А пари за детето?

  • 2 587
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 987
Здравейте ,това ми хрумна спонтанно докато четох,"А пари за раждането",нека всички майчета споделят колко ориентировъчно им излиза отглеждането на бебчо до около първия рожден ден,за да могат всички които не са се ориентирали да го направят,далеч съм от мисълта за супер лукс,а най-необходимото.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 22:15 от J_M_M

# 1
  • Мнения: 547
Не можеш да направиш сметка колко ще ти струва до първия рожден ден,на нас много то са най скъпите АМ понеже са двечки и нямах кърма,дрешки,легла,играчки и т.н.спираш да смяташ и даваш всичко за децата си те са най важното нещо.

# 2
  • Мнения: 5 987
на мен ми е ясно колко струва,въпроса е че има много дами на които не им е ясно,затова поставих така темата,добре е да допълня,през 2006,взимах 160 лева майчинство,и тогава тези пари ми бяха предостатъчни и за памперси и храна в началото кърмех,но след 5 месец минахме на АМ,а захранването се наложи да започне с по  скъпи пюрета,след което минахме на ганчев .но 2009 не е 2006 все пак

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 21:16 от J_M_M

# 3
  • Мнения: 4 111
Много фактори трябва да бъдат отчетени преди да се направи тази сметка.
Някои от тях - кърми ли се детето (парите за АМ не са малко, консумативи за АМ също), има ли дрехи от предишно дете или от някъде, майката има ли намерения да готви за детето или ще му купува пюрета.
Съгласи се, че има голяма разлика да имаш кърма, да имаш зеленчуци и месо домашно производство и дрешки от предишно дете и да храниш с АМ, да ти е първо дете и да купуваш всичко. Трудно може да се направи сметка.

# 4
  • Мнения: 2 172
100-200 лв месечно общо взето  Peace Никога повече.И то ако и слагам купешка храна специално за нея(пюрета,каши...).Ако и готвя аз или яде от нашата храна(принцеси,сандвичи,манджи....)ще ни излезе без пари направо,само за прясно мялко,памперси и играчки  Mr. Green Точно това си говорихме онзи ден с мъжа ми,че много еФтинко ни излиза беба,а не е лишена никога от нищо  Laughing  В периода между 7 и 12 месеца като,че ли имаше най-голям разход  Thinking Задължително пюре,каша,бисквити... не можеше обща храна.А до 4 месечна си беше само на адапте и памперси  Peace  Дрехи не съм купувала всеки божи месец поради причината,че първоначално бяхме накупили мнооого дрехи за всякакви възрасти,а и те детските дрешки са символични суми  Peace Козметиката ни стига за по няколко месеца  Peace

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 21:00 от elfi4ka

# 5
  • Мнения: 8 999
Моите деца са ми стрували минимално. Легла ми подариха /мои приятели от техните деца/. Много дрехи - също ползвани. Столче за хранене - ползвано, подарък. Купихме само количка - среден клас, през 2000 г. струваше 180 лв. Памперси ползвах само в началото, после минах на еднократни пелени, но български /май някакъв завод в Пазарджик ги произвеждаше, бяха на 1/3 от цената на Памперс/. Шишета и биберони - също евтини /на Камера/. Спално бельо - уших си го сама. Кърмех през първите 6 месеца, така че и за АМ не съм харчила пари. След 6тия месец децата ми вече бяха захранени и ядаха само пюрета /преимуществено на Ганчев/.
Както се казва, дупе знае две и двеста.
Майчинството ми беше 80 лв. Мъжът ми беше на една лекарска заплата.
Преди да родя работех в частна фирма, в която взимах много висока заплата. Но през 2000 г. доходът нямаше отношение към майчинството. Взимаш тези 80 лева и скачаш от щаастие. Изведнъж се оказахме трима души само на заплатата на мъжа ми. Стандартът ни падна с 2/3, а вече бяхме трима. След още една година - четирима.
За три години майчинство си купих само един чифт дънки! От пазара, за 25 лева. Ако някое дете се разболееше, семйният бюджет се разклащаше за месеци напред. Защото дори елементарният сироп за кашлица и Ефералганът ни идваха скъпи.
Всеки гледа децата си и харчи за тях толкова пари, с колкото разполага.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 041
Ами то в различните етапи различно...истината е, че колкото повече расте, става по-съко...дори обувките му и дрехи те му...по-големите дрехи са по-съки....повече яде, все по-разнообразно, почват после разни такси - градина, занятия извънредни, детегледачки и т.н... почва да си иска разни неща......все повече и повече....
Началните покупки също не са малко, ако няма кой да ти ги подари нещата...
Ако се разболее детето, това също слага още 20-40 лв отгоре и нагоре може.......

И т.н. и т.н....

Не съм правила сметка точно...и не мисля че може...

# 7
  • Мнения: 1 334
Както са казали и преди мен - дупе знае 2 и 200. Ако кърмиш е най-добрия вариант, АМ са скъпички, памперсите също, но от тях е по-трудно измъкването /средно 50 лв на месец ще отиват за памперси/. Дрешки има и евтини, и скъпи; шишета и пюрета също. Количка, столче за хранене, столче за кола можеш да си купиш и на старо в добро състояние и на приемливи цени. Така че детето може да не е особено голям разход първите 2-3 години, после ще има повече особено като тръгне на училище, но пък за тогава няма смисъл да се мисли отсега Simple Smile

# 8
  • Мнения: 547
детските дрешки са символични суми  - от къде ги купувате на тези цени странна работа,само зимните гащеризони с якета са им по 120лв. едното,е вярно че са от Маракита,но все пак това са моите деца.
На мен нищо не са ми подарили всичко си купихме и купуваме сами.
сега груба сметка за месец.
120лв. кухня - с доставка,няма как да изляза с двамата,а държавна на близо няма
4 кутии АМ - около 100лв. на месец
каши - 7,8 кутии по около 5 лв. пак са евтини
плодове-банани,ябълки- за момента
памперси около 4 пакета от големите по около 29лв. пакета
мокри кърпи и те около 30лв. на месец
до тук около 300 лв без абсолютно нищо друго,дрехи,обувки,играчки и т.н. без да смятам ако някои се разболее

# 9
  • Мнения: 1 354
Интересна тема Peace поне за мен де....значи до колкото разбирам,ако сме на кърма няма да е много скъпо....памперси,козметика и някоя и друга дрешка ще излиза около 150-200лв. на месец докато се кърмим Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 44 041
да, като козметиката често стига за 2-3 месеца, така че може да имате и месеци само с памперси и разни др дреболии.... т.е. и под 100 лв дори....

# 11
  • Мнения: 547
Може зависи колко деца гледаш с тези пари.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 041
детските дрешки са символични суми  - от къде ги купувате на тези цени странна работа,само зимните гащеризони с


нека ти станат децата на 2-3 годинки и ще видиш Wink
Като аз лично избягвам БГ дрешки защото са некачествени и несъразмерни, но дори и при тях връхните не са малки суми - зимен комплект си е 40-50 лв..... само грейка тази зима бяха най-евтините 28, яке купих супер далавера намалено марикуита точно 38, сега пролетно - пак толкова пари, гледах разни тип шушляк с мрежичка за по 50-70-100лв.....бг да са 30-40.....
айде тениски има и по 5-, панталони се намират и по 15......
но масово са по-височки цените..... и пак казвам, докато се водят бебешки т.е. до към 2 годинки са едни цените на много неща, после други, както и обувките 19-20 номер ка например по 45 лв, 23-25 вече са към 55-60 - това на една фирма...след 25 номер отиват към 75 и така.....

Символични суми са бодитата и бебешките гащеризончета и разни такива.... другите са си като цени за дрехи за възръстни...аз големи разлики не откривам.....


с извинение че разводнихме темата....


Може зависи колко деца гледаш с тези пари.
е да при теб вс е по две Simple Smile))

# 13
  • Мнения: 1 087
Първите 6 месеца съм давала пари основно за памперси. Всичко си имаше от каката, купихме само количка и кошница за кола /около 280 лв. Да чукна на дърво, не е боледувал и не съм давала пари за лекарства. Не съм купувала шишета, биберони, стерилизатори, подгреватели и всякакви измислени ненужни неща. Рядко му купувам дрешки, има от сестра си и от други деца. Козметика ползваме малко и то дълго време.
Не съм вярвала, че бебе може да се гледа толкова евтино.

# 14
  • Мнения: 840
100-200 лв
скоро имаше такава тема Peace всичко зависи от детето и начина на живот/хранене.
Ако кърмиш и имаш дрешки от по-голямото дете, купуваш само памперси и някоя друга играчка да не капо Peace Сега с храненето стана малко по-скъпо, че пюрета тряба да купуваш/готвиш, но след 1.5 години като почне да яде от общата храна, разходите за храна пак намаляват. Абе според мен разходите по едно дете се усещат когато тръгне на училище Crazy

Общи условия

Активация на акаунт