Прясно мляко през нощта?

  • 1 101
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Сина ми от около 2 месеца пие вече само прясно мляко.Изцяло отказа АМ.Давам му го сутрин,още като отвори очи почва да крещи с цяло гърло,че си го иска.Понякога и преди лягане си го търси,но рядко.Доколкото знам,прясното мляко е по-тежко смилаемо за стомаха и заради това не е хубаво да се дава вечер.Вярно ли е?Вие давате ли преди сън?И друго ме притеснява,че от 2 седмици като се събуди през нощта около 2-3 ч пак иска.И почва така да реве,че повярвайте ми,няма как да му откажа.Изпива към 200мл и си заспива пак...Но си мисля,че е много голям за такива нощни пиенета на мляко,той дори като бебе не е пил така...Незнам какво му стана.Влюби се в него....Въпроса ми е,вредно ли е прясното мляко преди лягане или през нощта?Наистина ли е много тежко за стомаха,особено вечер?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Тук ми казаха вече да започна да давам на Калин по малко прясно мляко, но според мен е много рано.След първата година препоръчват АМ да се замени изцяло с прясно.Като гледам английските деца са живи и здрави, едва ли лекарите са такива туземци, че без нищо да препоръчват прясното мляко.

 Синът ми от около 19 месечна възръст до 3,5г. пиеше всяка вечер голяма чаша с прясно мляко, през деня също си искаше.Здрав е!Няма смисъл да ограничаваш детето си от нещо полезно което обича!

# 2
  • Мнения: 2 131
Детенцето сигурно би си показало само, ако през нощта му е тежко на стомахчето. Тоест, ще спи неспокойно и т.н.
Иначе, и аз знам, че прясното мляко го водят по-трудно смилаемо. Така поне каза педиатърката ни, когато Алекс беше на годинка и нещо. 
Алекс също от известно време отказа АМ. Поради тази причина вечер му давам кисело мляко, но не преди заспиване. Давам му го с лъжица, след вечеря. Защо не пробваш да му даваш кисело - например, ако иска преди лягане.
Абе, хубаво е да пие прясно мляко, със сигурност. Но, може би, не бива да се прекалява с количеството за деня.
И не, аз мисля, че не е вредно да се пие преди лягане точно. Напротив, би трябвало да успокоява.
А за събуждането, честно казано, нямам обяснение  newsm78 Да не го мъчат зъби? Или да не му е достатъчна вечерята? Да е жаден?

# 3
  • Мнения: 46 492
Не е тежко, спокойно, той много добре усеща от какво има нужда, ако му беше тежко, сигурна съм, че нямаше да се буди.

# 4
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Не е тежко, спокойно, той много добре усеща от какво има нужда, ако му беше тежко, сигурна съм, че нямаше да се буди.
Peace Бъди спокойна,не е вредно преди лягане Wink

# 5
  • Мнения: 27 524
Няма проблем, давай му да пие колкото иска  Simple Smile
Тук също след годинката препроъчват да се мине на пълномаслено прясно мляко  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Благодаря на всички за отговорите. HugАз не бих го ограничила или още по-малко спряла от пиенето на прясно мляко.Единствено ме притесняваше това,че почна да го иска и през нощта,което никога не е правил,докато беше на АМ.Вечеря си нормално,обилно,едва ли му е малко,съмнявам се да се буди от глад.По-скоро са си зъби....напипвам нещо от едната страна,май още един-два са тръгнали да излизат.
villiana,пробвала съм с кисело,не ще да го види.Яде само Данон Баланс плодовото,особено кайсията.Аз също предпочитам да хапва кисело,пред плодово,но той си има съвсем отделно мнение от моето. Laughing

# 7
  • Мнения: 9 973
давам и вечер,и нощем

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
В Гърция също се препоръчва след 12мес да се мине на пълномаслено прясно мляко. За нощното хранене е хубаво да намериш причината, едва ли е това, че му харесва на вкус млякото Wink. Аз лично не бих хранила детето си на тази възраст през нощта Peace.

# 9
  • Мнения: 542
не се притеснявай и ние сме така моята госпожица плаче за мляко само когато и се спи!

Общи условия

Активация на акаунт