Моля за съвет - много кърма

  • 688
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Обръщам се към вас с молба за съвет след като в библиотеката не намерих случай, подобен на моя... Имам си бебче на 2.5 месеца. Тя е от по-дребните за възрастта си - качва по 700-800 гр. на месец. Същевременно аз имам страшно много кърма. Много често буквално като се наведа и кърмата си потича сама, а гърдите ми са страшно пълни. Обикновено остава доста кърма след като бебето се е нахранило. Храня я 6 пъти на ден като правим 6-7 часова нощна пауза. На бебка й е доста трудно с многото кърма - гълта на големи глътки, понякога се дави и често рязко се дърпа назад. Не доизцеждам кърма, за да не се увеличава количеството. Винаги кърмя само от една гърда. Ограничила съм течностите и се храня и спортувам умерено.
Моля ви за съвет как мога да понамаля кърмата, защото този излишък ми създава голям дискомфорт. Също така възможно ли е, според вас, бебето да качва толкова малко, защото поради прекомерното количество кърма обикновено се нахранва преди да поеме достатъчно от т. нар. "задно мляко", което е по-маслено.
Ще съм ви много благодарна за мнения и съвети!   Hug

# 1
  • Мнения: 297
Всяко бебе качва различно,но след като е жизнена, хапва и пълни памперсите няма за какво да се притесняваш.Аз също имах много кърма и се цедях и в камерата за "черни" дни,докато не се регулира млякото.Иска се много търпение и всичко ще си дойде на мястото.Не се притеснявай   bouquet
Може би да цедиш само докато ти олекне,не напълно да ги изпразваш  Thinking
Но нека се включат и други мами да дадат съвет  Peace

# 2
  • Мнения: 9 467
За да приема повече от "задното" мляко, просто изцеждай по малко преди кърмене-т.е. изцеждаш предното мляко-така хем бебето няма да се дави от потичащото силно в началото мляко, хем ще приема повече от задното Wink
За намаляне на количеството -има чай салвия-би могла да пробваш с него, намали приема на течности и евентуално лактогонните храни..

# 3
  • Мнения: 246
И аз бях така. Изцеждаш малко и след това даваш на бебето да суче. Ти ще си прецениш какво означава малко. Аз трябваше да изцедя около 130мл., след това бебето сучеше и оставаше мляко за още едно бебе. Аз така правех и наддавахме по 1000гр.
В момента имаш чувството, че се намираш в омагьосан кръг. Ако не цедиш - бебето пие само предно мляко. Ако цедиш - стимулираш кърмата.
Докато не навършихме 4м. кърмата ми не се регулира. Не съм пила никакви чайчета.
С времето всичко ще си дойде на мястото. Имай търпение.

# 4
  • Мнения: 9 467
Ще се увеличи лактацията, ако след кърмене се доизцежда докрай гърдата. Ако се изцеди някакво киличество /разбира се не много/ от предното мляко-няма да има подобен проблем Wink

# 5
  • Мнения: 309
Аз именно затова гледам да не изцеждам - за да не се увеличи още повече млякото...
Изцеждам само ако положението вече е нетърпимо и ме е страх, че пък мога да си направя друг проблем... Никога не съм пила никакви лактогонни чайчета.
Abloy, а при теб след 4-тия месец излишната кърма изчезна ли?
MTV, наистина ли смяташ, че изцеждането на предно мляко няма да се възприеме от организма като сигнал за произвеждане на допълнително количество...
При всички положения много ви благодаря, момичета, за съветите!  Hug

# 6
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ама как ще качва малко бебето? 700-800 грама на месец си е добре. Важното е да е да пълни памперсите и да е доволно между храненията. Кърмата ти ще се регулира в един момент, а и бебето с порастването ще овладее техниките на гълтане. Единствено проблем от бързото ядене и многото кърма е повръщането и газовете - оригване и пръцкане. Бъди спокойна, че това е период и бебечето ти като порастне още малко ще се оправят нещата. Това е хубавото с бебетата (а и лошото), че всичко отминава много бързо...

# 7
  • Мнения: 9 467
Аз именно затова гледам да не изцеждам - за да не се увеличи още повече млякото...
Изцеждам само ако положението вече е нетърпимо и ме е страх, че пък мога да си направя друг проблем... Никога не съм пила никакви лактогонни чайчета.
Abloy, а при теб след 4-тия месец излишната кърма изчезна ли?
MTV, наистина ли смяташ, че изцеждането на предно мляко няма да се възприеме от организма като сигнал за произвеждане на допълнително количество...
При всички положения много ви благодаря, момичета, за съветите!  Hug

Аз изрично написах, че се изцежда не много от предното мляко, и не се изцеждат гърдите до край-иначе няма как да не се получи свръхлактация; и да -говоря от опит-кърмих 2г 8мес и половина, и си бях докарала свърхлактация, именно защото изцеждах след кърмене, поради наличие на много кърма. Вследствие на което имах 3 чекмеджета замразена кърма Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 932
Първо ми се иска да попитам всеки ден ли се храните по 6 пъти?Струва ми се , че това може да е малко и затова гърдите да са препълнени . Пробвала ли си да се храните по-често . Ето тук може да прочетеш за силното слизане на кърмата и как да се справяш с него http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0 , при този случай има дискомфорт при бебето . Съвсем правилно не е необходимо да се цедиш - така само рискуваш да се увеличи още повече количеството кърма . С времето нещата ще се регулират в зависимост от потребностите на бебока .

# 9
  • Мнения: 1 174
Единия начин вече са ти казали - да цедиш малко мляко преди да сложиш бебето да се храни, а другият е да кърмиш от една и съща гърда докато се изпразни гърдата - може да са две пълни хранения, а може и на второто да свършва и да даваш вече и от другата, а следващия път да почваш с тази, която си дала последно. Така хем детето ще стига до задното мляко, хем ще намалее производството на мляко, защото в гърдата която не се ползва млякото стои и не се произвежда ново. Докато даваш само едната гърда обаче следи как е състоянието на другата - ако почувстваш дисконфорт от препълване - цеди по малко, да не стане запушване  newsm10

# 10
  • Мнения: 309
Много благодаря за полезните идеи   bouquet - ще пробвам.

А иначе, Любопитка, бебка не иска по-често. Като й давам 7 пъти на ден хапва само по 2-3 минути и после почва да ми гука и да ми се смее или решително да се дърпа и явно не е гладна.

Abutikon, права си, доста пръцка, има газове и имаше зверски колики. Добре, че вече поотминаха поне те... Whistling Наистина се надявам да го израсте всичко това. А за биберона - май ще й взема такъв за 3 месечни тъй като явно този за новородени пуска по-бавно от гърдите ми и я ядосва  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт