Сърбящи пъпки на дете

  • 3 147
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Здравейте Д-р Слънчева.
Проблема ми е, че на дъщеря ми (2г.) от 2-3 месеца и излизат сърбящи пъпки. Те са най-вече по крачетата и ръчичките. Пъпките са по-скоро големи, червени, а в средата кожата е бяло-жълта и удебелена. В следствие на чесането на мястото на пъпките се появяват рани и струпеи. Дъщеря ми не се чеше непрекъснато, а само от време на време и особено вечер преди лягане.
Заведохме детето на дерматолог, лекаря каза, че е краста и да мажем с Acarol.
След това отидохме на педиатър. Той напълно отхвърли предната диагноза и изписа Фенистил гел, защото според него пъпките били от алергична реакция на някаква химия, най-вероятно прах за пране. От време на време мажем пъпките с ментолов спирт, за да облекчи сърбежа.
Моля ви дайте ми някакво обяснение, каква би могла да е причината за тези пъпки. Така както ви описвам случая на какво ви прилича?
Аз до колкото знам, ако е алергична реакция пъпките са ситни и разпръснати на облаци. А при нас случая не е такъв.
Има ли случаи на алергична реакция, при която пъпките са такива както ги описвам аз?
Може ли пъпките да са от насекоми?

 

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 17:24 от Kokolin@

# 1
  • Мнения: 5 760
Освен от алергия може да са от насекоми- бълхи, дървеници. В потвърждение е факта, че са на откритите части на тялото. Можете да проследите вечерно време като сватвате лампата. Тези паразити са активни предимно вечер на тъмно.

Общи условия

Активация на акаунт