Никога не съм ги броила, а и не ми е било за цел  Rolling Eyes
Игнорирай часовника и се ръководи по детето - то е най-верния часовник  Hug Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 2 028
единственото ми притеснения за това "кърмене на поискване" е, че на практика, ако реша да изведа бебчо на разходка (вече му е време за първа разходка), той може да реши, че е гладен, докато сме навън и започва един реееев #Crazy

а ако има режим, може би ще знам кога е напапкан и няма да имаме проблеми с излизането  newsm78

ох, кога ще се регулират нещата с папкането

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085
единственото ми притеснения за това "кърмене на поискване" е, че на практика, ако реша да изведа бебчо на разходка (вече му е време за първа разходка), той може да реши, че е гладен, докато сме навън и започва един реееев #Crazy

а ако има режим, може би ще знам кога е напапкан и няма да имаме проблеми с излизането  newsm78

ох, кога ще се регулират нещата с папкането
а ти се притесняваш да кърмиш навън така ли? Моят спеше винаги в количката или в кенгурото като бяхме по разходки, така че не се притеснявай да го извеждаш. А режима ще се оправи, но нека да минат поне 3-4 седмици

# 5
  • Мнения: 51
При мен положението е почти същото. Вече не следя преди колко време е ял. Започнах да му свиквам със странния режим на поискване.
Днес ще излизаме за първи път и се надявам да не се разбеснее от глад по улиците. Не се притеснявам да кърмя навън, но предпочитам да сме си вкъщи на спокойствие.
Не се притеснявай да му даваш да яде когато е гладен, а не в определени часове. Сигурна съм, че скоро той сам ще се настрои на някакъв режим. Сега са още много малки и имат нужда от папкане. newsm10

# 6
  • София
  • Мнения: 2 164
Отдавна спрях да ги броя  Grinning.
Бебчовците обичат да спинкат, когато са на разходка, така че споко. Храни го преди излизане. И никакви режими с часове, само на поискване! С течение на времето ще установиш, че кърменето на поискване съвсем не е безразборно и ще започнеш да усещаш нуждите на бебето.

# 7
  • Мнения: 2 028
С течение на времето ще установиш, че кърменето на поискване съвсем не е безразборно и ще започнеш да усещаш нуждите на бебето.

дано, благодаря за успокоителните думи

# 8
  • Мнения: 35 891
единственото ми притеснения за това "кърмене на поискване" е, че на практика, ако реша да изведа бебчо на разходка (вече му е време за първа разходка), той може да реши, че е гладен, докато сме навън и започва един реееев #Crazy

ако се разхождаш с количката, т. е. возиш я ходейки - детето и леко гладно - спи, дори прави по-голям интервал от обичайно; ако все пак много огладнее - намираш една дебела сянка, за да не ви пече много и кърмиш /поне при нас е така, а май и при повечето бебчета/

# 9
  • Мнения: 182
Ние също сме на поискване,даже понякога Нели яде на 3.5 -4ч., а като спи изобщо не я будя има случаи когато спи повече от 4ч.Мисля, че децата сами създават режима за хранене.

Общи условия

Активация на акаунт