Детските млека -само от "Хранителни стоки"

  • 5 029
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 366
Мили мами,
Вчера в Държавен вестник беше публикуван закон за изменение на Закона за лекарствата в частта си,касаеща продажбата на детски млека в аптеките ,т.е.  там могат да се  продават  вече само  " диетични храни за специални медицински цели".
От 30 март ще можете да закупувате адаптирани млека и детски храни само от супермаркетите и магазините за хранителни стоки.
Интересно е какво Вашето мнение по този въпрос.

# 1
  • Мнения: 3 993
От търговска гледна точка е кофти за аптеките и за клиентите им, аз например съм купувала АМ и пюрета от аптека нееднократно.
От друга страна, детските храни са си храни и по принцип нямат място в аптеките.
Не знам от какво е продиктувано това решение, но за мен беше по-удобен старият вариант.

# 2
  • Мнения: 1 763
Аз по принцип купувам АМ само от един определен детски магазин, защото там е най-евтино и лично мен тази промяна не ме засяга. Обаче ми се струва излишна, какво значение има дали се намират детски храни в аптеките, нека си ги продават хората.

# 3
  • Мнения: 366

Това е снимка от чешка аптека.Не може да се твърди,че е изискване на ЕС.Освен това тук има и мами ,живеещи в чужбина.Моля ги да споделят как е по света.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 889
Не разбрах - в детските магазини (от рода на Штъркел) ще продължават ли да продават АМ, каши и пюрета ?  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 335
Да в детските магазини ще има Peace
АМ до сега най често купувах от аптеката,но ако магазините с хранителни стоки са добре заредени не ме притеснява от там да пазаря.До нас най близо голям магазин има на Макао,имат само пюрета на Нестле и на Ганчев,синьт ми и двете не ги яде.

# 6
  • Мнения: 112
ASSAMARIS ,приятелко,

боли ме  и мене за законовите неуредби  в Бг,но бедата не е в това какво да Се или Не се продава в аптеките ,а да се отиде в ядката на проблема-Закона за лоялността.Ако не се   отварят Аптеки под път и над път вси4ко ще си дойде на мястото и фармацевтите сами ще се откажат да продават друго освен лекарства,както е тук и не само да ги продават но да ги създават и приготвят.Тук във всяка аптека има лаборатория.В Бг съм сигурна ,4е се броят на пръсти аптеките ,които имат.Тук  /Австрия /пом.фармацевт не може да отпусне лекарство без магистър,а в Бг ...да не говорим..Много може да се говори.


# 7
  • плевен
  • Мнения: 644
Мили мами,
От 30 март ще можете да закупувате адаптирани млека и детски храни само от супермаркетите и магазините за хранителни стоки.
Поредната тъпотия #2gunfire Аз никога не купувам млека и пюрета от хранителен магазин защото са по-скъпи отколкото в един дтески магазин там до нас в квартала.Единствено в Метро цените са малко по-евтини но там пюретата са на стекчета и какво моето дете трябва да яде едно и също 5 дена заради някой си.Ужас-това е България  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 15 379
Това е поредната идиотщина, сътворена от депутатски мозък. Млеката на детето винаги съм предпочитала да купувам от аптека.

# 9
  • Мнения: 39
ASSAMARIS ,приятелко,
боли ме  и мене за законовите неуредби  в Бг,но бедата не е в това какво да Се или Не се продава в аптеките ,а да се отиде в ядката на проблема-Закона за лоялността.Ако не се   отварят Аптеки под път и над път вси4ко ще си дойде на мястото и фармацевтите сами ще се откажат да продават друго освен лекарства,както е тук и не само да ги продават но да ги създават и приготвят.Тук във всяка аптека има лаборатория.В Бг съм сигурна ,4е се броят на пръсти аптеките ,които имат.Тук  /Австрия /пом.фармацевт не може да отпусне лекарство без магистър,а в Бг ...да не говорим..Много може да се говори.
Подкрепям те изцяло  Peace Тук млеката са продават в вси4ки магазини, а в аптеките има достатъчно други неща.

# 10
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Вмъквам се с мнение за проблема заради призива в австрийската тема от авторката. С продажбата на АМ не съм запозната, понеже моето дете така и не познава този вкус. Но има неща, с които трудно привикнах тука. 1. Очевидната оскъдност на аптеки и работното им време най-вече - до 18 часа. След това има само по 2 дежурни за район като нашият е с мащабите на 2 комплекса  "Младост" или "Люлин".  2. "Оскъдността" на асортимента в аптеките в сравнение с този в България.
В България май само домати и хляб не съм си купувала на такова място. Не съм си давала сметка дали това е нормално или не. Е, тук видях друго и не бих казала, че е по-зле като свикнеш. Въпросът е да е качествено и да не събужда тревоги в хората всичко, което се продава. Замислям се, че в България май това не може да се гарантира дори и от аптеките... Да не говорим за простотията по печата и телевизията непрекъснато някой с нещо да лекува хората. Не знам дали забраната за продажба на АМ е най-голямата беда в момента, та точно от там са тръгнали да променят системата. Според мене много по-абсурдно е да се продават пелени на бройка  Crazy

# 11
  • Мнения: 366
  Според мене много по-абсурдно е да се продават пелени на бройка  Crazy

Е, те това е "любимото ми занимание"-да продавам памперси и превръзки на бройка,лентички за епилация поединично ,таблетки по 1-2.Даже наскоро една клиентка ме попита кое е най-малкото количество солпадеин,което мога да и продам.Отговорих и половин таблетка.

# 12
  • Мнения: 957
Aдаптираното мляко е храна и мястото му е в хранителните магазини. В аптеките във Виена съм виждала само АМ за специални случаи. Тук АМ се продава в супермаркета и в дрогериите. Не съм виждала да се продават детски храни в детски магазини. Тук не съм  виждала и детски магазин със щанд за пюрета, щанд за играчки и щанд за дрехи . Това по-ми прилича на едновремешните смесени магазини, където наред с газта за осветление и капачките за буркани се продаваха и хляб и гащи. На мен аптека под път и над път и вътре асортимент 1001 стоки не ми харесва и съм против. В аптеките основният асортимент трябва да са лекарствата.

# 13
  • Мнения: 15 379
Според мене много по-абсурдно е да се продават пелени на бройка  Crazy
И аз това си помислих, когато разбрах за тази глупост.
Всъщност продажбата на пелени на бройка е забранено също със закон, само че в доста аптеки съм виждала отворени пакети с пелени. Явно не ги плашат глобите аптекарите, (което неминуемо означава, че и АМ-то пак ще го продават) Grinning.

# 14
  • Мнения: 366
Според мене много по-абсурдно е да се продават пелени на бройка  Crazy
И аз това си помислих, когато разбрах за тази глупост.
Всъщност продажбата на пелени на бройка е забранено също със закон, само че в доста аптеки съм виждала отворени пакети с пелени. Явно не ги плашат глобите аптекарите, (което неминуемо означава, че и АМ-то пак ще го продават) Grinning.
Защо си мислиш,че от продажбата на един памперс  се печели ?Паркът е срещу аптеката ми.Детето направило беля,майката -неподготвена.Какво правим?

Общи условия

Активация на акаунт