Има ли алтернатива латекса?

  • 1 190
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Предстои ни боядисване в ново жилище. За спалните съм решила да сложим тапети, но за дневната понеже е с обособен кухненски кът ми се иска да е нещо по практично. Латекса стои добре в началото, но с две подрастващи деца, не мисля че ще се запази в първоначалния си вид дълго време. Интересувам се удачно ли е да сложим някаква вътрешна мазилка и изобщо какви са алтернативите на латекса? Нужно ми е покритие което да не се драска лесно и да може да се почисти. Моля тези от вас които имат опит да споделят впечатления.

# 1
  • Мнения: 2 724
Може би тук ще намериш отговор :
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=292199.15

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
акрилатна боя?

# 3
  • Мнения: 4 380
Предстои ни боядисване в ново жилище. За спалните съм решила да сложим тапети, но за дневната понеже е с обособен кухненски кът ми се иска да е нещо по практично. Латекса стои добре в началото, но с две подрастващи деца, не мисля че ще се запази в първоначалния си вид дълго време. Интересувам се удачно ли е да сложим някаква вътрешна мазилка и изобщо какви са алтернативите на латекса? Нужно ми е покритие което да не се драска лесно и да може да се почисти. Моля тези от вас които имат опит да споделят впечатления.

Какво значи "не мисля че ще се запази дълго време"? Shocked Твоите деца с бормашина ли ще го дупчат този латекс или как? Аз не виждам как може да не се запази освен ако не се кърти. Латексът се драска и супер лесно се чисти. Парцала с верото и се измива като ученическа дъска. Да си рисуват колкото искат.

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
търси устоичив на миене, а не на мокро триене.
Има и със силикони, те се мият.

# 5
  • София
  • Мнения: 493
Или някаква декоративна мазилка,но те излизат по-скъпо.  Peace  Но търпят детски ръчички по себе си.

# 6
  • Мнения: 1 632
И на мен ми се искат тапети, но с деца е по практично с латекс.
Лесно се чисти и боядисва, а и излиза по-евтино от тапетите!

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
за пръв път виждам мнение за тапети!
много непрактично и скъпо - трудно сваляне, лепене от двама, скъп материал, невъзможна поддръжка...
целя да ти мине съжалението, че нямате Simple Smile, но е сериозно иначе.

# 8
  • Мнения: 1 632
за пръв път виждам мнение за тапети!
много непрактично и скъпо - трудно сваляне, лепене от двама, скъп материал, невъзможна поддръжка...
целя да ти мине съжалението, че нямате Simple Smile, но е сериозно иначе.
Права си, но латекса вече ми омръзна, а има хубави тапети вече на пазара.

# 9
  • София
  • Мнения: 493
за пръв път виждам мнение за тапети!
много непрактично и скъпо - трудно сваляне, лепене от двама, скъп материал, невъзможна поддръжка...
целя да ти мине съжалението, че нямате Simple Smile, но е сериозно иначе.
Права си, но латекса вече ми омръзна, а има хубави тапети вече на пазара.

Да,може да стане много ефектно с тапети,но не цялата стая..Ако е комбинирано става много хубаво,вече има много хубави разцветки,не като едно време..

# 10
  • Мнения: 1 632
Лошото при нас е, че децата обичат да чоплят и веднага ще ги отлепят.
За това при нас е за предпочитане латекса.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 231
за пръв път виждам мнение за тапети!
много непрактично и скъпо - трудно сваляне, лепене от двама, скъп материал, невъзможна поддръжка...


Не съм съгласна.  Sunglasses

Не се свалят трудно, с някои изключения - панелени стени или Ц200 в лепилото.
Можеш да ги лепиш и сам, стига да си опитен, аз вече даже го предпочитам.
Скъп материал е относително понятие, има и много хубави тапети на съвсем прилични цени.
Поддръжката не е проблем, ако разбира се нямаш малки чоплещи ръчички или ноктест звяр. Mr. Green

И цялата стая да е с тапети, и комбинация тапет-латекс, и само боядисани стени могат да изглеждат красиво и ефектно. Flutter

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, от дизайнерска или интериорна гледна точка. Може страхотни ефекти да се постигнат.
Но ако има релеф, пък и да няма, си събира прах. Не можеш да го измиеш. Ако пък можеш, си имаш пластмаса по стените... То и с латекса не е кой-знае колко по-добре, но поне боядисването е лесно.
Пак казвам, че го намирам за по-практично и исках да успокоя любителите на тапети, дето си нямат Simple Smile /това дето не е цитирано имам предвид/

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 13:37 от арт мама

# 13
  • Мнения: 1 632

Пак казвам, че го намирам за по-практично и исках да успокоя любителите на тапети, дето си нямат Simple Smile /това дето не е цитирано имам предвид/
Hug

Общи условия

Активация на акаунт