моля за съвет при често появяващи се симптоми на...

  • 1 123
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте. моля за съвет  - имам дъщеря на 2г. и почти 2 месеца. ходим от м.01.2009 на частна ясла, с 10 деца. Първите 3 седмици се задържахме здрави и оттогава като се започна - 3 дни ходим и 10 сме вкъщи. Бяхме с бронхит, излекувахме се с Аугментин, отидохме здрави, започнаха кашлица и сополи, след това ангина с много висока температура, изписаха ни Зинат, изринахме се, спряха го, със сиропи и капки се излекувахме,  пак тръгнахме хванахме силна хрема с лека кашлица и след 3 дни пак сме си вкъщи. При нас проблема се установява в системата УНГ - хрема, със сополи, кашлица, много заден секрет и неспокоен сън.Правила съм нееднократна консултация с няколко УНГ и с личния лекар и всеки път едно и също, и се изписват един кръг от лекарства.
Моля за съвет от вас, как да процедирам - в момента сме само с хрема, взимаме Коларгол 2%, редуван с  олинт, ксизал, цитросепт, проспан, калциев глюконат, много прясно изцедени сокове. Моля дайте ми съвет с какви други капки мога да редувам - капки за нос /коларгол, олинт, виброцил, бивацин/ , сиропи - Проспан, Мукоплант, при бронхита - вентолин, изписания антибиотик, калциев глюконат сироп, за гърло - Биопарокс.
Вече незнам какво да правя и какво да давам за да се закрепим. В продължение на 2,5 месеца изпихме толкова сиропи и изкапахме толкова капки, че и детето се стресира, вече като ме види с коктейла от лекарства и пищи и бяга. Мерси много предварително.

p.s. Забравих да кажа, че след бронхита пусках кръв и урина - резултати в норма.

# 1
  • Мнения: 473
подбутвам въпроса си, защото няма отговор.

# 2
  • Мнения: 5 760
За съжаление всичко описано се среща при всички деца в ясли. Дължи се обмяна на инфекции при децата при неизградена имунна система. Антибиотиците още повече влошават състоянието, защото пречет в изграждането на имунитета и се завърта един порочен кръг! newsm78
Добре е да направите 3 м. курс с Бронховаксон или Респивакс. Това подобрява имунинета и издържливостта към бактериалните усложнения- ще кара вирусни инфекции но без усложнения и необходимост от антибиотици. Можете да го започнете сега. Втори курс да направите след 6 м. от края на този.
При началото на вирусните инфекции и температура да давате вит.С от 2 мл. еднократно, медикамет за температурата(Нурофен) защото има и противовъзпалителен ефект. За хремата капки Коларгол са много подходящи и да се редуват с Физиологичен р-р. Локално при зачервено гърло можете да ползвате Биопарокс за тази възраст 2 х 2 впръсквания. При вирусни инфекции температурата продължава 48 часа висока и още 1-2 дни по- ниска. Може да чакате с включването на антибиотиците поне 48-72 часа от началото на заболяването.

# 3
  • Мнения: 473
много Ви благодаря за съветите и изчерпателния отговор.

Общи условия

Активация на акаунт