Объркано име

  • 2 213
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 205
Здравейте на всички!
Проблема е следния - синър на братовчед ми е на 19 дена и днес разбрах, че са объркали името му в акта за раждане. Племенника ми се казва Стилян, а те са го записали Стелиан. #2gunfire #Cussing out #2gunfire Братовчед ми естествено е искал това да се коригира, но са му казали, че трябва да води дело.
Моля, ако имате информация да ми кажете какво може да се направи.
Благодаря предварително на всички

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 050
Мисля,че проблемът има по-лесно решение.Просто сменят акта с дубликат,на който вече е новото име.Поне така мисля,защото скоро моя позната постъпи така.Когато се роди бебето й,бащата беше в чужбина.Нямат брак и се наложи да го запишат на нея.После като се върна татето,го призна и им издадоха дубликат с новите имена на детето.А и майка ми е социален работник и знам и за други такива случаи

# 2
  • София
  • Мнения: 3 046
Не съм специалист, но до колкото си спомням преди да ни изпишат ме питаха как точно се казва бебето, за да му приготвят някакви си документи, които явно отиват директно с общината. Ходеше се при старшата сестра (става дума за Майчин дом) с двете лични карти и акта за граждански брак и там попълниха едни бланки, които обаче не ми ги дадоха, явно те са ги изпратили в общината. Така, че си мисля, че братовчед ти първо трябва да се обърне към родилния дом  да провери как точно е вписано детето там и ако още там е сбъркано май не им остава друго освен да сменят името - всеки може да се прекръсти, но не знам каква е точно процедурата. Ако, обаче, от родилния дом е подадено правилно - тогава май ще трябва да ги съди  newsm78
Не че ти помогнах  Embarassed дано всичко се окаже по-лесно

# 3
  • Мнения: 637
Дано не те разочаровам, но аз водих дело. За жалост, не успях да намеря друг начин. Неприятно е, но става бързо, аз се явих сама на делото без адвокат и така.

# 4
  • Мнения: 3 550
Аз като си получавах акта за раждане на сина ни, ме накараха да прочета всичко много внимателно. Предполагам, че ако имаше грешка, щяха да я коригират без проблем. Твоите роднини по-късно ли са забелязали?

# 5
  • Мнения: 1 205
Meli каква точно е процедурата за дело, казваш че е без адвокат? А някакви такси трябваше ли да плащаш ?
Оказа, се че са дали картонче с името на детето, но явно, че някоя умна служтелка е объркала ... да им ...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 974
Аз съм длъжностно лице по гражданско състояние, и ще ти кажа, че наистина трябва да водиш дело за съжалени. Поправка в акта за раждане не може да се направи по друг начин във вашия случай.
Много кофти, но обикновено акта за раждане се прави на основание на съобщението за ражадне което бащата подписва и после с двете лични карти, отива да си вземе Удостовернеието за раждане, което е дубликат от сдамия акт, и което следва да се прочете много внимателно на място, ако бяха открили тогава разликата щяха просто да поправят акта, но след като е подписан от Длъжностното лице а после и от бащата вече е късно за административна поправка. Надявам се че си ме разбрала!

# 7
  • Мнения: 1 023
и при мен бяха объркали - бащино, в мой слу4ай май4ино.
да не взима акта!
телефон на ритуалната, скандал, после с документите обърканите плюс съобщение за вписване в същата ритуална и да оправят на момента.

ако е взет акт за раждане - само гражданско. дано не е!

милк - желае късмет

# 8
  • Мнения: 1 205
Благодаря за отговорите, явно , че дело трябва да се води.
Някой може ли да ми поясни има ли нужда от адвокати, има ли държавни такси и в какъв размер са ?

# 9
  • Мнения: 2 534

телефон на ритуалната, скандал, после с документите обърканите плюс съобщение за вписване в същата ритуална и да оправят на момента.


Така и при мен стана , отне ми два часа и много нерви

# 10
  • София
  • Мнения: 6 743
Моя позната преди години си кръсти детето Анна-Мария (с тире).В акта я бяха написали АннаМария и само заради едно тире водиха дело ! #Crazy Наистина става бързо ама си е разправия и те хваща ЯЯЯЯЯЯЯД на смотаните ни закони! #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт