кръв в акото

  • 2 887
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
здравейте, мами!искам да ви питам нещо. моята щерка вече няколко пъти има едни кървави точици в акото. първият път като се случи я заведохм на педи- каза, че всичко е ок, няма проблеми. вторият път й направихме пълни излседвания- на памперса, кръв, урина и стерилно ако. всички изследвания бяха в норма. и днес пак се случи.
забелязах, че и вторият път , и сега (за първия не помня) аз ядох повечко тестени неща. (бебето ми е само на кърма). дали е възможно това да е причината?! струва ми се също, че и по-трудно ака. с повечко напъване някак. иначе акото си е жълто-зеленикаво, не мирише на гадно... лекичко се притеснявам, въпреки че от болницата ми казаха, че било нормално при кърмените бебта това явление. случвало се често...
просто ми се ще ако някой е имал подобни проблемчета да ми каже. пък и да си споделя, че най- ми олеква тука!

# 1
  • Мнения: 354
Аз сэщо съм чела , че по повърхността на нормалното по консистенция бебешко ако може да има точици или жилки кръв без това да е някакъв проблем. Мисля , че бях срещала тази информация в книгата на д-р Спок , но не съм сигурна. Ако много се притисняваш, потърси консултация с друг педиатър или хирург.

# 2
  • Мнения: 183
Ми на нас ни се случи, когато Рая беше на 1-2 месеца. Доки каза, че най-вероятно се чистила още бебка, но ни накара да сменим млеката и извесно време да ги въртим. Изчезна за около месец, като през това време може би на 4-5 пъти ака така, както ти си описала. Сега Рая е на почти на 5 месеца и се оказва, че тромбоцитите й са два пъти под нормата, и доки каза, че може от това да е било тогава, но пък проблема изчезна още преди три месеца. При вас обаче както ти казваш всичко е в норма, така че неможе да е от това!
Виждам сега, че сме от един град, можеш ли да ми кажеш коя ти е педиатърката и къде правихте изследванията на бебка?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 035
Може да са доста неща, но при кърмаче най вероятно е заради алергия към белтъка на кравето мляко или изобщо някаква алергия. Сложи се на диета - без прясно мляко и карви прудукти, избягвай яйца, цитруси, риба и фъстъци и се надявам да се оправи бебчето. Друга опция е спукани капиляри от напъването, имаше ли кръв вътре в самото ако или само на повърхността му, случвало ли се е да има кръв по памперса без да е акала, забелязвала ли си и примесена слуз?Все пак при всички изследвания, които сте правили дълбоко вярвам, че една от тези две опции Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Може да са доста неща, но при кърмаче най вероятно е заради алергия към белтъка на кравето мляко или изобщо някаква алергия. Сложи се на диета - без прясно мляко и карви прудукти, избягвай яйца, цитруси, риба и фъстъци и се надявам да се оправи бебчето. Друга опция е спукани капиляри от напъването, имаше ли кръв вътре в самото ако или само на повърхността му, случвало ли се е да има кръв по памперса без да е акала, забелязвала ли си и примесена слуз?Все пак при всички изследвания, които сте правили дълбоко вярвам, че една от тези две опции Peace

Точно така.Най-вероятната причина е алергия към белтъка на кравето мляко. Може да използваш козе сирене и мляко ако много ти се хапват.От тях няма проблем.Овче също може.

# 5
  • Мнения: 306
имаше слуз- да. и в трите случая. а за млякото- аз постоянно ам и пия мляко, но това се случва рядко. де да знам де. за всеки случай ще наблюдавам и тая опция. благодаря ви мамчета!

# 6
  • Мнения: 693
Мда, при нас се случи така! Оказа се лактозна непоносимост. Имаше и воднисти изпражнения от там и рагада на дупето и колит  Crazy

Най-вероятно нещо, което ядеш го дразни. Изключи краве белтъка от менюто си и виж дали ще се повтори. Междудругото при моята дъщеря се поевяват кървавите нишки и като хапна фастъци, дори от една шепичка.

А, акито редичко ли е? Давай пробиотици, безобидни са, ако не помогнат, няма да навредят. Биогая, например - много е добра, Лактофлор, Ентеросан - обади се на педиатъра да се консултираш, все пак  Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мда, при нас се случи така! Оказа се лактозна непоносимост. Имаше и воднисти изпражнения от там и рагада на дупето и колит  Crazy

Най-вероятно нещо, което ядеш го дразни. Изключи краве белтъка от менюто си и виж дали ще се повтори. Междудругото при моята дъщеря се поевяват кървавите нишки и като хапна фастъци, дори от една шепичка.

А, акито редичко ли е? Давай пробиотици, безобидни са, ако не помогнат, няма да навредят. Биогая, например - много е добра, Лактофлор, Ентеросан - обади се на педиатъра да се консултираш, все пак  Hug

и при лактозната непоносимост ли има кръв в акото? Пропуснала съм това, а уж доста четох за лактозната непоносимост. newsm78

# 8
  • Мнения: 306
ами аз съм купила Биогайа, но забелязах, че малко се запича от нея и затова съм спряла да давам.     

# 9
  • Мнения: 693
Не е възможно да е от нея   Naughty

Пробвай пак, може нещо друго да е подействало така. Rolling Eyes Нали знаеш, че след отварянето може да се ползва няколко седмици и се съхранява в хладилник?!


# 10
  • Мнения: 15
Детето на моя близка имаше такива следи от кръв в акото и се оказа ,че това е резултат от наличие на някаква бактерия/името забравих/, която си бяха прихванали при раждането в болницата. Всички педиатри, които посети , й дадоха различни съвети, но само един й каза, че трябва да спрат да дават на деттето антибиотици, които в случая можели само да усложнят нещата,  и че до достигане на  около 9 месечна  възраст на детето проблемът ще отшуми . Така и стана.

Общи условия

Активация на акаунт