Кога за първи път подстригахте децата си?

  • 6 184
  • 181
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 383
Кога за първи път подстригахте децата си?Питам, защото на нашия тате една фризьорка му е казала, че, ако подстрижем бебчо преди да стане на 1 г. щяла отзад косицата над вратлето да почне да му расте на завъртулки... Thinking На нашия тате така му расте косата отзад - не надолу, ами, в кръг иначе казано - на завъртулки  Blush Та, сега е голям страх, да не би и на бебчо да почне така да му расте...
Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 691
Аз го подстригах много късно - две седмици преди втория му рожден ден. Преди това само на два пъти му подкъсявах бретона, за да не му пречи на очичките.
Не знам как расте косата след подстригване, никой не ми е казвал такова нещо. Познавам много момченца с по-големи коси, които ги подстригаха още на 7-8 месеца. Никой не се е оплакал от посоката на растеж на косата. Но нищо не мога да твърдя със сигурност, може би фризьорката знае по-добре.

# 2
  • Мнения: 568
Подстригах дъщеря си на 3 години за първи път.При момченцата е по-различно(по-късо),но аз не мисля ,че е от значение кога,а е до ген.

# 3
  • Мнения: 431
Беше на 5 месеца като го подстригахме за първи път.
Косата му си расте нормално,не на завъртулки  thumbsup

# 4
  • Мнения: 1 763
На 11 месеца. И преди това имаше нужда, но ме беше страх. Косата му е права като клечка, расте надолу и няма никакви завъртулки около вратлето, нито някъде другаде.

# 5
  • Мнения: 4 433
Почти като стана на годинка,гола глава Laughing

# 6
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
Много късно - на около 2 г. и половина. Малката се роди с много коса, ние много й се радвахме и не искахме да се разделяме с този чаровен елемент. А дотогава се подстригвали само  бретона, за да не й влиза в очите.

# 7
  • Мнения: 575
Това са пълни глупости. Какво общо има посоката на растежа с подстригването? Дъщеря ми има две завъртулки Laughing още не е подстригвана.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 78
На 5 месеца и половина за първи път подстригахме сина ми - с машинка - 1-ви номер. Оттогава още три пъти е подстригван все с машинка и няма никакви завъртулки Peace!

# 9
  • Мнения: 2 015
На 2месеца.Роди се с дълга коса, не падна и един косъм, а на два месеца му закриваше ушите.

# 10
  • Мнения: 56
На 10 месеца подстригахме сина ми.Няма никакви завъртулки.Косата му расте нормално.На госпожицата на 6 мес. поскъсихме бретончето.

# 11
  • Мнения: 242
На 11 месеца и подстригах бритона ,нямаме завъртулки

# 12
  • Мнения: 400
На 5 м.подстригах косичката над вратлето.Да не подстригваш бебе до 1г са бабини дветини Laughing
А тезата на фризьорката не е сериозна.

# 13
  • Мнения: 9 776
Кога за първи път подстригахте децата си?Питам, защото на нашия тате една фризьорка му е казала, че, ако подстрижем бебчо преди да стане на 1 г. щяла отзад косицата над вратлето да почне да му расте на завъртулки... Thinking На нашия тате така му расте косата отзад - не надолу, ами, в кръг иначе казано - на завъртулки  Blush Та, сега е голям страх, да не би и на бебчо да почне така да му расте...
Благодаря ви!   bouquet

Аз в случая не виждам проблем. Като се подсриже мъжът ти по-късо, нали ги няма тия завои? А е много вероятно детето да го наследи това от баща си.
А иначе по темата. Аз бях питала същото преди време в друга тема. Защото бебето ми има такива завойчета покрай ушите. Иначе бритончето му засега е добре, но още малко като порасне и ще играе ножицата. Айде, ако е момиченце може и по-късно. Но аз момченце с дълга коса не бих държала. Ако има нужда - ще стрижа. Знам, че има някакво суеверие за подсригването преди годинката /така и не го знам какво е всъщност/, но за заврънтулки не бях чувала. А имам позната, на която момченцето е с много дълга коса - еми аз моето не бих го оставила така. Първо - поти се много и настива, и второ - не ми е красиво някак.

# 14
  • Мнения: 46 403
Градска легенда, не се връзвайте Crazy подстрижете, когато вие си решите.

На 2 г. и 7м. заведох дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт