С какво може да се замени маскарпоне?

  • 31 901
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
С какво може да се замени сиренето маскарпоне?Чудех се дали в тирамису мога да сложа друго крема сирене като например 'Филаделфия' или нямат нищо общо?А всъщност колко струва маскарпонето?

# 1
  • София
  • Мнения: 508
Започвам отзад напред  Grinning
кутииката е около 8лв в Била - 500гр.
аз лично го заменям с обикновенната Филаделфия или с извара, но така съм правила само чийзкейк, а не тирамису. Предполагам, че и с Филаделфия ще стане доста сполучливо  Peace

# 2
  • Мнения: 11 747
С Филаделфия, с крема сирене се заменя. Но, след като купих Маскарпоне и направих Тирамису с него, разбрах, че с нищо не може да се замени. Всъщност Маскарпонето си е Маскарпоне и не прилича на никое друго.

# 3
# 4
  • Мнения: 14 472
специално за тирамису аз го заменям със сладкарска сметана

# 5
  • Мнения: 467
Май сметаната наистина е най-добър заместител. Маскарпонето си е уникално и не прилича на другите сирена.

# 6
  • Мнения: 492
филаделфия в съчетание с високомаслена течна сметана, например президент Peace  трябва някой много добре да познава вкуса на маскарпонето за да направи раликата. а освен това, в зависимост от марката, маскарпонето си променя вкуса. поне тук е така. дори можеш да смесиш маскарпоне и филаделфия и пак вкуса ще е на маскарпоне  bouquet 

# 7
  • Мнения: 32
Ясно ми е,че маскарпонето си е уникално и няма заместител,но поне ми трябва нещо,което е много близо до него.Така че ще пробвам с 'Филаделфия'.Благодаря за отговорите

# 8
  • Мнения: 1 440
Заквасена сметана и Филаделфия Peace

# 9
  • Мнения: 930
благодаря за разяснението newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз лично бих го заменила с крема сирене, извара или заквасена извара

# 11
  • Мнения: 789
Маскарпоне не съм опитвала,но когато за пръв път правих тирамису и го правих с "Филаделфия" стана много добре.

# 12
  • Мнения: 2 617
Струва ми се, че с нищо не се заменя, има си специфичен аромат. Не че не може - може с безсолна извара например. Иначе аз правя тирамису, като вместо яйцата слагам заквасена сметана, така че за мен тя не е заместител на маскарпонето, а добавка.

# 13
  • Мнения: 2 926
Един единствен път направих Тирамису с Филаделфия и всички в къщи познаха,че на тирамисуто му има нещо  Mr. Green
Маскарпонето си е Маскарпоне.

# 14
  • Мнения: 1 209
Ако ми се налага, макар, 4е не е желателно го заменям с 2/3 Филаделфия и 1/3 квасена сметана.

Общи условия

Активация на акаунт