За така наречените ''слушатели" в предучилищна

  • 3 261
  • 42
  •   1
Отговори
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Здравейте, имам дъщеря която е на 4г.8м.Досега не е ходела на детска градина.
Сега имам предложение, от септември месец, да ходи в предучилищна, като слушател.Което ще рече, че може да ходи на ден за по 1-2 часа.И от "слушателите" не се изисква това, което се изисква от редовните ученици.
Вие бихте ли записали децата си?
Смятате ли че е малка за училище?
Иска ми се да чуя и вашите мнение.
Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 2 331
Аз бих си пратила децата  няколко дни.Ще видя дали им е интересно и как им се отразява и бих преценила дали да продължа, или не.
Нали говорим за предучилищна програма, а не за училище.Тя няма да е натоварена, колкото останалите деца, които не са "слушатели", а ще има възможност да чуе интересни неща, които ще я подготвят за следващата година, когато ще е на предучилищна и тя.Това ще и създаде и реална представа за реда и изискванията в обществените заведения...Колкото и да мисля, се сещам само за предимства в тази възможност... Thinking

# 2
  • Мнения: 5 940
Сестра ми беше в първи клас  "слушател", нямаше шест години и не можеше по друг начин. Ние сме породени и предпочитахме да тръгнем заедно на училище. Само, че тя в първи клас дори се справяше  по-добре от другите, така че не знам по какъв начин тогава е станало, но успяха да й признаят тази година и продължи после втори клас.
Мисълта ми е, че ако детето е готово да бъде по-рано позиция напред и не се чувства, че не е на мястото си, не виждам нищо лошо в тази форма.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не бих си подложила детето на това. Първо може би ще се почувства като изолирана- само слушател, а моята дъщеря специално не търпи това. Второ на тази възраст децата имат нужда от игри и детската градина според мен е идеалният вариант.

# 4
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Благодаря ви момичета.
Моето мнение също е за, но някои от моите приятелки смятат че е твърде рано, че можело да се травмира детето.
Моята идея е че ще е добре за нея, понеже не е ходела на градина и мисля че сред децата ще и е интересно.

# 5
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Не бих си подложила детето на това. Първо може би ще се почувства като изолирана- само слушател, а моята дъщеря специално не търпи това. Второ на тази възраст децата имат нужда от игри и детската градина според мен е идеалният вариант.
Според мен няма как да се почуства изолирана, защото тя не е единственият "слушател в групата", засега има още 4 дечица.
Госпожата не ги третира пред децата по някакъв по особен начин.Просто при тях изскванията относно материала, не се доглежда толкова, както при редовните дечица.

# 6
  • Мнения: 9 814
Племенникът ми беше "слушател" в предучилищна, беше на 5 г. и 2 м., когато започна. За съжаление обаче, когато тръгна с наборите си на следващата година, му беше доста трудно да се научи да прави разликата, че сега вече е ученик и от него се изискват други, доста по-сложни и отговорни неща, отколкото присъствието там.
Аз лично не бих записала дъщеря си и по-друга причина, а тя е, че знае буквите и срича, смята до 10 и ако се наложи да повтори предучилищната едва ли втория път въобще ще може да й се задържи вниманието.

# 7
  • Мнения: 2 755
Пусни я. Ако се чувства добре, ОК, ако не, спри я. Децата са различни. Тя сама ще ти покаже, дали си на прав път. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Много интересна тема, аз тъкмо се чудех дали не може от  5 години да тръгне в предучилищна. Не бях чувала до сега за тази възможност. Аз си мисля, че за дете което не е ходило на градина е добър вариант. Полезни ми бяха и мненията з отрицателните последици.

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Дъщеря ми също знае буквите, но си мисля че понеже тя е малко свитичка и срамежлива, ще е добре за нея един вид като подготовка, за редовната група.Просто навика че трябва да ходи.Засега като си говорим вкъщи двете, желанието от нейна страна е голямо.
Но може би си права че като трябва да повтори с връстниците си, ще и стане безинтерестно.
Знам ли и аз, ще се посъветвам отново с госпожата, да сподели своите наблюдения и мнение за другите ''слушатели"
Благодаря за всички отговори.

# 10
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Пусни я. Ако се чувства добре, ОК, ако не, спри я. Децата са различни. Тя сама ще ти покаже, дали си на прав път. Peace
Hug

# 11
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Много интересна тема, аз тъкмо се чудех дали не може от  5 години да тръгне в предучилищна. Не бях чувала до сега за тази възможност. Аз си мисля, че за дете което не е ходило на градина е добър вариант. Полезни ми бяха и мненията з отрицателните последици.
На мен също отрицателните мнения са ми полезни.Искам да чуя и двете страни.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Според мен няма как да се почуства изолирана, защото тя не е единственият "слушател в групата", засега има още 4 дечица.
Госпожата не ги третира пред децата по някакъв по особен начин.Просто при тях изскванията относно материала, не се доглежда толкова, както при редовните дечица.
А дали снижените изисквания  към децата-слушатели няма да се отразят по късно върху детето. Става въпрос за тогава когато ще е с връстниците си предучилищна. Все пак ти си познаваш детето най добре и можеш да прецениш всичко това.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 861
....Засега като си говорим вкъщи двете, желанието от нейна страна е голямо.
Но може би си права че като трябва да повтори с връстниците си, ще и стане безинтерестно.
Здравей! При нас с големия ми син нещата се развиха по същия начин - не е ходил на детска градина и понеже израсна сред по-големички деца много страдаше, че всички ходят на училище, пък ние "поне на една градина не сме го записали". Та съвсем на майтап на 5 години и малко го пуснах на предучилищна с едно приятелче, ей така, за да се чувства и той голям, оказа се, че се справя чудесно и ... съвсем естествено на следващата година "отпътува" в първи клас, точно защото не виждахме смисъл да "повтаря с връстниците си". Честно казано хич не съжалявам, въпреки че тогава и роднини и познати ме "освиркаха" отвсякъде... Но... зависи си от детето, малкият например тези дни ще стане на 5, но за мен си е още бебе и хич не си го представям още като "ученик"...

Та...мисля, че нищо не ти пречи да пробваш, особено след като и детето има желание. Пък сама ще си прецениш нататък дали и как ще продължите!

# 14
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Моето мнение е, че нищо не губим ще опитаме ако възникнат проблеми и ако преценя че детето не е готово ще е спра.
Както винаги сте ми много полезни Peace

Общи условия

Активация на акаунт