Игралница-занималница във Варна

  • 6 491
  • 43
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 159
Здравейте мами Simple Smile С три мами на първокласници се организирахме да направим пролетната ваканция на малките забавна и интересна. Смятаме да ги водим на малки екскурзии, по музеи и да използваме на 100% хубавото време за игри. Е, и от четенето няма да се отърват Wink
В колата има още 3 места, така че ако някой иска да се присъедини към нас е добре дошъл  Hug
Както казва Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече"  Grinning
Игрите и пикниците стават по-хубави с по-голяма компания...

# 1
здравей Иле, а някакви такси предвиждате ли?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 159
Не Simple Smile
Просто смятаме да си разделим разходите за бензин, за билети, а храната ще си я носим. Ако искаш звънни ми на 0889656789 и ще ти разкажа.

# 3
Ще го обсъдим с нашата мама и може да се обадим. С каква кола смятате да пътувате, че имате място за толкова деца? И къде ще се събирате?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 159
Аз карам една Опел Зафира 6+1, така че място има в изобилие. И за децата, и за раниците, и за топките, въжетата, аптечката с лепенките /не дай си Боже, ама всичко става/.
Колкото до мястото за събиране, уговорката е да ги вземам и връщам по домовете или ако графикът на мама и тати не разрешава да ни изчакат, да ги доведат до нас и да тръгнем да съберем останалата част от дружинката. Ние сме го отработили този момент защото трета година ходим на едни и същи тренировки, уроци и танци и се редуваме за водене или прибиране. Пък и сега всички сме на един телефон разстояние Simple Smile

# 5
  • Мнения: 13 512
Звучи прекалено хубаво, браво!
Успех в начинанивто!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 159
Май звучи прекалено ентусиазирано  Laughing
Но няма да се отказваме! Даже когато дъждът навън се опитва да ни поохлади ентусиазма.
Сменяме си програмата и днес поемаме към Археологическия музей. Дано учебният музей там да работи. Ако не, ще си спретнем наш учебен музей. Свалям в момента картинки от сайта на музея.
Ще пиша като мине деня, че сега вече е време за човечетата Simple Smile
Успешен и усмихнат ден на всички надничащи в темата!

# 7
  • Мнения: 88
Смятам идеята ви наистина за интересна.Хубаво е, че искате да споделите емоциите и други родители и деца!
Българите сме скептични по природа (което до някъде е и хубаво!) и най-вероятно ще се сблъскате с много " защо", "ама как така" и т.н.Но все пак става въпрос за децата и всеки скептицизъм не е излишен.

Може би ще разкажеш малко повече за "плана за действие".Колко дена се предвижда да продължи, кои места ще посетите, дали е подходящо за малки деца също...?

Хубав ден!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Нямате ли си приятелски деца? Лично аз не бих си доверила детето на някой по обява във форума! Crossing Arms

# 9
  • Варна
  • Мнения: 159
Първият ден на ваканцията мина чудесно! Бяхме в както писах сутринта заради дъжда в Археологическия музей. Оказа се че там са отворили учебния музей за ваканцията, но беше с предварително записване и само за деца от 9 до 12 години.
Затова нашата дружинка си направи едно търсене на съкровища в музея. Прекарахме много приятни 2 часа, а накрая излязохме с усмивки, гладни и изморени. Заради мокрото навън пикникът се проведе на закрито, а след това си устроихме едно литературно четене Simple Smile /разбирай всеки си чете литературата/ Явно си починаха докато четоха и следобеда мина в игра, която комбинираше русалки, гормити, динозаври и някакви неизвестни ми  същества, които обаче реагираха на пълнолуние  Laughing Мамите трудно си прибраха съществата, които твърдяха, че имали да си доиграват...
Трябва да ви кажа, че започвам сериозно да се замислям дали да не погледна по-сериозно на идеята през лятната ваканция. Знам, че скептици и резервирани винаги ще има. Но, мами, аз просто поканих ентусиастите като нас да се включат. Дали ще погледнете на това с доверие и ще решите да дойдете или ще го сметнете за поредната приумица на някого, си е изцяло ваш избор.
Колкото до приятелските деца, имаме си и днес точно такива се бяхме събрали. Но означава ли това, че човек не бива да търси начини да срещне и нови хора и нови приятелства? А форумът е според мен точно място, където може да се научи повече за предлагащия, отколкото от обява във вестника, флаер или брошура... Така мисля аз  Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 159
Разказвам и плана за действие Simple Smile / който както видяхме днес подлежи на промени и резки завои в зависимост от априлското време /
Смятаме да позапълним ваканцията, с една дума тази и следващата седмица.
За утре сме си поръчали слънце и отиваме на Аспаруховия вал и Фанагория. Ще си правим пикника този път на открито.
В петък е ред на парк-музей Владислав Варненчик и спортния комплекс в Младост.
В понеделник сме на 'екскурзия" до Паша дере.
Във вторник искаме да отидем до конната база във Виница и вероятно някъде по полянките край нея.
Срядата е за екскурзия - този път истинска, до крепостта Овеч в Провадия и девненските извори.
В четвъртък сме на Аквариума и природо-научния музей.
Петъка правим планове за еко-парк Сладка вода или Аладжа манастир.
Това е Simple Smile
Утре една мама от форума се включва в организацията с нейния първолак. Предполагам, че и на по-малките ще им е интересно, стига да не се изморяват много. Но когато работех като детска учителка в Малкия принц, тези програми сме ги правели редовно и безпроблемно с деца 3-4 група на детската градина.

# 11
  • Мнения: 10
Разказвам и плана за действие Simple Smile / който както видяхме днес подлежи на промени и резки завои в зависимост от априлското време /
Смятаме да позапълним ваканцията, с една дума тази и следващата седмица.
За утре сме си поръчали слънце и отиваме на Аспаруховия вал и Фанагория. Ще си правим пикника този път на открито.
В петък е ред на парк-музей Владислав Варненчик и спортния комплекс в Младост.
В понеделник сме на 'екскурзия" до Паша дере.
Във вторник искаме да отидем до конната база във Виница и вероятно някъде по полянките край нея.
Срядата е за екскурзия - този път истинска, до крепостта Овеч в Провадия и девненските извори.
В четвъртък сме на Аквариума и природо-научния музей.
Петъка правим планове за еко-парк Сладка вода или Аладжа манастир.
Това е Simple Smile
Утре една мама от форума се включва в организацията с нейния първолак. Предполагам, че и на по-малките ще им е интересно, стига да не се изморяват много. Но когато работех като детска учителка в Малкия принц, тези програми сме ги правели редовно и безпроблемно с деца 3-4 група на детската градина.

Здравейте Или и компания.
Поздравления за ентусиазма.
Моето мниение е, че няма по-хубави занимания от тези прекарани с мама.
Браво на вас Simple Smile
Включам се, за да ви предложа и планетариума като набелязана точка. Децата го харесват, а някои много силно се впечатляват.

Весела ваканция от мен Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 159
Благодаря за подкрепата  bowuu !
И за хубавата идея за планетариума също! Май ваканцията няма да ни стигне Simple Smile
Някой да знае пред кого се кандидатства за двойна ваканция Wink

# 13
  • Мнения: 88
Разказвам и плана за действие Simple Smile / който както видяхме днес подлежи на промени и резки завои в зависимост от априлското време /
Смятаме да позапълним ваканцията, с една дума тази и следващата седмица.
За утре сме си поръчали слънце и отиваме на Аспаруховия вал и Фанагория. Ще си правим пикника този път на открито.
В петък е ред на парк-музей Владислав Варненчик и спортния комплекс в Младост.
В понеделник сме на 'екскурзия" до Паша дере.
Във вторник искаме да отидем до конната база във Виница и вероятно някъде по полянките край нея.
Срядата е за екскурзия - този път истинска, до крепостта Овеч в Провадия и девненските извори.
В четвъртък сме на Аквариума и природо-научния музей.
Петъка правим планове за еко-парк Сладка вода или Аладжа манастир.
Това е Simple Smile
Утре една мама от форума се включва в организацията с нейния първолак. Предполагам, че и на по-малките ще им е интересно, стига да не се изморяват много. Но когато работех като детска учителка в Малкия принц, тези програми сме ги правели редовно и безпроблемно с деца 3-4 група на детската градина.

Личи си, че наистина сте решили да използвате дните от ваканцията в интересни,а може би до някъде и авантюристични занимания.Поздравления!Жалко, че все още нямам детенце, за да споделя и аз с него весело прекараните мигове на организираната ви ваканция, но правя резервация " за по-нататък" Simple Smile.

А що се отнася до лятната ваканция,смятам, че тогава наистина ще имате повече време да направите един интересен тур  и на други местенца в България!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 159
Вчера бяхме в парка в Аспарухово. Въпреки, че нямаше слънце, времето беше много приятно и прекарахме там повече от 5 часа, които се оказаха естествено крайно недостатъчни за младежите. Ама то и как да стигнат 5 часа и за игра,  и за четене, и за хапване, и за рисуване на асфалта... Така се увлякоха в игрите, че не остана време да влезем във "Фанагория", макар че "лагерът" ни беше на не повече от 200 метра от нея.
Научихме и нови думи - юрта, хан, шаман, Тангра, капище Simple Smile Няма как, учителското в мен все се бута напред Blush
Имам си една любима фраза от "Копче за сън" където дядото обяснява за дидактиката, а детето пита "Дядо, както е това Тиктактика?"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт