Когато вече не пасираме...

  • 408
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Отскоро вече папкаме само намачкано..В началото му се гадеше леко от по-едрите частички, но вече свикна.Дъвче, не дъвче - преглъща.И сега - въпросът ми е свързан с това, което усвоява в крайна сметка....Защото в общи линии каквото е ял, такова го намирам после в памперса SadИма ли смисъл при това положение?Вашите акита как са, откакто не пасирате?/пардон, не вашите, на бебетата hahaha/

# 1
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
На мен детска гастроентероложка ми каза да пасирам до 1.6г,точно за да се усвоява по-добре храната и да не се натоварва стомахчето.АЗ обаче мисля бавно да преминавам вече към намачкана.Зеленчуците добре,ама как се справяш с месото? newsm78

# 2
  • Мнения: 7 106
Аз все още пасирам, защото Ева се дави и повръща чак от зор ако усети по-голямо парченце в манджата. А иначе ако и дам парченца месо, домат, краставеца, сирене или нещо подобно си ги яде без проблем. Но тя все още е само с 4 зъба, и парченцата които и давам не успява за ги сдъвче хубаво и ги гълта почти цели, защото след това ги намирам почти същите в памперса Laughing. Иначе погълнатото пасирано си е даже много добре обработено Crazy Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
.Зеленчуците добре,ама как се справяш с месото? newsm78

Месото ми е сготвено отдавна и във формички от фризера, така че все още е пасирано.Но съм давала и така - печено пилешко на късчета, с него няма никакъв проблем.По-скоро зор вижда с чушките, граха, ориза и други зеленчуци с люспички.Наистина не знаех, че трябва да се пасира до година и половина Rolling EyesДечицата, дето са на кухня, още от 8-9 месеца ги почват с едни едри работи....И готовите пюрета за тази възраст са по-едри, така са ми казвали.Мислех, че сме закъснели с мачкането, а то - май сме избързали Thinking

# 4
  • Мнения: 2 807
По-скоро зор вижда с ... граха...и други зеленчуци с люспички.

Ами аз на грах, царевица, домат все още махам люспите/обелките  Embarassed
Не го харесва тоя грах в манджата, ако е с целулозата и това е.

Иначе ако не са в приготвено ястие си ги похапва с гоооолям апетит, за царевицата и доматите става въпрос Wink

За акитата - понякога са на парченца, особено когато е ял царевица на зърна - целите си ги изважда направо Laughing

Според мен твоя момък е малък и още не умее да дъвчи добре, затова.

Имам добра позната, на която бебчо от 7 месечно беше на кухня (баба му работи там) - и досега, вече 2 годинки и половина е детенцето, НЕ дъвчи храната, а направо я гълта  Shockedи... така си я и изважда. Може би, защото са започнали с храна на малки парченца много рано, знам ли  Thinking
Добре си наддава обаче, така че не се притеснявай за това.

А с колко зъбчета е твоя Сладурко?

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
С 8  newsm47Може да дъвче, но съм забелязала, че го прави без проблем само когато му давам късче храна от ръката си.Иначе с лъжичката - гълта почти като гъсе Joy

# 6
  • Мнения: 2 807
Иначе с лъжичката - гълта почти като гъсе Joy

Забелязала съм, лични наблюдения, де  Wink, че голям % от кърмените бебета са така, ти кърмиш, доколкото си спомням, нали? newsm78
Ще свикне, време си трябва, щом като не я отказва е добре.  Grinning

Моят Дани например отказваше да яде намачкана или на парченца храна, когато беше на вашата възраст  Wink Само "храна за пръстчетата", както се нарича  Wink

Така, че заслужавате похвала за желанието и упоритостта на бебчо, и на мама също  Wink

# 7
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
С 8  newsm47Може да дъвче, но съм забелязала, че го прави без проблем само когато му давам късче храна от ръката си.Иначе с лъжичката - гълта почти като гъсе Joy
И ние сме така,и със зъбите и с храната Mr. Green.Обаче имам познати които си пасират от кухнята,или пък си ги карат на 1-ва група(нали са на групи там newsm78),защото на децата им харесва.
Според мен,щом си почнала и Ники папка,продължавай.При нас е съпроводено с повръщане ако има нещо едро и физиономии Sick.Инак месото-и ние така-фино пасирано и на кубчета във фризера.Мисля че то ще ми бъде най-големия проблем Thinking.А за чушките-беля,домат отскоро давам-беля,не беля-грах и царевица.

# 8
  • Мнения: 3 927
Значи ние определено сме избързали с дъвкането Simple Smile, защото Преслава дъвче от 10 месечна. Оттохава готвя на кубчета. В началото акото беше както казваш - каквото влязло - това излязло Wink. Постепенно работата се оправи. Сега само царевицата излиза цяла, ама тя от лакомия ръфа много бързо кочана......
Апропо - царевицата скоро чух не се усвоявала добре от човешкия организъм, нали е храна за кокошки. Прозвуча ми логично.....

Грах - все още й готвя от сухия обелен грах - няма люспи Wink
Боб - готвя от едрия, на него люспите се махат лесно.

Ей т'ва ми дойде на ум сега........

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С баткото съм пасирала докъм 10-месечен,после само намачкано.Не съм се притеснявала от късчета в памперса - не му е създавало проблеми и си наддаваше ок.Месото режех много наситно още от самото начало,никога не съм пасирала месо - значи от 6-месечен все така си го е ял.Продължителното пасиране си води до проблеми,защото колкото по-големи стават,толкова са по-капризни и отказват да ядат,като се позадавят 1-2 пъти и си искат съвсем гладко пасирано - имам няколко познати,които пасираха всичко докъм 3-годишни по тази причина Rolling Eyes
Ако гледа човек схемите,към 9-тия месец се дава вече храна за пръстчета,т.е. на парченца - значи оттогава е добре вече да е само намачкано.Прави го постепенно,като отначало мачкаш хубаво да стане съвсем като пюре,а полека-лека все по-едри частици да остават - ще свикне и детето,и стомахчето му.
Апропо,аз граха си го давам пасиран с люспите от самото начало - люспичките си излизат,но грахчето е усвоено - досега не съм забелязала да я дразни или нещо да й причинява проблем (макар че не го яде много ентусиазирано,но пък аз го давам винаги в комбинация с други зеленчуци).А чушките ги пека и пасирам след това,така люспи няма.

Общи условия

Активация на акаунт