при първи симптоми

  • 981
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,преди 10 дни бяхме болни -Т с разстройство и повръщане,днес започва да накашля нещо и косата ми настръхва вече.Моля кажете какво давате при първи симптоми ,синът ми е на 1.5м в момента пием витамини Саностол и капки Биогайа.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 168
Осцилококцинум. Винаги помага, като хвана болестта в началото.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 3 742
Аз давам витамин С и парацетамол.

# 4
  • Мнения: 1 168
Осцилококцинум, едно флаконче го давам на 3 пъти, през 6 часа. Трябва да не го пипаш с ръце, под езика и се смуче. 15 мин преди и след приема не се яде и пие нищо. Това е важно да се спази, защото много не го правят и после ефект няма.

# 5
  • Мнения: 84
Аз също давам Осцилококцинум обаче една дозичка наведнъж сутринта и вечер пак.
На следващият ден само сутринта и така поне още два дни ако не се влоши състоянието .

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
При първи симптоми на настинка, ако нямат температура: държат си краката в топла вода с морска сол, преди сън, после ги разтривам с топла мас и сода или сол, обуват вълнени чорапи.
Намазвам и гърдичките, и гърба със топла мас, отгоре памучна кърпа, после вълнено парче и обличам потниците и пижамите.  Peace

Ако кашлят, правя компрес с мед на гърдичките и гърба преди сън: намазвам и разтривам с мед, отгоре слагам надупчена амбалажна хартия и обличам.

Ако имат ангина с налепи - компрес с извара на гърлото.
Правя чай от лайка с много мед, хладък за целия ден, вместо вода.

При хрема: промивам често носа с физ. разтвор, капвам капки от лайка с мед, или сребърна вода, или пък капки от кл. тинктура + физ. разтвор. Разтривам често през деня нослето от двете страни и горе, на челото, точката по средата на носа, с топла мас. Ограничавам млечните продукти.

Не насилвам за храна, само ако поискат нещо и квото поискат. Предлагам плодове. Гушкам детенце и му обръщам внимание, не се шашкам...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт