Нитрати или Консерванти - кое е по малкото зло?!

  • 800
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 860
Привет мами, искам да попитам майките които имат вече доста дълъг опит в захранването и изобщо мамите с повече стаж от мен Simple Smile ако трябва да избирате - кое бихте избрали - готови пюрета с консерванти или евентуално домашни манджи с нитрати?! Не мога да изследвам всичко което пазарувам  това вече в друга тема го обсъждахме.

Просто вече незнам - аз съм малко въздържана за  купените пюретата и предпочитам да му готвя - по вкусно ми изглежда и по доброто -  обаче чувам пък, че нитратите били по лоши от консервантите и вече тотално незнам......
За някои това може да е смешна тема или много много тъп въпрос, но аз нямам мнение при положение че доста по прочетох и за двете и затова искам да попитам Вас. Друг е въпроса че в всичко има нитрати ама нали големите фирми имали строг контрол и техните пюрета били без нитрати ама имали консерванти?!?! Това стана малко риторично но въпреки това.....Благодаря на всяка от Вас която изкаже своето мнение за мен е важно да чуя и другите как мислят по въпроса - повече глави мислят по добре от една Simple Smile


П.П. Незнам дали това е тема за тук, но ако не е нека бъде преместена и аз извинена.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
А големите фирми от къде купуват зеленчуци без нитрати? Simple Smile
Как си представяш един голям завод за пюрета да зарежда зеленчуци и плодове по няколко кила от някое безнитратно дворче?
Приготвях домашни пюренца, ако ще и с купени от пазара картофи, защото не вярвам на маркетинговите заблуди.
Купешките са отвратителни на вкус, а нормално сварен картоф е по-вкусен дори без сол, сирене и масълце.
Пък и финансово не бих се справила с тия цени на готовите пюренца.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 051
А големите фирми от къде купуват зеленчуци без нитрати? Simple Smile
Как си представяш един голям завод за пюрета да зарежда зеленчуци и плодове по няколко кила от някое безнитратно дворче?

Не ги купуват, а ги произвеждат. И не казвайте, че не е вярно, че е в братска Германия фалшифицират био сертификатите, моля. Скъпо е, наистина. За безнитратното дворче е по- съмнително, защото това дворче не е на Марс и ако съседите си торят обилно и био дворчето става менте. Wink Купени или домашни зеленчуци могат да се накиснат във вода за 15-30 минути и част от нитратите да останат във водата, защото са водноразтворими. Е, и част от витамините отиват, но няма пълно щастие.
В една книга за хранене намерих най- желязната логика за ключа към избягване на натрупването на отрови в организма- разнообразието. За едно бебе или дете, така или иначе е важно да приема разнообразна храна и така с един удар два заека.

# 3
  • Мнения: 2 837
Не вярвам, че консервантите са по-добри от нитратите. Разбира се, ако имаш как да купуваш от производител, някоя баба например, най-добре. Но и по принцип, когато купуваш сезонни зеленчуци, рискът е по-малък.
Аз не съм фен на купените пюрета, така че съм пристрастна Simple Smile

# 4
  • Мнения: 122
И аз си мисля, че е най-добре домашно приготвеното, било то купено и от пазара. Все пак е съвсем прясно и с очите си виждаш какво слагаш, може да го приготвиш на пара или както смяташ за добре. Няма опасност освен това после да се окаже, че капачките на бурканчето ти отделят вредни вещества. Не искам съвсем да отхвърля варианта готови пюрета, но за мен домашни е по-добрият.

# 5
  • Мнения: 860
Благодаря Ви мами,  Simple Smileрадвам се че не само аз съм решила да "тровя детето си с домашна храна" и да не предпочитам купените пюрета с "ВИСОКО КАЧЕСТВО И СТРОГ КОНТРОЛ"- не отхвърлям че може би има и добри сред тях, но Rolling Eyes като знам как се прави лютеницата?!от какви хубави неща и пресни зеленчуци ....просто не искам да си мисля за пюретата...не казвам че и при тях е така но не приемам едно пюре с месо да е годно 9-12 месеца?!
Просто исках да чуя и други мнение, защото ми се струва че има лекарки и майки които просто обичат да правят РЕКЛАМА на дадени пюрета и да ЗАДЪЛЖАВАТ едвали не останалите майките да дават това на децата, защото това което им бъркат в къщи по тенджерите май е доста отровно и бъкано с нитрати, а онова в бурканчето е свежо и качествено. Rolling Eyes Ето това не го разбирам  Rolling Eyesзатова направих  и темата.

# 6
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз не живея в България, но тук пюретата на Гербер например нямат консерванти. На бурканчето си пише например тиква и вода, моркови вода. Според мен са само изварени за стерилизация. Аз ще давам такива пюрета на дъщеря си. Поне са минали през някакъв контрол преди да достигнат до пазара. Домашни едва ли ще имам време да приготвям при положение, че я гледам сама. Пък и наистина пресните зеленчуци и плодове не се знае как и къде точно са отглеждани.

По въпроса за годността на пюретата - ти като правиш компот или лютеница слагаш ли консерванти, та да издържат по една година в килера?

# 7
  • Мнения: 690
но не приемам едно пюре с месо да е годно 9-12 месеца?!


не е задължително пюретата да съдържат консерванти  Laughing не съм видяла на Хип, Гербер или Сънвал да има посочен вид консервант  Rolling Eyes или всички лъжат?  Laughing

домашните консерви - с месо, компоти, зеленчуци как издържат по 1 г. без консерванти  Peace Laughing

# 8
  • Мнения: 1 310
И аз винаги съм държала детето ми да се храни с домашно приготвена храна. Peace
По-добре нитарти, които за 24 часа излизат от организма, отколкото консерванти, които преди да излязат могат да увредят нещо, при системна консумация, разбира се. Naughty

# 9
  • Мнения: 857
Аз не съм почнала да захранвам още, но въпросът с пюретата е малко спорен за мен.
Купешките са малко скъпи, за домашните се изисква повече време.
Вероятно ще ползвам и двата вида по препоръка на приятелка. Тя приготвяше всичко в къщи за дъщеря си - детето не пожела нито купени пюрета, нито детска кухня. В резултат готвенето й излезе много по-скъпо, трудоемко и времеемко, и пак не е сигурно какво е като качество, защото всичко се купува от магазина.
Вярвам ,че във фабриките за детски храни има контрол върху продуктите и производството.

# 10
  • Мнения: 49
Купешките са малко скъпи, за домашните се изисква повече време.
Аз не мисля, че готвенето отнема кой знае колко време, особено в началото на захранването когато трябва да се свари само едно картофче или морковче. На мен винаги ми е било по-лесно да забъркам нещо за 15 мин. отколкото да се занимавам с буркани, претопляне и т.н. Освен това детето свиква на вкуса на домашната храна, а и към годинката вече може да яде и от тази на възрастните, стига все пак тя да е съобразена.

# 11
  • Мнения: 577
Захраних с купени и за мен това е най-добрия вариант. Никъде не чета, че съдържат консерванти. Даже пише без консерванти. След 10месеца започнах да редувам домашно с купено.

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 11:33 от **poli**

# 12
  • Мнения: 516
Не знам кой е по-добрият вариант newsm78 Лично аз, зеленчуковите правех и ще правя сама , а месните купувам.
Не разбирам защо си мислите ,че купените съдържат консерванти? Едно време баба ми прибираше месо в буркани и го ядяхме след месеци (не слага консервант). Няма от къде да взема заешко, а и не мога да отделя толкова време за приготвянето(особено на телешкото).

# 13
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз захраних педагогически и не съм имала подобна дилема. Малкият си хапва прясна домашно сготвена  храна.

Общи условия

Активация на акаунт