Бебе на два месеца издава странни звуци по време на сън

  • 18 256
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Здравейте. Бебенцето ми е на два месеца, но още от самото раждане /т.е. след изписването - в болницата не знам как е било/ ми направи впечатление, че докато спинка през нощта издава странни звуци. Не знам точно как да обясня, но както си спи в един момент издава такъв звук сякаш не му достига въздух и едва си го поема - бих казала че наподобява кукуригане на петел  Embarassed. Казах на педито, но тя каза че нямало страшно. Той си издава и други звуци, но те не ме притесняват - смее си се насън, проплаква и т.н. , но те са си нормални, а това ме притеснява. Още повече,че се случва само през нощта  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 174
Само по звука ли съдиш, че не му достига въздух или виждаш, че се затруднява ? Ако е само странния звук, не мисля че е проблем. И аз в началото при всяко изпъшкване, изсумтяване се притеснявах. Не мога да си представя как звучи това като кукуригане на петел  newsm78 Аз съм чувала бебето да издава звук като хъркане, сумтене, прохленцване. Докато се малки не могат да си контролират мекото небце и затова са тези странни хъхрещи звуци. В каква поза спи ? Опитай да го слагаш по гръб, ако е на една страна и виж дали ще има промяна   Wink А какво казват жените около теб с повече опит, след като го чуха ? На тях странно ли им се струва ?

# 2
  • гр.София
  • Мнения: 380
Моето бебе също издаваше странни звуци на тази възраст-имах чувството, че съм застанала до клетката на маймунките или папагалчетата в зоопарка. Бяха точно като звуци от джунглата Simple Smile, но с времето престана.

# 3
  • Мнения: 17
Спокойно,и моят син издава звуци,някакви подобни на скърцане на врата,много са странни но вече им свикнахме и даже ми липсват като не ги издава!  Laughing

# 4
  • Мнения: 379
Само по звука ли съдиш, че не му достига въздух или виждаш, че се затруднява ? Ако е само странния звук, не мисля че е проблем. И аз в началото при всяко изпъшкване, изсумтяване се притеснявах. Не мога да си представя как звучи това като кукуригане на петел  newsm78 Аз съм чувала бебето да издава звук като хъркане, сумтене, прохленцване. Докато се малки не могат да си контролират мекото небце и затова са тези странни хъхрещи звуци. В каква поза спи ? Опитай да го слагаш по гръб, ако е на една страна и виж дали ще има промяна   Wink А какво казват жените около теб с повече опит, след като го чуха ? На тях странно ли им се струва ?
ами то едно че около мен е само сестра ми и второ е през нощта - освен мъжът ми няма други хора...

# 5
  • Мнения: 1 632
Според мен е нормално.

# 6
  • Мнения: 1 174
Абе явно нищо страшно не е  Wink Виж колко мами са написали за странни звуци, които издават бебетата. Пак ти казвам - ако е само звука, дишането му е нормално, няма никакъв проблем. Пък нищо не пречи да смениш позата за сън, да видиш какво ще стане  thumbsup Интересно пък що само през нощта, а не и през деня  newsm78

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И според мен е нормално , макар че само съм чела , че е нормално , но дъщеря ми спи много спокойно , .Понякога се смее или плачи на сън , но не е издавала звуци досега  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 379
именно... и в момента спи, но тихо. затова ми е странно през нощта newsm78

# 9
  • Мнения: 1 174
Добре де, през деня и през нощта какво е различното ? През нощта в свое легло ли спи или при вас, а през деня - пак в неговото легло или на шезлонг, в количката, може от самото място за сън да е  Laughing Да не би през нощта някаква възглавничка да слагаш, пък денем не ? Ама че интересно  Thinking При моето нямаше никакво значение - издаваше си звуци докато спи и през деня и през нощта.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се и с друг лекар Peace

# 11
  • Мнения: 379
Добре де, през деня и през нощта какво е различното ? През нощта в свое легло ли спи или при вас, а през деня - пак в неговото легло или на шезлонг, в количката, може от самото място за сън да е  Laughing Да не би през нощта някаква възглавничка да слагаш, пък денем не ? Ама че интересно  Thinking При моето нямаше никакво значение - издаваше си звуци докато спи и през деня и през нощта.
и в двата случая спи в собственото си легло, аз затова съм в чуденка #Crazy. ще се консултирам явно и с друг лукар Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 3 524
сина ми същи издаваше подобен звук докато спи, сякаш хрипти или свири, все едно от дробчетата му идва и аз бях решила че има астма #Crazy.

не помня какво беше обяснението на педи, тя го прегледа сто пъти защото се бях паникььсала че му има нещо, но то отшумя от самосебе си след не повече от месец и определено на бебето му нямаше нищо Hug

за възглавничка не те съветвам, бебето е малко за възглавница, но ти си преценяваш Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Моята дъщеря беше така/родена е 1месец по-рано/ .Продължи до към 6я месец.Когато беше на 40 дена ходихме при специалист.След прегледа доктора ни успокои че няма нищо страшно и ще отшуми.

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Има по-мек хрущял на ларинкса. Би трябвало да изчезне скоро.
Не е за възглавница.
Ако продължава дълго, се консултирайте с УНГ.

Общи условия

Активация на акаунт