пипала от калмари

  • 43 093
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Здравейте момичета! Моля ви, да ми дадете рецепта как да приготвя пипалата на калмарите.

# 1
# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
По същия начин както и тубите  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 397
........ а бе, стават жилави!  Предполагам, че има някаква хитринка при приготвянето им.
Сиренце , аз и тубите толкова знам как се приготвят. Прочетох из нета няколко рецепти, ще се опитам
да направя нещо вкусно. Peace

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Стават жилави ако ги препържиш/превариш. Искат много малко във врящо олио със скилидка чесън и са готови. Ако ги превариш стават като гума и нямат ядене.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 103
Можеш да ги свариш, нарежеш и с майонеза, ролца от раци да си направиш салата, и да сложиш каквото искаш още, може и царевица

# 6
  • Мнения: 930
извинявам се, че така нахълтвам в темата Blush, но искам да попитам
тубите могат ли да се пълнят с нещо - плънка  и каква точно newsm78

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
извинявам се, че така нахълтвам в темата Blush, но искам да попитам
тубите могат ли да се пълнят с нещо - плънка  и каква точно newsm78
Могат да, аз съм ги пълнила със смес от бланширан спанак, хлебни хапки, орехи и синьо сирене. Също става и със сушени домати и маслини, може да добавиш и стафиди ако обичаш сладко-солено. Не трябва да се препълват, за да не изтича плънката. Защипвам с клечка за зъби.

# 8
  • Мнения: 930
а после на скара ли се пекат или във фурната newsm78

моите калмари са с големина на пипер капия, колко време ще им е необходимо термична обработка Thinking

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Докато побелеят, около 10тина мин мисля че е достатъчно, аз ги пека на грил-тиган около 4-5мин от всяка страна, че е най-лесно. Може и на фурна, незнам колко време, ще трябва да пробваш. Плънката трябва да е абсолютно готова, понеже доста бързо стават след като вече се напълнят.

# 10
  • Мнения: 930
благодаря Peace

# 11
  • Мнения: 646
извинявам се, че така нахълтвам в темата Blush, но искам да попитам
тубите могат ли да се пълнят с нещо - плънка  и каква точно newsm78
Могат да се пълнят и даже стават много вкусни. И както ти е казала Сиренце важното е да не ги препълниш! Аз съм пробвала и на скара и на тиган грил, не мога да кажа как е по-вкусно. Напълних ги с топено сирене+обезсолено сирене и подправки. Единия път ги залях със сос (топено сирене, сметана и мляко) и много се харесаха

# 12
  • Мнения: 681
Моля за помощ тъй като виждам че темата съвпада горе долу с това което искам да попитам. Приятелят ми много си пада по нещо наречено "crampies" или поне така звучи, което било някаква част от калмари(май) Thinking и ми се иска ако някой знае какво е това чудо да сподели,че последният път милият не моja да си хапне заради мен и сега искам аз да му ги приготвя

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Да не е сепия? Ама сепия е squid?   Thinking

Тук намерих още една интересна рецепта за пълнени калмари
Още нещо се сетих, избирайте по-дребни туби, съответно пипала, по-крехки са и не толкова жилави.

# 14
  • Мнения: 1 426
ПИКАНТНИ ПИПАЛА ОТ КАЛМАРИ - любимо ястие взаведенията по морето
Пипалата се почистват и се нарязват. След това се слагат в тиган на котлона. Хвърля се всичката вода която пускат до като не остане сух тигана. Сипва се олио и се пържат. Когато са готови олиото се хвърля, сипва се соев сос, счукан чесън и малко чили.
Сервират се топли.

Общи условия

Активация на акаунт