За зелените подправки и др.

  • 1 158
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Може ли едно - две въпросчета към мамите, които правят домашни пюренца?
Слагате ли копър, магданоз и др. и ако да, варите ли ги със зеленчуците или накрая ги добавяте свежи?
И за пиперките да питам - зелени слагате ли или само червени (то червени май още няма), и печете ли ги за пюретата или ги варите?
Мерси предварително Grinning

# 1
  • Мнения: 6 315
Започнах да слагам магданоз и копър малко по-късно - към 9-ти месец, като ги добавях към варящите се зеленчуци малко преди да ги махна от котлона. Слагала съм и пресни всъщност.

Чушки съм давала и от двата вида - пак варени. Наскоро го пробвахме с червена печена и му хареса Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 7 831
Започнах да слагам магданоз и копър малко по-късно - към 9-ти месец, като ги добавях към варящите се зеленчуци малко преди да ги махна от котлона. Слагала съм и пресни всъщност.

Чушки съм давала и от двата вида - пак варени. Наскоро го пробвахме с червена печена и му хареса Simple Smile.

И аз така, но към 6,7 м. сложих и тях, както и лук. Чушките също не съм белила проверително.

# 3
  • Мнения: 844
Аз слагам магданоз само за сега. Ври със зеленчуците. Но понякога го слагам и накрая. Пиперки зелени слагам, то червени още нямам. аз обаче ги печа на котлона, обелвам ги и така ги слагам да врат.Не можах да обеля една зелена пиперка след варене и си мисля, че не е добре да ги яде бебео с люспите, та затова така правя.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 395
Може сол и захар никакви да не слагам, но без подправки не готвя. Naughty
Аз лично съм почитателка на подправките и неизменно слагам и в пюретата на Лора магданоз, целина, копър, джоджен.
Имам замразени печени червени чушки и тях прибавям в повечето пюрета.
Чушките и зелените подправки слагам винаги накрая. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Да, започнах да ги давам някъде към 6-тия, 7-мия месец. Слагам ги да се варят 10-15 минути преди да се сварят зеленчуците, защото ако са сурови после ги намирам в същия вид в памперса.
Чушки съм давала и червени, и зелени. Като заври водата ги пускам няколко минути само тях, за да омекнат, беля ги и след това ги връщам обратно да се варят с останалите зеленчуци. Според мен ципата дразни стомахчето на бебето.

# 6
  • Мнения: X
И аз започнах с тях към 7-ми месец, но ги слагам съвсем накрая, когато всичко е почти готово, за да не си губят ценните витамини.

Чушки съм слагала варени и печени, не съм имала проблеми.

# 7
  • Мнения: 548
От 7-я месец слагам редовно магданоз и копър. По принцип слагам няколко стръка от двете подправки в тенджерата заедно с останалите зеленчуци, а също така нарязвам на съвсем ситно няколко стръка. Когато зеленчуците са готови, изхвърлям стръковете от тенджерата, а накълцаните на ситно добавям към микса в пасатора.
Зелени чушки ползвам често. Не ги беля, слагам ги в тенджерата малко след останалите зеленчуци (увират по-бързо), проблеми не сме имали.

# 8
  • Мнения: 3 663
и в тоя дух на мисли кажете кои са забранените подправки ?
аз се сещам за черен и червен пипер, за лютиви и горчиви подправки ... друго ?

# 9
  • Мнения: 397
Аз също слагам магданоз и копър, но виждам че вие ги давате от 6-7 месец? Проблем ли е, че аз съм започнала толкова рано newsm78
Досега не съм забелязала нищо, освен, че ги изкарва в същия вед в паперса Rolling Eyes
Слагам от време на време и чубрица....

# 10
  • Мнения: 8 505
Копър,магданоз-от 6.-7.месец.Прибавям ги към края на варенето (както и олиото).

# 11
  • Мнения: 2 807
Значи по ред на номерата:

  1. Да, слагам и копър, и магданоз (чубрица също).
      Добавям ги, както накрая, така и с другите зеленчуци.
      В пилешката супа например - свеж магданоз, а в картофена яхния - всичко заедно.
 
  2. За пиперките - и зелени, и червени.
      В началото, като беше по-мъничък, първо ги печах, за да може да махна люспата и няколкото обелени - във вризера.
      Мързеше ме първо да ги варя, после да ги беля и чак тогава с другите зеленчуци.
      После като поотрасна  Wink, (но това не преди годинката, заради целулозата в люспата) - не съм ги белила, направо в тенджерата.
      Имай предвид, че вкуса на пюренцето се променя значително; когато чушката е печена, вкуса й преобладава.

# 12
  • Мнения: 6 315
и в тоя дух на мисли кажете кои са забранените подправки ?
аз се сещам за черен и червен пипер, за лютиви и горчиви подправки ... друго ?

Всичко солено - сол, шарена сол и т.н. Сладък червен пипер мисля, че може да се слага.

# 13
  • Мнения: 1 645
Почти на всяка манджа слагам магданоз,прибавям го накрая,но не помня кога го въведох.Чушки също слагам,но не предварително печени.
Крумида също много го използвам - даже като си помисля newsm78,аз без крумид не готвя.И чесън съм слагала,но много рядко.

Даниел - 21.04.2004г.

# 14
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Магданозът и копърът са ми любими подправки. Обикновено ги слагам почти към края на варенето. Чушката не съм я пекла - само варени зеленчуци слагам за пюрето  chef

Общи условия

Активация на акаунт