Операция на ечемик

  • 9 967
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте момичета !

Днес водих голямата ни дъщеря на очен лекар. Има от известно време нещо като ечемик, който третирах първо с кърма и лайка, но реших да не си правя експерименти и почнах капки Макситрол и мехлем Максидекс, предписани ми от личната по телефона. Осъзнавам, че постъпих безотговорно и затова поисках да я заведем на очен лекар, който ме направи на 2 стотинки, че съм слагала кърма и лайка, а не съм почнала навреме адекватно лечение. Сега това нещо се е капсулирало и според нея трябва да се оперира, Въобще не поиска да ми обясни какво представлява самата интервенция. В крайна сметка още 10 дни ще го третираме с мехлем Максидекс  и топли компреси с надеждата да се разсее. Естествено ще я заведем и на друг лекар за второ мнение.
Моля да споделите дали имате някакъв личен опит и знаете ли нещо повече по въпроса.

# 1
  • Мнения: 204
Не се шашкай, мила! Всичко ще се оправи без операция, сигурна съм!
Аз имах такъв проблем като малка. Естествено първият доктор каза, че трябва операция, която е абсолютно рутинна- клепачът се обръща и отвътре лигавицата се цепва съвсем леко, за да се изчисти капсулирания ечемик. Бях много притеснена, родителите ми, предполагам още повече. Преди т.н. операция, защото мисля, че е силно казано, отидохме във ВМА, ако не се лъжа.
 Тогава възрастен доктор ни успокои с това, че няма нужда да се прави каквато и да било интервенция... Действително с времето въпросният капсулиран ечемик се разгради постепенно- ставаше все по-малък и по-малък, без каквито и да било лекарства.
 Така, че по-добре изчакай, допитай се и до друг доктор!
 Успех!....И не се притеснявай, всичко ще мине......

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
И според мен не бързаите, дащеря ми има един от есента и ту се скрива ту се появява. Ако не расте и не ви пречи закакво да го оперирате. не е гаранция че след операцията няма да се появи друг.

# 3
  • София
  • Мнения: 16 005
Април мин. година правиха такава операция на окото на дъщеря ми. Доста време ходихме преди това по очни лекари, мазахме, чакахме да се разсее. В Окръжна болница в София ни  Изпратиха. Прави се с местна упойка и после я пуснаха да си ходи. Беше от горната страна на клепача, мазахме с крем против белези и вече не личи оперираното. А, и през май беше абитурентка, на снимите не личи белега.

# 4
  • София
  • Мнения: 553
Благодаря ви за получените до сега отговори. Очаквам и всички други, които имат желание да споделят.
Извинявам се, че темата я има два пъти, но първо я бях написала в Нашите деца и докато я пуснах в Здравния форум и помоля модераторите да закрият първата, те вече я баха преместили.

# 5
  • Мнения: 142
Операцията от ечемик е хипер елементарна. По-точно е манипулация. 15 мин. максимум. Не се излагайте с кърмата и лайката, правилно са ви казали. При ечемик помага в начален стадий суха топлина - бурканче бебешка храна с топла вода през кърпа или нещо подобно.

# 6
  • Мнения: 1 085
Хомеопатията разполага с лекарства които могат да се справят. Ако толкова те ужасява операцията, се обърни към доказан хомеопат.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 312
 Знам за топло яйце ,че помага.
Два пъти ми е правена операция на ечемик.Е, операция е силно казано,за няколко минути става и си тръгваш с превръзка на окото Неприятното е, че ти е обърнат клепача и така седи под превръзката с която си тръгваш. И така стой 12 часа  Но,нямам белег.В Исул има добри специалисти,там ми беше операцията. Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Здравейте,
Ще говоря от личен опит.
Преди 4 години за първи път ми излезе такъв ечемик на долния клепач и въпреки навременното лечение с Максидекс за мазане /предписан ми от офталмолог/, той се капсулира. Офталмоложката ми препоръча да направя почивка /не си спомням колко дии/ и да опитам още един курс с мазилото, ако не се оправи - операция. Аз реших да изчакам до есента с операцията, защото съм чувала, че през лятото не се препоръчва интервенция и докато си чаках - ечемикът се резорбира. Последваха две години без рецидиви и септември 2007 - вече бях бременна в осми месец - ми се възпали горния клепач. Този път ми предписаха тобрадекс - пак мазах колкото ми казаха, но не се получи излекуване, а отново ечемикът се капсулира. За около година се резорбира, но ми излязоха два други - на двата долни клепача. Тогава вече / януари тази година/ започнах с лечение при хомеопатичката на сина ми и определено мога да кажа, че има добър резултат - свили са се дотам, че не се виждат, а се откриват само с напипване.
Според мен - не бързайте с интервенциите върху окото на детенцето, а опитайте по-щадящи методи.

# 9
  • Мнения: 25
И аз имах капсулиран ечемик, въпреки своевременното лечение. Явно не зависи от лекарствата. След година - две си направих операцията - по скоро манипулацията. На мен лично ми беше много неприятна, но пък си заслужаваше, сега нямам и следа от белег или ечемик. Успех!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Имам капсулирани ечемици доста често. Понякога със седмици стоят. Последният се пукна сам, но беше и от вътрешната и от външната страна на клепача. Иван също има много ечемици. Нищо не правя. Не капя, не мажа, а ги оставям. Сами си отиват. Понякога им трябва време.

# 11
Здравейте!
Дъщеря ми е с общо 5 ечемика на оченцата. Сега е на 1 год. и 6мес. Според офталмолога само оперрацията ще помпгне, но ще изчакаме до навършване на 2 годинки Confused Пробвахме и с хомеопатия (също и стандартните мазила), не помогна!
Надявам се до есента, когато навършва 2 да се резорбират от самосебе си и да не се наложи да я оперираме Praynig

# 12
  • Мнения: 476
На мен ми правиха подобна операция на долният клепач преди няколко години. Ечемикът се беше капсулирал и аз си го носих няколко месеца преди да се реша да го махна. Елементарна е процедурата и почти безболезнена. Белег не остава, защото се маха от вътрешната страна. Моята операция беше в МВР  болница.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Според мен и хомеопатията ще помогне.
Но ако трябва да съм честна аз с Офталмосептонекс /мисля беше/ много си помагам.

# 14
  • Мнения: 1 484
Не знам  до  колко  ще  съм  ти  полезна  но ще  ти  напиша  от  една  приятелка  което  знам.На  нея  и  се  появи  ечемик  вътре  в  окото и  беше  много  зле  почти  беше  спряла  да  вижда,всичко  и  дразнеше  и постоянно  сълзеше.Ходи  на  Плевен  на  очен  ,защото  в  Ловеч  си  нямаме  кадърен  доктор.Приеха   в  Очна  клиника  и  лежа  няколко  дни.Казаха  че  ще се  наложи  операция  ,уж  го  махнаха.Изписаха  я  обаче  след няколко  дена   положението  стана  същото  както  си  беше  от  преди  операцията.Едни  приятели  я  свързаха  с  някаква  много  известна  клиника  във  Варна  не  знам  точно  как  се  казва,ако  искаш  ще  я  питам.Там  като  отиде  докторите  се  хванали  за  главата  -  като  са  разбрали  как  са  я  ликували.Там  и  казаха  че  ечемик не  се  оперира  ей  така  и  че  почти  е била  пред  ослепяване.Сега  си  слага  капки  и  една  паста.През  няколко  седмици  ходи  на  преглед.Това  е  което  знам.Дано  съм  го  написала  така  ,че  да ме разбереш.Успех  и  дано  всичко  се  оправи.

Общи условия

Активация на акаунт