Специалист по хранене на бебета и малки деца

  • 2 149
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте,
искам да получа компетентен съвет във връзка със захранването на моето дете. Моля да ме посъветвате ако знаете какъв специалист трябва да посетим и ако може да ми препоръчате някой.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 751
Чак пък специалист???Тази информация от форума малко ли е?Основното е късно захранване.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте,
искам да получа компетентен съвет във връзка със захранването на моето дете. Моля да ме посъветвате ако знаете какъв специалист трябва да посетим и ако може да ми препоръчате някой.

Ако детето ти има някакви алергии - посети алерголог. В противен случай не виждам защо ти е лекар.

# 3
  • Мнения: 4 111
Трябва ти педиатър, който да подкрепя късното захранване. Едва ли е трудно да се намери, надявам се от другите да не се намират вече.  ooooh!

# 4
  • Мнения: 27 524
Пиши ЛС на Косе Босе - много компетентна и отзивчива  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 555
Не мога да ти помогна със съвет, но те подкрепям, че търсиш специалист. Като се има предвид педиатрите понякога какви небивали глупости приказват, си е направо опасно да им се доверява човек.

# 6
  • Мнения: 89
За съжаление нашия педиатър ни съветваше за сок от втория месец така че на неговото мнение не разчитам. Много неща изчетох и от български и от чужди източници и горе долу си съставих мнение. Не оспорвам и инфото във форумите. Но ми се иска да посетя специалист (не знам бебешки диетолог) при който  да разкажа за индивидуалните хранителни навици на детето ми и да попитам всичко което ме интересува на първо време както и да се съветвам с него при етапите на захранване. Така да се каже да получа авторитетно мнение Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 12 043
Намери добър педиатър, който следи новостите в своята област и разглежда децата като отделни случаи без да налага един и същ шаблон на всички. Освен за захранването ще е компетентен и по други по- важни въпроси. не мисли, че вашата педиатърка е изостанала само по отношение на захранването- с лечението на заболявания и при решаването на други проблеми мнението и съветите и със сигурност ще са некомпетентни и базирани на учебници от 70-та или 80-та година /стари и позабравени/.
Няма друг специалист, който да може да те осветли по въпроса, а и наистина ролята на добре подготвения педиатър се подценява и то ужасно много. Заради подобна "толерантност" от страна на родителите и педиатрите са толкова подготвени. Ако останат без пациентиела да видим дали толкова лесно ще наричат продължителното кърмене "американски глупости", например.

# 8
  • Мнения: 4 555
За съжаление те няма как да останат без пациенти, защото детето трябва да е записано някъде така или иначе.
Аз пък се чудя как мога да се доверя на лекар, който ми казва "След една годинка детето не се нуждае от мляко, може да яде свински пържоли!" и съветва родителите да спрат да дават изобщо каквото и да било мляко на детето. В конкретния случай става дума за дете с алергия, което не консумира никакви млечни продукти. Аз не съм диетолог и все си мисля, че и след една годинка трябва да се ядат млечни храни. Ще ми се да мога да се консултирам с някой истински диетолог дали е така и доколко е важно, но не намерих такъв специалист.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 043
Ескарина има и добри педиатри. Намери някой такъв и той ще ти даде съвети за храненето, които са адекватни на състоянието на детето. Педиатърката на моя син изцяло съобрази захранването с факта, че е недоносен, а и до днес дава много адекватни препоръки по отношение на храненето. Вярвам, че има и други като нея, които ще ти дадат адекватни препоръки и мнение. Това за млякото след годинка няма нужда да го коментирам. Моето дете също е записано "Някъде", но там са го виждали веднъж.
От диетолози и специалисти по детско хранене също съм чувала невероятни неща. Ако си гледала специалистката, която миналата година гостуваше в Бон апети знаеш какво имам предвид. Ако не си я гледала посети сайта им и виж детските рецепти за каква възраст какви неща съдържат.

Общи условия

Активация на акаунт