"Залепени" ли са вашите малки бебчета за вас?

  • 3 258
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте мамчета!
Имам въпросче дали има случай като нашия. На моето бебче към 2-та седмица му се появиха колики и един от съветите за помагане за преодоляване на болката беше - гушкане. И сега като че ли коликите намаляха, но бебчо свикна все да го гушкам.По цял ден сме на спалнята или ядем или спим заедно. На ръце почти не го нося, заспива на гърда, успокоявам го с гърда. Взех да се замислям,че май не е правилно, дори нощните ни кърмения са в леглото при нас...и после спане..пак при нас.В резултат на което сега при всеки опит да го оставим в неговото легълце..започва рев, който като го взема в мен..и спира.
Исках да си го гушкам, да усети майчината топлина и обич, но сега стана така,  че аз нищо не мога да свърша през деня..освен ако случайно не е заспал за по-дълго /през деня спи рядко/ и аз да се измъкна, но в повечето случаи той се събужда след 10 мин., усеща,че ме няма и пак...рев.Понякога не мога да разбера дали реве заради коликите или, защото иска да бъде взет и гушнат... Sad
Кажете ми при вас има ли такова нещо? Нормално ли е? И има ли начин да се справя със ситуацията или вече е късно за корекции. Пробвахме да го оставим да поплаче, но 1-во, че не спира и 2-ро ми е адски мъчно да го слушам как плаче. В шезлонг не иска да стои, поръчала съм си слинг..може би това ще е решението...но знам ли може и в него да не иска да стои.
Ще съм благодарна на всякакви съвети. Благодаря ви! Hug

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 16:33 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 44 028
от раждането си до сега е залепен за мен.
никога не съм му отказвала да го гушна, още повече като бебе когато го е боляло, бил е несигурен или неспокоен, нали знаеш - всичко е временно, радвай се че ти търси, докато го прави...децата наистина растът бързо, един ден ще искаш да го прегръщаш, а него ще го е срам или нещо такова Wink

Вземи си един слинг или кенгуру - детето гушнато - ръцете свободни Wink

# 2
  • Мнения: 8 999
Не, моите деца не бяха като залепени за мен.

# 3
  • Мнения: 1 310
Да. Много си гушках бебето. Peace Домакинската работа я вършех, когато можех. Най-важен беше малкия човек. Постепенно с времето детето се променя и няма да е "залепено" за теб. Сега смятам, че бебето ти е твърде малко и връзката между вас е още доста силна и затова мога да те посъветвам да не се тревожиш. Просто си гушкай малкия човек и се наслаждавай на момента. Времето лети бързо, да знаеш. Peace

# 4
  • Мнения: 46 488
Не, но децата са различни, имат различни нужди, води се по него.

Като бебе не беше залепено за никой, след 2 г. се лепна за баща си, след 4 пак за никой.

# 5
  • Мнения: 15
И ние сме така.Отначало имахме много силни колики, продължаващи до 50-тия ден.След това нещата се поуспокоиха, но той свикна да го нося наръце.Вече сме на 3 месеца и е по-различно.Слагам го в кошарата, закачам му играчки и той се заглежда,пипа ги, гука им.Дай му малко време на твоето бебе и ще видиш,че ще започне да се заиграва. Във всички книги пише,че бебе до 6 месеца не се глези, а търси топлина и близост! Wink

# 6
  • Мнения: 2 448
Да, залепен беше. И до сега е много привързан към мен и предпочита моята компания пред всяка друга. Единствено обичаше да спи сам (след 8 месеца), но от скоро взе да се глези и да иска да му правя компания. От време на време се съгласявам.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 292
Синът ми не чак толкова, беше любвеобилно бебе и сега е, но сравнително самостоятелно. Дъщеря ми е точно като твоето дете, напоследък взе да проявява интерес и към други неща, освен мен и гърдите ми.  Laughing
На мнение съм, че всяка майка усеща най-добре от какво се нуждае бебето и. Аз самата съм разбрала, че дъщеря ми е различна от сина ми, че ако на него му е харесвало да си гука кротко на играчките, то тя предпочита да стои гушната в мен и да ги гледа отдалеч и най-вече, аз да ги гледам с нея.  Grinning Да, понякога е много неудобно, но какво значение има моето удобство, щом се касае за децата ми? Тези моменти са незабравими и няма връщане назад, за това се старая да им се наслаждавам.

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Непрекъснато. Плаче винаги, когато не ме вижда. Никога не е искала да я нося непрекъснато, обаче. По-скоро иска да съм при нея и да си играем.
Понякога малко се изнервям, но ми минава веднага, щом ми се усмихне и ме гушне.  Heart Eyes

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Никога не е бил залепен за мен,по-скоро за баща си.Чак се дразня понякога...

# 10
  • Мнения: 299
Големият беше залепен за мен , дори имаше навика да си провира ръката през косата ми ( денонощно) , да не ви казвам колко е неприятно да се будиш от скубане , не признаваше никой освен мен . Не съм се мъчила да го отделям и не съжалявам , сега го моля аз да се по-гушкаме , ама все по-рядко иска.

# 11
  • Мнения: 299
Никога не е бил залепен за мен,по-скоро за баща си.Чак се дразня понякога...
   Мъничкия ми син е така с баща си и аз определено ревнувам.

# 12
  • Мнения: 83
имам чувството че се е  сраснала с цоцата вече...

# 13
  • Мнения: 66
Според мен си вземи слинг, разнасяй бебето в него, така ръцете ти ще са свободни да вършиш каквото искаш, а то ще си спи. Simple Smile Евентуално... Thinking
На 1 месец бебе обаче да се твърди, че му се вреди/или ще му навреди за в бъдеще/, защото било гушкано, е несериозно. Нормално е да има нужда от човек и топлина и да се буди уплашено на тази възраст, все пак то не възприема света в който е попаднало като теб, не знае, че ти си в съседната стая, и си го оставила за малко Simple Smile И няма и да го разбере скоро, така че, търпение и без паника!  Hug
Всичко е наред!  Peace

# 14
  • Мнения: 55
Не залепена а е сраснала с мен.Още от бебе е така не даваше никой друг да я пипа даже и баща й ,не да я подържът даже не даваше да се доближават до нея.Само ревеше страшна работа.Не можех да се изкъпя с таткото стояха в банята да ме гледа че съм там иначе не става.Незнам дали защото бяхме абсолютно сами двете и тати работеше и я виждаше само вечер или просто си е такава.Но видях много зор когато трябваше да тръгне на градина филм на ужасите не мога да го опиша то рев то не спане бълнуваше че иска мама рев сутрин, рев във градината,обаждаха ми се да ходя да си я взимам че посинявала.Сега сме на 4г ходи на градина няма проблем обаче е много привързана към мен.Незнам не мога да кажа грешка ли е или не дали защото никой никога не ми е помагал с детето и така стана но това е след време пък няма да ме търси и всеки ми казваше да го гледам от хубавата страна да й се радвам че ме търси толкова много.После и да искаме няма да са до нас.Но е трудно  за самото дете когато трябва да се отдели например -градината.Но нямах избор нямаме баби до нас и тн дето да я взимат от време на време та да свикнеше с някой друг.Не мога да кажа до детето ли е или така свикна незнам.Но се води от собствените си чувства като искаш да го гушкаш гушкай го в крайна сметка и това ще свърши после ще го търсим ама те няма да ни щат.А за домакинската работа ами все беше на кенгуруто и така я вършех или когато спи.Оправяла съм се не съм имала проблем.

Общи условия

Активация на акаунт