Какво представлява "резницата" при меренето на БТ?

  • 1 056
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,
малко ми е неудобно, защтото може би въпросът ми е смешен за повечето от вас, но аз не знам нищо за тази "резница", ако може някой подробно да ми обясни, как се изчислява, защо изобщо трябва да знаем нейната стойност?
Искам да си имам бебче и от 7 месеца правиме опити. Честно казано досега не се втелясвах, ама вече почвам да се притеснявам.
Ако сте чели темата за Утрогестана ще видите, че не съм го приемала правилно и това може да е и причината досега да не се е получило, ама така е като има лекари с много голямо самочуствие!
Благодаря на всички

# 1
  • Мнения: 2 110
Този който ти каза тази дума "резницата" не ти ли даде повече информация?! newsm78
 Аз за първи път чувам за такова нещо !  Thinking

# 2
  • Мнения: 158
Да не би да става дума за "разница"?
И може би питаш защото си водиш календар
в бейби план?
Ако това питаш разница означава разлика
и не е необходимо да я знаеш, защото тя се изчислява
автоматично.
За да има ову разликата в температурата трябва да минимум
2 десети, а най-добре е да е около 4 десети.
Надявам се да съм ти помогнала и да съм разбрала
правилно въпроса.
Ако съм сгрешила се извинявам, че се намесих в темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 692
а ако разницата е над 5? newsm78 в месеца когато заченах/за кратко/ беше 0,41...сега бяхме на лов този месец и в момента ми изчислява 0,59 newsm78

# 4
  • Мнения: 568
Това понятие "разница" точно от бейби план идва и си е руският еквивалент на българската дума "разлика". Обозначава разликата в средните температури от първата и втората фаза на цикъла. За идеална се счита разница между 0,4 и 0,6. Когато стойностите са под 0,4 се счита, че един от двата хормона - естроген или прогестерон, не е произведен в нужното количество. Това, от ствоя страна, е пречка за забременяването...

В бейби план разницата се изчислява автоматично в полето над самата графика, където са и останалите данни - ден от цикъла, ден на овулацията, средна темпераутура за първа фаза и т.н Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 10 692
Това понятие "разница" точно от бейби план идва и си е руският еквивалент на българската дума "разлика". Обозначава разликата в средните температури от първата и втората фаза на цикъла. За идеална се счита разница между 0,4 и 0,6. Когато стойностите са под 0,4 се счита, че един от двата хормона - естроген или прогестерон, не е произведен в нужното количество. Това, от ствоя страна, е пречка за забременяването...

В бейби план разницата се изчислява автоматично в полето над самата графика, където са и останалите данни - ден от цикъла, ден на овулацията, средна темпераутура за първа фаза и т.н Peace


алеле..когато съм заченала съм била точно в началото на разницата а сега,когато още незнам какво става съм в другата крайност или точно преди 0,6 newsm78 или в едната крайност или в другата newsm78

# 6
Благодаря на всички, точно за този сайт бейбиплан става въпрос, вече ми стана ясно.

# 7
  • Мнения: 568
Това понятие "разница" точно от бейби план идва и си е руският еквивалент на българската дума "разлика". Обозначава разликата в средните температури от първата и втората фаза на цикъла. За идеална се счита разница между 0,4 и 0,6. Когато стойностите са под 0,4 се счита, че един от двата хормона - естроген или прогестерон, не е произведен в нужното количество. Това, от ствоя страна, е пречка за забременяването...

В бейби план разницата се изчислява автоматично в полето над самата графика, където са и останалите данни - ден от цикъла, ден на овулацията, средна темпераутура за първа фаза и т.н Peace


алеле..когато съм заченала съм била точно в началото на разницата а сега,когато още незнам какво става съм в другата крайност или точно преди 0,6 newsm78 или в едната крайност или в другата newsm78

Ако имаше нанесени БТ и за първите 5 дена от цикъла, разницата нямаше да ти е толкова голяма сега... Важното е, че имаш овулация и че разницата ти е над 0,4... Пък другото са вече подробности  Peace

Едно съветче от мен - видях че пиеш витамин С..., а това може да доведе до увеличаване на киселинността във влагалището и да създаде допълнителни препятствия за семчовците... Зависи и колко пиеш де! Аз приемах витамин С по 1000мг всеки ден в продължение на година (заради кожен проблем) и когато разбрах, че може да попречи на бебеправенето, го спрях. На следващата овулация и забременях... Така че - внимателно с витамините!  Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 10 692
Това понятие "разница" точно от бейби план идва и си е руският еквивалент на българската дума "разлика". Обозначава разликата в средните температури от първата и втората фаза на цикъла. За идеална се счита разница между 0,4 и 0,6. Когато стойностите са под 0,4 се счита, че един от двата хормона - естроген или прогестерон, не е произведен в нужното количество. Това, от ствоя страна, е пречка за забременяването...

В бейби план разницата се изчислява автоматично в полето над самата графика, където са и останалите данни - ден от цикъла, ден на овулацията, средна темпераутура за първа фаза и т.н Peace


алеле..когато съм заченала съм била точно в началото на разницата а сега,когато още незнам какво става съм в другата крайност или точно преди 0,6 newsm78 или в едната крайност или в другата newsm78

Ако имаше нанесени БТ и за първите 5 дена от цикъла, разницата нямаше да ти е толкова голяма сега... Важното е, че имаш овулация и че разницата ти е над 0,4... Пък другото са вече подробности  Peace

Едно съветче от мен - видях че пиеш витамин С..., а това може да доведе до увеличаване на киселинността във влагалището и да създаде допълнителни препятствия за семчовците... Зависи и колко пиеш де! Аз приемах витамин С по 1000мг всеки ден в продължение на година (заради кожен проблем) и когато разбрах, че може да попречи на бебеправенето, го спрях. На следващата овулация и забременях... Така че - внимателно с витамините!  Naughty

айййййййййй,не знаех за витамин Ц-то; така или иначе не го пия сега че ми свърши,по принцип не съм прекалявала, да кажем в порядъка на 5-6дни по една разтворима таблетка...но,много ти благодаря за съвета,няма да го пия повече.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 692
Благодаря на всички, точно за този сайт бейбиплан става въпрос, вече ми стана ясно.

аййййййййй,ние с теб сме точно по едно и също време с МЦ от 18.03.2009 Praynigче даже на днешния ден ни е еднаква и БТ-то

# 10
  • Мнения: 568
nuclearbaby, ежедневните нужди на организма от витамин С са около 60-100 мг... Чела съм, че при жени с дефект на Лутеалната фаза понякога проблемът се решава с ежедневен прием на витамин С между 500 и 750 мг... Всяка доза над това, обаче, би могло да доведе до повишаване на киселинността във влагалището... Така че, както вече казах - зависи от дозата!

# 11
  • София
  • Мнения: 10 692
nuclearbaby, ежедневните нужди на организма от витамин С са около 60-100 мг... Чела съм, че при жени с дефект на Лутеалната фаза понякога проблемът се решава с ежедневен прием на витамин С между 500 и 750 мг... Всяка доза над това, обаче, би могло да доведе до повишаване на киселинността във влагалището... Така че, както вече казах - зависи от дозата!
добре,разбрах те Flutter

# 12
  • София
  • Мнения: 1 755
И аз редовно пия разтворим витамин С - заради венците. Но пък първия път забременях лесно, друг е въпроса, че беше неуспешно. Моята лутеална фаза май и без това е късичка - 11-12 дни. Дали е добре да продължавам да го пия? Като погледнах шишето - пише 75мг. на таблетка. И като сме почнали витамините - четох, че за удължаване на лутеалната фаза било хубаво да се пие витамин Е и В6. Това може ли да навреди на евентуална бременност?

# 13
  • Мнения: 568
bibi76, не се вкарвай излишно във филми! За дефект на Лутеалната фаза се говори, когато тя е под 10 дни. Колкото до витамин С-то - по-горе съм обяснила, че големите количества от по 1000 мг и нагоре биха могли да повлияят върху киселинността на цертвилната слуз. Но това не е задължително - иначе щяха да ги изписват като средство против забременяване...  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт