Колко витамин С на бебе на 3м

  • 8 383
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Ивчо има леко зачервено гърло и нещо приха и кашля от време на време.
Ходихме на преглед и лекарката каза да давам по една ампула витамин С дневно.
На мен обаче ми се вижда много а и имам смътен спомен от каката че давах някъде десетина капки.
Другото което препоръча е лайка.
Кажете дава ли ли сте витамин С на толкова малко бебе и по колко.
Благодаря на всички които ми отговорят.

Последна редакция: пт, 12 авг 2005, 00:41 от Despina

# 1
  • Мнения: 3 777
Давала съм 1 ампула на ден разделена на 2 приема.

# 2
  • Мнения: 6 315
Една ампула от малките - 2 мл може спокойно да приема на ден бебенцето. Обаче я давай сутрин, защото някои бебета стават активни след като пият витамин С и ако решиш да разделяш приема на 2 пъти например, имай предвид, че след като дадеш половината - другата трябва да изпиеш (за да не хвърляш) ти или някой друг и после да отваряш нова, защото витаминът много бързо се окислява от въздуха.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 743
и аз съм давала по една малка ампула, разделена на 2 приема. Margarita много добре го е описала.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 181
аз съм давала по цяла ампула сутрин

# 5
Зависи от колко милилитра е ампулата. Wink Има ампули от 2 и 5 мл. Затова не се предписва "по една или повече ампули", а дозата се определя в милилитри /или в милиграми/. В твоя случай е дастатъчно да даваш по 2 мл. на ден! Grinning И за да не влизаш в излишни разходи като изхвърляш остатъка, по-добре е да я даваш еднократно - няма значение кога Grinning

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Благодаря ви момичета.
Днес дадох половин ампула от 2 мл на два пъти и тъй като не знаех това за окисляването между двата приема я бяхме залепили с лейкопласт и прибрали в хладилник. Останалата половинка я изпи каката, че и тя киха.
За утре ще знам и ще я дам цяла.
Златни сте! Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 214
А с лайката какво ще правите-тя е мощен алерген!

Общи условия

Активация на акаунт