съкратен рабоен ден

  • 838
  • 2
  •   1
Отговори
здравейте моми?
от доста време се терзая по следния казус.
маика съм на две дечица на 5 и 1,5 г.  есента малката тръгва на ясла а аз на работа.
тъй като работата ми е на 40 мин от квартала  и ОДЗ което ще посещават децата, а работното ми време до 17,30 часа, практически няма да успявам да да си взимим децата  в 18,00 когато затварят яслата и градината.
Та въпросът ми е съществували ли нещо в КТ и или в частност ЗДСл, тъй като съм държавен служител, за работа на на половин ден или седемчасов работен ден, и какво произтича от това. Как това се отразява на трудовия стаж, отпуските и осигуровките. Ще съм благодарна ако някой ми подскаже къде да прочета, защо четейки КТ и ЗДСл не стигнах до никъде.
Благодаря випредварително.

# 1
  • Мнения: 4 406
единственото за което се сещам е, че имаш право на 1 час отпуск на ден , ако кърмиш детето. но след 8 - месечна възраст трябва становище от лекар, че кърменето е задължително за детето. във вашия случай , надали ще намериш лекар, който да се подпише под такъв документ.
има ли начин да се договориш с шефа си за плаващо работно време, да речем 3 дни да работиш до 17 ч., а другите 2- да оставаш до по- късно? или пък въобще договорът ти да е за намалено работно време  newsm78

# 2
  • Мнения: 1
да явно единствения начин е договор за по късо работно време, но не знам кака да разбера и от къде какво става със стаж, отпуски и осигуровки, ако примерно работя  седем часа.
Или пък както казваш плаващо работно време, при което отивам по рано и свършвам по рано.
Благодаря за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт