Бременност и контактни лещи???

  • 2 330
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте!
Може да ви се стори малко глупав въпроса, но вредно ли е да се носят контактни лещи по време на бременността? Една позната ми каза, че е чела статии по въпроса и било противопоказно. Аз не мога да си обясня защо, но ще ми е полезно да чуя вашето мнение. newsm78

# 1
  • Мнения: 7 186
Глупости! Каква е логиката?
Аз си нося моите най- редовно.

# 2
  • Мнения: 9 894
ми твоята позната да ти даде статиите или да ти обясни кое му е противопоказното.
И аз си нося лещите.

# 3
  • Мнения: 282
И на мен не ми стана ясно каква е логиката,ама нали знаете-в това сустояние всичко се поставя под съмнение.
Аз даже с лещите се чувствам по- добре, отколкото с очилата,но...Не че имам намерение да спра да ги нося.

# 4
  • Мнения: 7 186
Абе ако слушаш някои хора- всичко е вредно! Simple Smile
Наслаждавай се на бременността и не си тормози главата с глупости. Peace

# 5
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз си носих лещите през цялата бременност. Родих си едно прекрасно момченце. Не мисля че има нещо противопоказно.
Спокойно и лека бременност

# 6
  • Мнения: 3 550
Аз също си ги носих и не виждам нищо лошо в това, но ще ми е интересно да науча. Твоята позната какво ти обясни?

# 7
  • Мнения: 282
Аз също си ги носих и не виждам нищо лошо в това, но ще ми е интересно да науча. Твоята позната какво ти обясни?
Не ми каза нищо конкретно-само,че е чела някакви статии, в които се изказвали отрицателно по този въпрос.Аз веднага изразих съмнение и тя ми каза,че не се сеща за подробности.Но аз ще и се обадя утре да я питам и да си припомни,че ми събуди интереса.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз си носих лещите-свалих ги като почнах да раждам.Тогава си сложих очилата...Иначе раждах секцио, защото се оказа, че имам отлепени ретини, но това е друга тема Laughing. Не съм чувала, че лещите пречат по време на бременността, а изчетох доста по въпроса за очите....

# 9
  • Мнения: 3 216
Здравейте!
Може да ви се стори малко глупав въпроса, но вредно ли е да се носят контактни лещи по време на бременността? Една позната ми каза, че е чела статии по въпроса и било противопоказно. Аз не мога да си обясня защо, но ще ми е полезно да чуя вашето мнение. newsm78

Малииии,тази твоята позната направо ме разби. Banghead  Я хич не дей да й се вьрзваш.Ами то компа бил вреден,мобилните телефони,микровьлновите,кафето и какво ли още не.Ами хайде тогава всички да се затворим някаде и да ни лепнат на вратата бележка-БРЕМЕННИ-НЕ ВЛИЗАЙ,ЧЕ Е ОПАСНО.няма лошо от малко предпазливост ама чак пьк толкова.Аз сьм с 8,5 диоптьр и лекарят ми нищо не ми каза.

# 10
  • Мнения: 4 564
аз си слагам лещите сутрин като стана и ги свалям вечер като си легна
знам обаче че очите е възможно да претърпят промяна затова не е добре да се правят изследвания за смяна на дьоптър  просто няма смисъл , а чак след като се спре кърменето

# 11
  • Мнения: 489
АМИ АЗ ПЪК ДА ВИ ПИТАМ КАК ЛИ ЩЕ ТРЯБВА ДА РАЖДАМ КАТО ИМАМ 4,75 КЪСОГЛЕДСТВО??? ДАЛИ ТРЯБВА ДА Е С ОПЕРАЦИЯ!? newsm78

# 12
  • Мнения: 9 894
мама79, земи прочети по-нагоре, пусни и търсачката, операцията не зависи от диоптрите, а от състоението на очните дъна и ретината.

# 13
  • Мнения: 1 800
И аз през бременността носих лещи-никакъв проблем Naughty

# 14
  • Мнения: 489
ясно ТИТИ не знаех за търсачката ако забелязваш имах 2 публикации и от вторник вечерта разбрах за това че съм бременна и тези форуми са ми новост а отделно че имам хиляди въпроси иии така ОК smile3529
и питам ли питам
21 дни от началото .... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт