За ваксината Prioris-морбили,паротит и рубеола

  • 2 804
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 335
Вьпроса ми е за тази ваксина,която се поставя на 13 месеца,как я понесоха децата ви?Някакви странични реакции?
Другата седмица ни предстои поставянето й.До сега не сме имали проблеми след ваксинация,но по мой наблюдения след тази често има някакви реакции,често висока Т.
Тез ваксини са ми болната тема(толкова ме е страх,че понякога се чудя защо ги слагам Tired)
Та,ако може да споделите как я понесоха вашите деца.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 52
Ние малко закъсняхме, поставиха му я на година и три месеца. Понесе я добре, нямаше странични реакции, дори убоденото на ръчичката не се зачерви. Аз също се притеснявах. Мисля, че ако детенцето ти е понасяло добре досегашните ваксини, и този път всичко ще е наред.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 777
И на дъщеря ми тази ваксина и я сложиха на 1год и 3мес(беше болна,а после нямаха ваксини в кабинета).Нямаше никакви странични реакции,нито зачервяване.Дано и при вас всичко да мине добре!

# 3
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Мисля, че ако детенцето ти е понасяло добре досегашните ваксини, и този път всичко ще е наред.
  Моето дете никога не вдигаше температура от ваксините нито се обриваше...просто нищо необичайно,но от последната му бита ваксина точно въпросната изкара постваксинален енцефалит.Това,че до момента ваксините са били понасяни добре не е никаква гаранция.
Тез ваксини са ми болната тема(толкова ме е страх,че понякога се чудя защо ги слагам Tired)
Та,ако може да споделите как я понесоха вашите деца.
Благодаря предварително!
  Има много информация за и против ваксините,чети,информирай се и направи избор...

# 4
  • Мнения: 92
Самата ваксина я понесе добре - без температура, без зачервяване, нищо....
Само, че след няколко дни тялото му се покри с малко пъпчици. Оказа се че е алергична реакция - педиатърката не признава че може да е от ваксината, ама от какво да е. Ни сме добавяли нови храни, ни сме пили лекарства, ни досега е имал каквито и да е алергични реакции.
Както и да е след 1 седмица с пробиотици обривът почти го няма.
Та и аз като теб много се чудих за тази ваксина, ама ей на....

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
По това, което съм чела, това е ваксината, даваща най- много и най- често странични реакции... newsm78

# 6
  • Мнения: 15 379
Според нашата педиатърка е лека ваксина, без странични ефекти. Обаче на моето дете не му понесе добре, на 38 час вдигна температура, без абсолютно никакви симптоми, освен, че бълнуваше насън и не се чувстваше добре и денят след това. Моето мнение е, че ваксината не е никак лека, макар, че всички дечица около нас, са я понесли без проблем.
Пентаксим (да чукам на дърво!!!) никога не му е правил реакция.

# 7
  • Мнения: 4 784
Слава Богу, не сме имали проблем след тази ваксина!
Но и аз като теб съм много наплашена от ваксините, отскоро се зачетох за вредите им и казано честно се зачудих с какъв акъл и лекота до сега съм се съгласявала да го боцкат със задължителните ваксини.

# 8
  • Мнения: 4 335
И ние бяхме избрали Пентаксима,доволна останах.Нито след тях,то и след другите де не сме имали проблеми.
Този пьт незнам защо ми е чак толкова притеснено TiredВинаги преди ваксина ми е нервно,но чак толкова.
В четвьртьк ни е часа при педи за поставянето.Да идва,и да минава,стига сьм го мислила.

Общи условия

Активация на акаунт