Таткото ловец...!!!

  • 27 321
  • 270
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте току що се регистрирах и съм очаровам от прекрасния форум който си имате скъпи жени и майки! Откривам тази тема с идеята ние мъжете ловци които сме семейни да разберем какво е вашето отношение към нашето хоби ловът, което се е превърнало и в начин на живот! Предварително ви благодаря за откровенните ви мнения!

# 1
  • Мнения: 11 558
Не съм семейна,но моя приятел е решил да става ловджия.До момента имаме газов пист.,пушка някаква,а сега и пушка за лов ще купува,разрешителни,и т.н.Ти разбираш ли,че всеки път,като докосне някое от тия неща,аз изпадам в истерия.Страх ли е,фобия ли,не знам.Крещя като луда.Май трябва да сменям мъжа Mr. Greenне си падам по това хоби Confused

# 2
  • Мнения: 593
Лов, риболов... няма значение, щом ви е забавно...
Аз по принцип не си падам много по убиването на диви животни, за щастие и мъжа ми не си пада.  Laughing
А относно риболова - един съвет, прибирайте се преди да затворят рибния магазин.  Mr. Green

В крайна сметка не е важно какво мислим ние тука във форума, а какво мисли твоята жена, vater.

# 3
  • У дома !
  • Мнения: 700
Я каква изненада!  #Sniper
Нашия тати е ловец от няколко години вече,а скоро ми предложи да отворя точно такава тема във форума......за това поздравления....,че ме изпревари newsm10
Моето отношение към това негово хоби....общо взето не е добро.....
Дразня се много,че единственото му свободно време,което може да прекарва с нас е в гората или по полята Crossing Arms
В къщи , дивеча той го готви....на мен не ми е приятно да пипам месото Whistling
Ти къде ходиш на лов? В коя ловна дружинка си?Да не се окаже,че се познавате? Joy

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 00:49 от TiFoNi

# 4
  • Мнения: 46 434
... какво е вашето отношение към нашето хоби ловът, което се е превърнало и в начин на живот! ...

Към всички времеемки хобита съм настроена отрицателно, но ако е общо и за двамата в семсйвтото - положително. В това забързано време, човек трябва да отделя време за семейството си, а освен в почивните дни, не знам кога иначе.

Ако сте без деца или са вече големи - пак мога да го преглътна.

Но ако сте с малки деца или бременна жена - тук вече вие е хубаво да си определите приоритетите, като големи разумни хора и да решите дали малкото свободно време, което имате е редно да споделите с тях или с чужди хора.

# 5
  • Мнения: 0
Цитат
или бременна жена - тук вече вие е хубаво да си определите приоритетите, като големи разумни хора и да решите дали малкото свободно време, което имате е редно да споделите с тях или с чужди хора.
при ловците има неписан закон, когато жената е бременна, мъжът не ходи на лов!

# 6
  • Мнения: 0
В крайна сметка не е важно какво мислим ние тука във форума, а какво мисли твоята жена, vater.
моята жена ме подкрепя напълно защото знае че съм щастлив така! Както аз нея за нейните неща / поне се страя/!

п.с. да не се окаже че всички жени без моята са против лова? Wink

# 7
  • Мнения: 46 434
Цитат
или бременна жена - тук вече вие е хубаво да си определите приоритетите, като големи разумни хора и да решите дали малкото свободно време, което имате е редно да споделите с тях или с чужди хора.
при ловците има неписан закон, когато жената е бременна, мъжът не ходи на лов!

А когато има малки деца (0-10 г.), какви са законите? Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 17 140
Цитат
или бременна жена - тук вече вие е хубаво да си определите приоритетите, като големи разумни хора и да решите дали малкото свободно време, което имате е редно да споделите с тях или с чужди хора.
при ловците има неписан закон, когато жената е бременна, мъжът не ходи на лов!

Аййй, какво лицемерие! Ма хитри хора това ловците беее!  Laughing
За едно дете като се роди, грижи се полагат мноооого години. Ама ловеца казал, че няма да ходи на лов, докато жена му е бременна. Така хем излиза ангелче небесно как си гледа семейството, хем после се оттървава от "досадата" да разхожда жена и бебе; да помага в порасналото домакинство и все ей такива лицеприятни неща, за които няма краен срок 9 месеца.

# 9
  • Мнения: 1 209
Засега, слава Богу, моята половинка не е обзета от тази страст.
И двамата ценим оръжията,  но пове4е като инженерен продукт и трофейните- като произведение на изкуството.

Нямаме, но и не бих допуснала у дома да има такива, докато детето не порастне достатъчно, пък те половината мъже не порастват  Mr. Green

Замислих се по темата и .... не одобрявам убийството на животни освен при самозащита, за храна (ако няма друго), за регулиране на популациите, ако ве4е не могат да се балансират сами. .... и май това е .

Но понеже се познавам достатъчно добре, а и мъжа ми в допълнение, оценявам потенциалната опасност да се закрастим от адреналина на лова, ако опитаме. В този смисъл  май предпо4итам алтернативата на фотолова.

# 10
  • Мнения: 0
Цитат
или бременна жена - тук вече вие е хубаво да си определите приоритетите, като големи разумни хора и да решите дали малкото свободно време, което имате е редно да споделите с тях или с чужди хора.
при ловците има неписан закон, когато жената е бременна, мъжът не ходи на лов!

А когато има малки деца (0-10 г.), какви са законите? Simple Smile
Ние имаме три деца / 12, 10 и 1 годинка / - момчета и се справяме прекрасно. Ходим на ски, на театър и всякакви други семейни забавления! Ей жени винаги ще си намерите оправдания и причини за да не пуснете вашия мъж да има хоби каквото той иска!!!

# 11
  • Мнения: 0
В този смисъл  май предпо4итам алтернативата на фотолова.
Фотолова е прекрасно хоби, ама за него също се изисква време и се отнемат почивните дни?

# 12
  • Мнения: 1 209
Съгласна съм, но пък може да се редуваме, веднъж той с дружинката, веднъж -аз. Другият гледа детето. Пък току вземе, 4е ми хареса Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 011
Аз съм на 32г от както се помня баща ми  е ловец . единственото място , където може да си почива и разпуска нормално  е сред природата. Майка никога не го  е упрекнала за това а ние с брат ми като малки помагахме да  правим патроните . Освен че е ловец е и рибар - само по  рибарстването се запалих и аз но по лова не. Сега мъж ми има желание за риболов. Дори и ловец д а иска да стане никога няма да  му направя проблем. !  Peace

# 14
  • Мнения: 46 434
... Ей жени винаги ще си намерите оправдания и причини за да не пуснете вашия мъж да има хоби каквото той иска!!!

Къде прочете нещо за пускане  Laughing той е достатъчно голям, за да го "пуска" някой и би трябвало да е също толкова разумен, че да знае като е направил семейство и деца, на кой трябва да посвети почивните си дни.

Общи условия

Активация на акаунт