Често кърмене

  • 2 873
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Мами помагаите със съвети,имаме си бебче на 21 дена но по някога иска да се храни много на често даже и през час по някога давам вода,но пак иска да суче лапа си ръцете и реве търси да цока имаче имам кърма достатъчно и се наяжда много бързо за около 10 минути.Даите съвети

# 1
  • Мнения: 122
Не се притеснявай, колкото иска детенецето- давай му. И ние имахме период, през който малкият сучеше през около час (докато беше по-малък, но не си спомням точно на колко дни или месеца беше), но отмина. Според мен бебчето си знае най-добре колко е гладно, вслушвай се в него. А понякога просто може да търси гърдата за успокоение, не от глад- давай си му Peace .
А за водата- попрочети малко повече инфо и може и да преосмислиш дали да я даваш.

# 2
  • Мнения: 2 005
За такова малко бебче е съвсем нормално да суче начесто.Не винаги е от глад,така се успокоява,чувства се сигурно,усеща мама  Simple Smile  Кърми си го спокойно,не го тъпчи с вода,сега има нужда от кърма

# 3
  • Мнения: 857
Съвсем нормално - на тази възраст и моето бебе искаше да суче през час, че и по-често. Тогава чак ареолите ми бяха зачервени от толкова сукане и боляха - само като си представех, че трябва да суче и изпитвах ужас  ooooh!. Сега обаче е възхитително - приятно и много леко. Давай му когато и колкото пожелае.

# 4
  • Мнения: 567
Не се притеснявай- нормално е. И ние на тази възраст бяхме като слепени Laughing Постоянно искаше да яде,на всеки час съм давала. Но не винаги ядеше,а и се гушкаше.. Ядяхме по6,7-10 минутки. И до преди 10-тина дни ядяхме по 5-6,7мин.Но сега започна повечко да стои на цицката Laughing Щом бебчето иска давай.Аз вода не съм давала, ако искаш недавай и ти, но все пак ти най- добре си знаеш Peace Ние все още сме си само на кърма

# 5
  • Мнения: 1 174
Ето нещо по твоя въпрос  Wink http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13421 Ето и линк към библиотеката, там пише доста за режим на хранене или по - точно за липсата на такъв  Laughing  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 6
  • Мнения: 2 616
Мами помагаите със съвети,имаме си бебче на 21 дена но по някога иска да се храни много на често даже и през час по някога давам вода,но пак иска да суче лапа си ръцете и реве търси да цока имаче имам кърма достатъчно и се наяжда много бързо за около 10 минути.Даите съвети

Здравей и добре дошла в "Клуба на майките" Simple Smile
Докато кърмиш и отглеждаш детенце ще чуваш множество противоречиви мнения, едно от тях е за храненето - от това да го храниш под час и да имате режим до препоръки за "хранене на поискване" или при сигнал от страна на детето.
Всъщност децата са различни и тези интервали варират често като могат да бъдат от 1 час до 3часа най- много (педиатрите препоръчват около 10-12 кърмения за денонощие, за да се стимулират ефективно гърдите на майката и детето да поема нужното му количество мляко). Това обаче не означава, че ако детето яде по-често това е проблем.
Доста майки забелязват, че кърмените деца имат периоди в растежа им, когато свиват интервалите си между храненията си като по този начин целят по-голяма стимулация на гърдите на майка си и увеличаване на количеството мляко, което да задоволи нарастващите им нужди.
Мислиш ли че е възможно да сте в такъв етап от своето развитие?

Даването на вода при малки бебета ПО ПРИНЦИП не се препоръчва, защото поетото количество вода ще напълни стомахчето на бебето и то няма да има нужда да суче, по този начин се пропуска стимулацията ->не се подават сигнали на мозъка на майката, че бебето е с нови увеличени нужди за количество мляко и нейният организъм не може да навакса. Освен това чисто статистически погледнато кърмата е 88% вода, тоест обичайно тя е напълно в състояние да задоволи нуждите на бебето от поемане на течности.
Освен това съществува втори риск. Ако водата се дава от шише с биберон това би могло да обърка бебето. Начинът, по който бебето поема биберона и начинът по който поема майчината гръд, за да суче ефективно са различни. Даването на биберон-залъгалка или каквато и да е течност с биберон обърква този рефлекс  и това би могло да доведе до проблеми с кърменето.

И все пак, ако решиш да даваш вода на бебето си, може би ще е удачно да ограничиш приема й, като я предлагаш след хранене (не преди хранене или вместо хранене) и по възможност без добавена захар или други подсладители в нея?


Ако детенце откаже приемът на вода  това също не бива да те притеснява, както споменах и по-горе кърмата покрива нуждите от вода в повечето случаи и на повечето бебета вода трябва да се предлага след захранване, като често кърмените деца пропиват по-значителни количества и по-късно.

# 7
  • Мнения: 306
IvelinaAtanasova , много добре ти е обяснила всичко.

аз само се включвам да ти кажа, че и ние имахме такъв период в началото, явно си е нормално. сигурно чувстваш дискомфорт на зърната и въобще на гърдите, но те уверявам, че при редовно сукане постепенно той ще изчезне и ще почувстваш невероятното усещане, което носи кърменето. успех!

# 8
  • Мнения: 4
Благодаря ви много момичета,успокоихте ме  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 175
всичко до сега което са ти писали е така нормално е да суче толкова често когато даваш и вода то пие вода вместо кърма и затова е дладно през час.Аз кърмех на поискване без бода, до 6мес не съм давала вода и сега не пие мн Grinning. в началото е мн трудно на мен ми беше мн трудно първите 3мес.

# 10
  • Мнения: 875
най-важна в случая е нагласата. не си мисли, че твоят случай е изключение и ти се налага да се справяш с нещо трудно. да, има кърмачета, които сучат по-рядко, но много от тях търсят гърда (за храна, успокоение, близост с майката) много често. приеми го като нещо хубаво и за теб, и за детето. не мисли кога колко е изяло; щом иска да е на гърда, значи има нужда и ако си решила да кърмиш на поискване, трябва да се съобразиш с това.

# 11
  • Мнения: 134
 Нормално е бебенцето ти да иска да суче често в началото.Първият месец моята беборана папаше на всеки два ,три часа,а през нощта направо спеше на гърдата.Знам колко ти е трудно,но всички сме го изпитали и мисля,че и останалите мами ще се съгласят с мен.Съветът ми е да кърмеш на поисквне,а за водата според мен трябва да даваш,но много малко и рядко.Да не забравяме,че кърмата съдържа голямо количество вода.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт