Питане до мамите от Франця

  • 4 286
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Здравейте мами питането ми е следното. Една приятелка ходи на гости при майка си във Франция и там детето и се разболяло /то е на 4 години колкото моето/. В аптеката им дали Doliprane, каза ми че е много доволна от него. Помолих я ако може майка и да прати едно шише да видим що за чудо е. Оня ден майка и прати шишето и тя ми го донесе но искам да знам през колко часа се дава? Има ли странични действия? Ако някоя мама го е давала да си каже мнението. Доктора го видя и каза че съдържанието му е парацетамол но повече неможа да ми каже. Предварително благодаря   bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Да, най-обикновен парацетамол е. Както и нашия си парацетамол, така и този се дозира според теглото. Има си таблица в упътването - провери  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 484
Само  едно  не  мога  да  разбера,как  давате  лекарства  на  своя  глава.Това че  на  нейното  е  помогнало  не  означава  ,че  и  на  твоето  така  ще  подейства.

# 3
  • Мнения: 1 163
Блонди а ти давала ли си го? Доволна ли си от него? Гледам че спринцовката е на килограми но незнам през шест часа ли може да се дава. Щото нашият панадол го даваме така.

# 4
  • Мнения: 1 163
Само  едно  не  мога  да  разбера,как  давате  лекарства  на  своя  глава.Това че  на  нейното  е  помогнало  не  означава  ,че  и  на  твоето  така  ще  подейства.
Ами това не е антибиотик. Панадола в нашата аптека нали е еднакъв за всички и действа по един и  същи начин на децата ни така че ако тяхния е по изчистен и хубав не виждам какво ми пречи да го давам на детето си тъй като нашия панадол не и сваля никога температурата.

# 5
  • Мнения: 27 524
Няма проблем за панадола, разбира се.
Не го давам него, нося си от БГ нашия, защото е с вкус на ягода и малкия го пие. Тукашният панадол (Белгия) се казва Дафалган и е с вкус на банан, от който му се гади и го повръща.
Напиши ми колко мг парацетамол се съдържа в 1мл сироп (30мг може би?), трябва да е написано под заглавието и ще ти сметна по колко и как се дава. Както и колко кг е сега дечко  Simple Smile

Нашият Панадол си е хубав, да ти кажа, помага. На 4 часа може да се дава. Може би на някои деца не действа. Взимай Нурофен тогава  Peace

# 6
  • Мнения: 1 163
Нурофен и давам няма проблем за това но исках да имам още нещо под ръка и като ми казаха за тоя Doliprane, реших да го взема. Ама сега пък ми казваш че си го носиш панадола от България съвсем ме обърка. Тука от листовката нищо не разбрах. Дозатора е на килограми. Но тука има едни неща написани за килограмите но немога да ги разбера.  А пише /ако не се лъжа/ на 100мл 2,4 грама парацетамол. Моята Раличка е на четири годинки. Ако не се оправя дали ще е удобно да ти сканирам листовката и да ти я пратя на лични та да ми кажеш нещо по подробно.   bouquet Забравих да пиша че Рали е 15кг

Общи условия

Активация на акаунт