Отговори
  • Мнения: 1
 
 
Добре дошли на всички приятели на
арабската култура


Заповядайте в светa на арабските приказки,
летящите килимчета и вълшебните лампи


                                     
                                     




Предишните ни темички:

Запознайте се с нас


Можете да видите колоритните, забавни и смели истории
на момичета в тази тема.
Tук ще разберете как всяка от тях се е качила на
летящото килимче и е поела по своя път:
Приказки от 1001 нощи


Можете да ни видите в нашия албум.
На тайно местенце. Ще получите парола, ако пишете в 5 поредни теми.
Представете обстойно себе си, семействата си, направете ни съпричастни към живота си. Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем!!!
п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на dtti, ако никой от старите не е против тя ще ви  изпрати паролата!


 
 

Ако ви интересува или сте любопитни - прочетете повече за :


снимки от Мароко
Египет
Сирия,Ливан
Мароко,Алжир,Тунис
Кувейт
арабска кухня
снимки от Алжир
снимки Сирия
снимки Ливан
снимки Йордания


Образователни и полезни линкове
Превод на Свещения Коран от проф.Цветан Теофановhttp
://www.islamforbulgaria.com/koran/quran/28.Al-Kasas.htm

 
арабски за начинаещи



# 1
  • Мнения: 610
  Simple Smile

Ди мерси за темичката, снимката в пустинята е страхотна   bouquet

Приятна събота на всички  Hug

# 2
  • Мнения: 169
Мерси Ди за новото тема и аз да се разпиша че при мен не се знай кога ще е за последно преди да скокна до клиниката  newsm09
Хубав и лек ден на всички  newsm51

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мммммммммм, синьо- небе, море, простор,любимите ми камилки, мятам се и идвам с вас! Hug

# 4
  • Мнения: 305
и аз да се запиша да ви следя
лек и спокоен ден  newsm51

# 5
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Хоп, троп и
аз със вас Hug
Мале, малеее каква красота тез камилкииии. Ама гледам и моята и тя барабар със вситееееее smile3503
Духчето и то сладурче. Дано да може да ми изпълни едно скромно желанийце Flutter

# 6
  • Мнения: 1
Доброо Утроо И от менн
Честита Нова Тема! Simple Smile
Добре Дошли на новите момичеее  Simple Smile
Дина , и аз искам да го посетя този паркк  newsm78 Всички казват ,че бил много хубав ,но имало и опасни нещаа.... Flutter
Да ви кажа,от няколко месеца преди четох книгите на Фарах Пахлави  и до този момент страшно харесвам,обичам и я уважавам... Не само като кралица на Иран ,но и като жена...
Преди месец на сайта й беше обявена дата с обява ,че всеки който иска да пише на Кралицата може да й прати на майл в този ден и тези който и направят впечатление ще отговири и предварително благодарии и се извинява ,че няма да може да отгори на всички/все пак ако получи страшно многоо,трудно би се отговорило../
И така аз се хванах преди месец,писахх писах писах
и преди 1 ден ми отговориии  Laughing Найстина се надявам да не е някоя секретарка... но по думите съдя ,че е била самата Фарах Пахлави... а яко беше някоя секретарка ще ше да се подпише отдолу Кралица Фарах Пахлави ..а от долу подписа беше скормно Фарах Пахлави  newsm78

 Hug на всичкиии

# 7
  • Мнения: 56
АЛЕЕЕЕЕ-хоп ето ме и мен в харема да почваме мъхабета Hug  bouquet
не съм писала отдавна за което моля да ме извините  bowuu
ДОБРЕ ДОшЛИ НА Анди и MissFaraula     bouquetщЕ СЕ чУВСТВАТЕ ДОБРЕ ПРИ НАС НЯМА ДА ВИ Е СКУчНО

Monsoon_rain БРАВОС ЗА ЬУБАВАТА НИ НОВА ТЕМИчКА Hug
ох започнах и аз да чета за това постоянно пребиваване и косата ми настръхва аз си мислех че ще е лесно ,само веднаж да мога да го докарам моичкия тук на БГ земя а то май-май няма да е никак лесно.явно тепърва ми предстои много ходене по мъките.ама няма как аз щом до тук я докарах няма да се отказвам я newsm78
аз мислех мислех та накрая реших ,ако в скоро време мъжо не се обади ,че нашите прословути документи са готови за да сключим най накрая брак-аз ще му пратя покана отново той да дойде и тук да започнем отново да действаме .че как иначе ще пътувам ако още малко се забавят-поне се надявам тук нещата да станат по бързо .ама знам ли,всеки ден съм в очакване нещо да се случи и така дните си минават,а нищо не става а аз все по-голяма и по-голяма ставам  newsm78 та не знам ......
хайде хубав и слънчев ден ви желая  bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 909
Пу за мен  Simple Smile,добър ден в този слънчев ден   Nature Partly Sunny,свърши веч таз люта зима време е за  newsm41, аз досега готвих,мусаката е във фурната остава само една заливка и да я хапнем с удоволствие  Mr. Green
Ди поздравления за оформлението   bouquet,пустинята е много примамлива  Flutter

Да ви споделя една новина ,във Варна ще има фестивал на филми "Цветята на Корана" ,ето погледнете

http://www.programata.bg/index.php?p=34&l=1&c=3&id=717

засега сме се спрели на Булката от Сирия ,но приемаме идеи и за други ако някой от вас може да препоръча  Flutter

Леки почивни дни на всички ви  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 569
  Добро утро и от мен! Честита нова темичка и големи благодарности и  newsm51 за ДИ! Чудесна е !

  ceciflo - хубаво е , че се разписа -липсваш тук! На всички ни трябва да раздадат по 1 медал за храброст за всички мъки през които сме минали заради документи и бюрокрация #2gunfire Направо не искам да си спомням...
  И аз сега прочетох ,макар и малко по диагонал за постоянното пребиваване с надеждата нещо да се е променило ,но ние засега ще си караме с визи... Момента с 6 месеца прекарани в страната без напущане няма как да го осъществим Crossing Arms
  Преди , когато ние бяхме търсили информация ни бяха казали , че е задължително да се издържи писмен и говорим изпит  по Български?  newsm78 Това така ли е или става въпрос за нещо друго? Извинявам се ако някъде пише , а аз не съм прочела!

  Сорая- това е страхотно, че ти е отговорила! Чест и прави ,а кое тя!
  А , в какъв смисъл " имало и опасни неща" в Адари парк?  Това е обикновен увеселителен парк- хубаво е направен , но не е нищо чак толкова особено...има 2-3 по екстремни влакчета (бих казала средна работа) и всичко си е обезопасено?

 Хубав ден на всички! Тук днес има слънчице Flutter

  

# 10
  • Варна
  • Мнения: 336
Здравейте карамелки  Hug

И аз не се включвам много често, но след цял ден в офиса пред компа, в къщи нямам желание пак да сядам пред него  Crazy а и не ми остава свободно време  Blush
Да се похваля постфактум - по случай осми март и първа пролет в яслата на Анто правеха мини тържество, само първа група имаха стихчета и песнички, ясленчета нищо не правиха, но ми беше много любопитно  да видя как се чувства детето ми сред другите -  чувства се отлично  Hug изобщо не се притесни от другите родители, седеше си на средата на килима, пляска, скача.....а доста от дечицата плачеха, въпреки че родителите им бяха там

За всички момичета, които тепърва ще се занимават с внос на мъжете си  Flutter - наистина не е лесно, ние също минахме по този път, изникнаха доста подробности, които не знаех в началото, има някои доста неприятни ограничения за временно пребиваващите, а и закона от три години е променен и то не в наша полза  Naughty но все пак ако се подготвят съвестно всички документи, откази няма  Hug

Дина действително в закона пише, че трябва изпит по български език, но на практика не го искат за постоянно пребиваващите, но пък за гражданство е задължително
Цецифло ще ти стискам палци  newsm10
Белбей така като чета, малко ти остава  Hug
Либра къде ми е лазанята  Crossing Arms

На новите момичета   bouquet и за всички останали  Hug

# 11
  • Мнения: 73

Време за обяд Grinning

# 12
  • Мнения: 3 215
Бърз запис и от мен.
Рейн,мерси за темичката!
Нямах нет снощи и имам да наваксвам. До скоро!  bouquet

# 13
  • Мнения: 0
Здравйте отново,много ви благодаря за пореден път за топлото посрещане и честито за новата темичка...  bouquet
Вълшебна слънчева Събота на всички... Flutter

# 14
  • Мнения: 502
здрасти и от мен в този чуден ден и честита ни нова темичка!
Ди- големи благодарности за темата!
Рафаела- като те чета и си представям как ще е при мене. че то времето си лети и моя ред ще дойде да се върна. сигурно и аз няма да имам хич желание за компа след работа.
ние днес си направихме чудна разходка в морската градина и замирисааа на море. така ми се иска да се стопля вече и да си ходим на плажче.
а надявам се и слетобеда да е хубаво времето и да си направим пак разходка.
весел и слънчев ден на всички ви!  bouquet
а за кърлежа да ви кажа, че аз не бих се наела да го вадя сама. нали после се бие и ваксина, а и се правят изследвания.  пък и тя е малка още и си мислех че е редно медицинско лице да я види. е честно след този ужас направо изпадам в паника като си помисля че някога недай си боже пак ми се наложи да посетя спешния кабинет.

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 15:26 от elidivka

Общи условия

Активация на акаунт