Как да изляза от неприятна ситуация с фирма за дограма?

  • 3 200
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 343
Ето как стоят нещата на 13.03.2009 поръчах и заплатих в пълен р-р немска ПВЦ в доста хвалената ф.МУЛТИТЕХ.Изришно попитах за срока от 10 дни до 14 дни.....е не го спазиха но не там е проблема.Понеже единия прозорец трябва да е с размер различен от стария помолих няколко дни преди монтажа да ми се обадят за да подготвим отвора с подходящия р-р.Преди 5 дни ми звънят и ми назначават монтаж за утре .Аз естествено избих стария прозорец и подготвих отвор с вече уговорените р-ри.Вчера следобяд ми звънят да отменят монтажа.....не им стигнал материал и чакали да докарат от Германия  Shocked ТА НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА ще стане.
Притесних се че сме в планината,на първия етаж и може да влезе змия....тук има много а и сега са най-опасни.Обадих се отново в офиса и обясних ситуацията и това че съм с малко дете и помолих след като не могат да изготвят това което съм платила/немска / да направят каквато могат...имаха три вида дограми .Подчертах че нямам претенции за цвят и ще доплатя ако излезе по-скъпо.....САМО И САМО да затворя дупката ,която направих защото МЕ ПОДВЕДОХА че ще монтират утре.Отговориха че ще питат началника,не се обадиха   и накрая като им се обадих аз МИ ЗАТВАРЯТ ТЕЛЕФОНА  #Cussing out.
Ами сега ?!!!

# 1
  • Мнения: 4 343
Помагайте бе хора как да я уплътня тая дупка?
Вчера до зида на къщата видяхме змииче.Не се шегувам много е страшно.

.....
преди малко ми звънна някакъв работник и ми обясни че им свършили всички видове профили от всички цветове и колкото и да съм без претенции ....пак ще чакам тира от Германия  Shocked
Налага се да го уплътним с подръчни материали....проблема е че от вън е камък и хич не е равно а гадинките са много тънки.Сега се раждат и се излюпват и е страшо Sick.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 14:42 от mamamari

# 2
  • Мнения: 214
Единственото за което се сещам е някакъв найлон  Thinking няма ли да стане?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
За змиите не мога да ти помогна, защото хабер си нямам как се пъдят.... Ама аз бих вдигнала грандиозен скандал, комбиниран от: 1. заплаха за цялостна рекламация, 2. КЗП, 3. Господари на ефира, 4. търсене на претенциите по съдебен ред. И ще им звъня, докато не получа ден и час за монтаж на дограма. Оправданието, че материалът не им е стигнал, е пълен абсурд. За един месец да установят днес, че им свършили суровините....
П.С. А дървена рамка с плексиглас?

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 14:51 от милинка

# 4
  • Мнения: 4 343
Където има комарник въпреки рамката около нея слагаме силикон,но дупката е с неравни страни и не може да сковем рамка която да прилегне плътно а и дупка колкото грахче да остане някъде дърпам дявола за опашката .

АКО стане беля никой няма да ми върне детето,дори и да отида на хотел проблема остава.Трябва да запуша дупката ПЛЪТНО -но как.Скандал няма да ми помогне за момента.

# 5
  • Мнения: 214
Не можеш ли да идеш при роднини или приятели. Но пък после трябва да претърсиш къщата ooooh! Много тъпоооо

# 6
  • Мнения: 672
Не става ли с монтажна пяна. Тази, която ползват за монтиране на врати и дограми. Тя влиза във всички дупки и цепнатини, издува се и мисля, че ще уплътни достатъчно добре.

# 7
  • Мнения: 4 343
И аз така го мисля но само пяната ще хване ли рамката с мрежа за стената /за зида/.В СМИСЪЛ ДА не изпадне -да се закрепи стабилно..

# 8
  • Мнения: 2 926
Ще хване! Пяната е много, много здрава

# 9
  • Мнения: 672
От какво е тази рамка и ще я ползваш ли после за нещо? Иначе има планки, които се монтират от единия край за рамката, а от другия за стената. После се опенва. Старата ти дограма къде е? За нищо ли не става?

# 10
  • Мнения: 4 343
тя се счупи при свалянето.Значи имаме дъски ще сковем две рамки едната с фазер едната с мрежа против комари и ще се пробваме да ги хванем с пяна  .Дано някоя котка не реши да ги бутне....
За крадци не ми се мисли изобщо ooooh!.
Ако някой се сети нещо по добро да пише.

# 11
  • Мнения: 511
Има едни устройства, които са против змии и са много ефективни. Нещо като пръчка, единия край се забива в земята и чрез ултразвук гони всякакви гадини. Ама дали можеш да го намериш толкова бързо.......... newsm78

# 12
  • Мнения: 4 343
http://marmaks.business.bg/
това няма ефект,но благодаря Grinning

# 13
  • Мнения: 505
Дали ще стане да отидете до някой голям строителен магазин и да купите по-здрава мрежа (или найлон), да я заковете от вътрешната страна на стената и после да уплътните с бързосъхнеща пяна? Може да се кове и със строителен телбод. После като ви сложат новия прозорец така или иначе ще се наложи да си измажете стената, за да покриете пяната и дупките от монтажа.

# 14
  • Мнения: 6 206
Дали ще стане да отидете до някой голям строителен магазин и да купите по-здрава мрежа (или найлон), да я заковете от вътрешната страна на стената и после да уплътните с бързосъхнеща пяна? Може да се кове и със строителен телбод. После като ви сложат новия прозорец така или иначе ще се наложи да си измажете стената, за да покриете пяната и дупките от монтажа.
точно това си мислех
Взимаш един талашит и заковаваш от вътрешна страна
После ще го измажете, щом положението е толкова страшно

Общи условия

Активация на акаунт