Антимикотична пудра при гъбички на ноктите

  • 23 103
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте! Поведох борба с тези ужасни неща самостоятелно, с лак Батрафен. Иска ми се да купя и съответната пудра, но коя?
Може ли някой да ми препоръча някой вид антимикотична пудра, с която трябвало /според бележката, приложена към Батрафена лак за нокти/ да се дезинфецират обувки и чорапи?
Мерси !
янушка

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Здрасти!
Интересува ме, успя ли само с Батрафен да се справиш с гъбичките?
Аз започнах лечение (пак самостоятелно) с лекарства - Орунгал - 3 месеца по 2 на ден,
защото от много места чух, че онихомикоза не може да се излекува само с външно лечение.
Въпросът с дезинфекцията на обувките е много важен - представям си след лечението (което при мен ще излезе над 1000 лева  Close ooooh!), пак да се върнат.
Това, което съм чувала в едно предаване по ТВ и съм чела, е, че тази дезинфекция се извършва с формалин - тампони, напоени с него се слагат в обувките за през нощта затворени в плик, после се оставят да се проветрят и се носят. Разбрах, че миришел гадно.
Само че, аз не мога никъде да го открия този формалин - в аптеките го няма.
Иначе отделно, може да си ползваш антипикотична пудра, но в момента не се сещам точно каква.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Здравейте! Поведох борба с тези ужасни неща самостоятелно, с лак Батрафен. Иска ми се да купя и съответната пудра, но коя?
Може ли някой да ми препоръча някой вид антимикотична пудра, с която трябвало /според бележката, приложена към Батрафена лак за нокти/ да се дезинфецират обувки и чорапи?
Мерси !
янушка

Дава ли резултати този лак?
На мен ми го изписаха миналата година заедно с кремчето Батрафен, но понеже е много скъп лака, не го купих.
Само с крема нищо не стана  Sad
Мазах нокътя и с прополис - само дето взе да пожълтява от него, ефект - никакъв!
Има ли оправия изобщо?  Thinking

# 3
  • Мнения: 414
Аз също ползвам този лак. При мен проблемът е само на два нокъта на единия крак. Има съществено подобрение, дори в началото ми се струваше, че нещата отиват на излекуване. Според показанията лакът се прилага отначало всеки ден, а после по-рядко и накрая през няколко дни. Докато го мажех всеки ден или през ден беше много добре, но сега (на около 4 месеца) имам чувството, че гъбите пак се появяват макар и по-малко. Не съм ползвала нищо друго.

# 4
  • Мнения: 1 232
Здрасти!
Интересува ме, успя ли само с Батрафен да се справиш с гъбичките?
Аз започнах лечение (пак самостоятелно) с лекарства - Орунгал - 3 месеца по 2 на ден,
защото от много места чух, че онихомикоза не може да се излекува само с външно лечение.
Въпросът с дезинфекцията на обувките е много важен - представям си след лечението (което при мен ще излезе над 1000 лева  Close ooooh!), пак да се върнат.
Това, което съм чувала в едно предаване по ТВ и съм чела, е, че тази дезинфекция се извършва с формалин - тампони, напоени с него се слагат в обувките за през нощта затворени в плик, после се оставят да се проветрят и се носят. Разбрах, че миришел гадно.
Само че, аз не мога никъде да го открия този формалин - в аптеките го няма.
Иначе отделно, може да си ползваш антипикотична пудра, но в момента не се сещам точно каква.
най-добро си остава личението с орунгал,в смисъл сто процента ефективно,аз се лекувах миналата година имах един заразен пръст на ръката и на краката почти всички,сега ноктите ми са абсолютно здрави и кожата също.За Орунгала казват,че е доста силен и не се препоръчва на хора ако имат проблеми с черния дроб,например скоро прекарали жълтеница.Също се препоръчва  до една година след приема да се изхвърлят абсолютно всички обувки.Леле как 100 лева бе мила толкова ли е поскъпнал единия курс колко ти излиза,на мен общо ми излезе около 500 лева

# 5
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Ами Бимбе, аз реших да се презастраховам и карам тоя курс
дето е 3 месеца по 2 хапчета на ден. Едното е към 6 лева.
Иначе има друг вариант - общо 3 седмици (с почивки между тях) по 4 на ден - при него нещата са наполовина.
Ама аз нали го карам на самотек (срам ме е да отида на лекар  Tired Embarassed),
и реших да направя по-ударната доза - че после да не отидат зян и половината пари.
Ужас, искам и аз най-накрая да обуя отворени обувки - то се получава нещо като затворен кръг - хем не е добре да си със затворени, хем не са за гледане...
Дано и при мен да има успех, че тия пари направо ни идват много отгоре, ама с мъжа ми решихме, че
трябва да ги унищожим тия гадове.
Кога трябва да почна с изхвърлянето на обувките - сега, или като приключи лечението?
Ох, мъка, мъка - и обувки ще трябва да купувам... Sick ooooh!

# 6
Zdrasti!
Znaci za resultati oshte ne znam, az pocnah toku-sto i to samo s lak. I zatova iskam da znam s kakvo oste da gi atakuvam.
Zatova mi se iska da suberem suveti, za da se vuzpolzvat i drugi v moiata sutuatzia. Iskam i da gi teroria i s drugo, no ne sta da hodia na lekar (v j4ujbina sum i e skupicko i se stesniavam i az Embarassed). Sto se otnasia do otvorenite obuvki, pri men ne si lici vsuschnost nischto, kogato sloja vurhu batrafena tumen lak za nokti. Opitaite - pone prez liatoto taka se minimira opasnostta ot zarajdane na novi pokolenia v obuvkite.
Formalin - tova ne e li edno staro sredstvo sreschtu molzi? Naistina mirische gadno, kato belina ili neschto ot sorta.


A sto se otnasia do izvurlianeto - aa kak tocno stava? V smisul vseki mesetz li, predi purvia iedin mesez ntenziven kurs na lecenie, sled nego  ili koga?

# 7
  • Мнения: 11
а този лак от аптеката ли го купувате? и горе-долу каква е цената?

# 8
  • Мнения: 1 017

Ох, голяма гадория са тези гъби!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Цитат
а този лак от аптеката ли го купувате? и горе-долу каква е цената?
От аптеката и цената му е към 26 лева.
От една година се мъча с тях и няма ефект, ни от фунголон ни от батрафен мазан 7 месеца!!! Този лак е май само превантивен да не се зараяват другите нокти.
Сега започнах и аз орунгал, пък ще видим.
И на мен ми казаха за формалин ама не можах да го открия в София. Сигурно по болниците имат ама как да се вземе от там не зная. Thinking
Вчера четох в един френски форум, че можели да се дезинфекцират обувките с разредена белина и днес си пуснах маратонките в пералнята и им сложих преди последното изплакване половин чашка. А кожените ги обтрих внимателно пак с разреден разтвор с едно памуче.
Ще видя дали ще има ефект.
Лошото при мен е, че проблема с гъбите е в резултат на нещо друго. Имам увреждане на плочката на ноктите и в последствие се заразявам с тези гадости.
А щях да забравя, че пия и Пантогар - витамини за коса и нокти.

# 9
  • Мнения: 1 232
Ами Бимбе, аз реших да се презастраховам и карам тоя курс
дето е 3 месеца по 2 хапчета на ден. Едното е към 6 лева.
Иначе има друг вариант - общо 3 седмици (с почивки между тях) по 4 на ден - при него нещата са наполовина.
Ама аз нали го карам на самотек (срам ме е да отида на лекар  Tired Embarassed),
и реших да направя по-ударната доза - че после да не отидат зян и половината пари.
Ужас, искам и аз най-накрая да обуя отворени обувки - то се получава нещо като затворен кръг - хем не е добре да си със затворени, хем не са за гледане...
Дано и при мен да има успех, че тия пари направо ни идват много отгоре, ама с мъжа ми решихме, че
трябва да ги унищожим тия гадове.
Кога трябва да почна с изхвърлянето на обувките - сега, или като приключи лечението?
Ох, мъка, мъка - и обувки ще трябва да купувам... Sick ooooh!
така де и аз такъв курс направих три месеца лечение,по  две хапчета на ден ,една седмица пиеш другите през месеца почиваш.А за обувките аз понеже много обичам да си купувам  обувки и трябваше да изхвърля към двайсе чифта,та горе долу след като привърших хапчетата взех да ги изхвърлям един по един,че наведнъж щяха да ми се свиднат,положителен резултат видях след 6 месеца,сигурна съм ще се излекуваш,да се похвалиш Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 952
Моя  свекър  си  оправи гъби4ките на краката  като си ги топеше  във  вода хладка с оцет.за по  дълго време  седеше така ....всеки ден....но му бяха много лоши.Водихме  го на педикюр и тя му оправи първо ноктите , защото бяха едни дебели....после му каза да слага оцет...и така .Помогна.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Моя  свекър  си  оправи гъби4ките на краката  като си ги топеше  във  вода хладка с оцет.за по  дълго време  седеше така ....всеки ден....но му бяха много лоши.Водихме  го на педикюр и тя му оправи първо ноктите , защото бяха едни дебели....после му каза да слага оцет...и така .Помогна.

Скоро ще открият лек за СПИН, а за пустите гъби по ноктите няма ли?!  #Cussing out

А в какви пропорции се слага оцета към водата?  newsm78

# 12
  • Мнения: 527
Здравейте момичета, да споделя и аз имам някакъв проблем с двата нокъта на големите пръсти на краката, не знам дали е гъбички, проблема го имам от три години, нокътят в основата е здрав, към средата започва едно удебеляване и пожълтяване. Вчера бях на лекар, т.е. мъжът ми беше и аз попитах за мен, лекарката каза - гъбички, само че аз бях с лак на ноктите и трябваше да го изтрия, за да бъде сигурна, да ама аз нямах време да ходя да търся лакочистител и я попитах какъв е лекът за гъбички, та тя ми изписа - Ламизил таблетки шест месеца по една, но щом основата ми е здрава можело и четири месеца да се пият и Батарфен лак, като първия път изпилявам нокътят докато усетя болка и лакирам по два пъти на ден, а следващите пъти пак пилене - лакиране, така също шест месеца. Ламизила се натрупвал в ноктите и бил ефикасен, но малко скъп. Аз все пак не съм 100% сигурна че моето са гъби и не знам да започвам ли лечението, да си дам парите, а да излезне друго. Бях чела в този форум за нокътна дистрофия, някой знае ли какво точно представлява тя и как се лекува?

# 13
  • Мнения: 1 017
Аз все пак не съм 100% сигурна че моето са гъби и не знам да започвам ли лечението, да си дам парите, а да излезне друго. Бях чела в този форум за нокътна дистрофия, някой знае ли какво точно представлява тя и как се лекува?
От такива "диагнози" вече година се лекувам с  какво ли не и резултат няма.

Най-добре отиди да ти вземат малко от нокъта и да изследват какво е точно.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Аз преди година ходих на ортопед за да ми види нокътя.
Значи при мен е само на големите пръсти на ноктите, на другите нищо им няма.
Седи като счупен нокът по дължина, но не точно по средата, а към края и не личи много, особено ако съм с лак.
На другия нокът също се получи неотдавна едно счупване, там пък напречно, което ми се струва е по-лошо.
Та  при ортопеда отидох с уверенността че ще ми извадят нокътя  Sick
Той обаче каза, че това е последното нещо, което може да се направи и ще започнем лечение.
Изписа ми въпросните Батрафен-лак и Батрафен-крем.
Лака не го купих поради високата му цена, мазах се с крема много дълго време, като преди това киснех крака си във леген с топла вода, в която е разтворена сода - така ме посъветва една позната венероложка, която също си има работа с най-различни гъби.
Та ефект никакъв...
И ей-така нищо не предприемам, ама като опре ножа до кокала, май ще се размърдам пак... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт