Шевовете след раждане

  • 7 534
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 952
Iskam da popitam  mamite koito imat  6evove....kakvi  vidove konci ima , kak padat , ili se mahat ot  doktora(spored  vida moje bi),  sled kolko vreme....kolko  sedite  s 6evove .... boli , nali?

Последна редакция: пн, 15 авг 2005, 15:08 от Туфка

# 1
  • Мнения: 513
Аз имах 3 вътрешни шева и конците паднаха сами не съм ходила никъде да ми ги махат . Не ме боляха само в началото малко ми щипеше като пишках .
Предполагам че лекарите ще ти кажат за конците имали нужда да ти се махат после .

# 2
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз имам и вътрешни и външни шевове и навсякъде съм със самоабсорбиращи се конци (не са ми ги махали). Започнаха да ми падат още от болницата (бях там 6 дни), около 10 - 15 ден ми се струва че вече бяха изпаднали всичките. Малко щипе като пишкаш и е трудно да се отпуснеш докато свикнеш Simple Smile И не, не боли от шевовете, боли само като седиш или лежиш (все пак си е рана и е чувствително). Като се прибрах от болницата забравих за болката Simple Smile

# 3
  • Мнения: 148
Аз имах три външни шева, и няколко вътрешни (не зная колко). Вътрешните бяха с такива конци, които си се разграждат в тялото. Външните доктора нарече "козметични" и техните конци трябваше да се махат. Махна ги на четвъртия ден след раждането. Малко болеше, но аз бях така претръпнала на болка в този момент, че почти не обърнах внимание. Малко некомфортно се чувстваш с шевовете. Придърпва те като сядаш и ставаш, но не е болка за умиране. След махането на конците ми изписаха кремче - локално обезболяващо, но нямах много нужда от  него и бързо спрях да го ползвам. Мисля, че след болката и емоциите около раждането -  на шевовете почти не им обърнах внимание  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 39 745
Аз минах само с 4 вътрешни, с разморазграждащи се конци. Почнаха сами да падат още в б-цата. Щипе си ... нали е рана.
След това само малко ме понаболяваше при секс ... ама риск на професията "раждала мама" Simple Smile
Всичко ще е наред Simple Smile

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И моите конци си паднаха сами. Не боляха, само при седене ми беше неудобно, придърпваше ми, но до 1 седмица всичко мина, сякаш никога не са ме шили. И като пишках не ме е щипало, но малко трудно се престраших да отида по голяма нужда...

# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
И при мене имаше доста шев и кройка - и вътрешни и външни шевове. Конците бяха от саморазграждащите се и сами си падаха - до две седмици някъде. А за болката - ми болеше си, рана е, не знам колко кила смрадлика употребих, но имаше ефект  ooooh!

# 7
  • Мнения: 603
Аз имах 6 външни. Бяха с конци, които трябва да се махат.
Болеше ме по време на шиенето, въпреки упойката. Е, беше поносимо Wink
Всъщност, най-трудно е след това, защото колкото повече зараства, мястото, толко повече се опъват конците и става трудно сядането и вървенето. Аз сядах само на една кълка.
Но това е само докато ги махнат - отколо 5 тия ден след раждането.
Самото махане въобще не го усетих. Махна ги една акушерка. Явно беше много добра, защото, наистина, въобще не ме заболя.
Ако си със шевове, опитай се да си осигуриш помощ в къщи, докато ги махнат, защото наистина си е трудничко движението
 Mr. Green
В една книга четох, че може да се сяда в пояс, за да не те боли, но не съм го пробвала.

# 8
  • Мнения: 5 299
Мойте конци си паднаха сами Mr. Green,а с обикновенните знам ,че се махат след 6-7 дена

# 9
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Имах 1 вътрешен и 2 външни шева. Конците бяха саморазграждащите (или там както се казват). Около 7-мия ден паднаха тези на външните шевове. Общо взето усещането е като ужулване, пари малко.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
Аз имах четири външни, които махнаха на петия ден след раждането (не боли!), и не знам колко вътрешни (беше ме страх да попитам Shocked), самоабсорбиращи се. Нямах проблеми със сядането и не ме болеше, но усещах нещо като опъване и доста пареше при пишкане. Страх ме беше от ходенето по голяма нужда. С течение на времето чувството за опъване намалява, при мен вече е съвсем слабо, но още го има  Confused, а и още ме е страх да помисля за секс.

# 11
  • Мнения: 1 108
Аз имах пет външни, които махнаха на петия ден след раждането (не боли!), и не знам колко вътрешни (беше ме страх да попитам Shocked), самоабсорбиращи се. Нямах проблеми със сядането и не ме болеше, но усещах нещо като опъване и доста пареше при пишкане. Страх ме беше от ходенето по голяма нужда. С течение на времето чувството за опъване намалява, при мен вече е съвсем слабо, но още го има  Confused.

И при мен беше абсолютната същата ситуация

# 12
  • Мнения: 1 722
Имах и вътрешни и външни, но лекарката съвсем професионално си беше свършила работата и изобщо не ги усещах - иначе знам, че ако са направени по-стегнато опъват. Външните ми ги махнаха на 7-я ден - малко щипе, а вътрешните сами си паднаха.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Имах три външни шева с конци които се махат. Не усетих когато ме шиеха защото бях с упойка. Когато ми ги сваляха не ме болеше, само ми беше малко неприятно. Наистина доста ме опъваха и все се страхувах да не се скъсат.

# 14
  • Мнения: 1 107
Имах външен /епизиотомия/, конците се саморазградиха още в болницата на 5-я или 6-я ден, не помня, отдавна вече няма и следа от тях Wink

Общи условия

Активация на акаунт