Искам да помоля за мнение.

  • 1 713
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 136
 Здравейте на всички от този така хубав и полезен форум. До сега само четях, но реших и аз да ви разкажа своята история, защото ми хареса как всички се подкрепяте тук и се надявам и аз да стана част от всички вас.
 Ще започна от там, че съм на 30 години, с висок процент затлъстяване и високо кръвно налягане регулирано с хапчета до момента. Нямам деца, имам си приятел от 5 години и половина и много искаме да си имаме бебенце.
 Личната ми лекарка ни даде зелена светлина и каза, че независимо от килограмите всичко може да е ок. Аз спрях цигарите и гледам да се ограничавам от сладко и хляб , но за сега няма резултат откъм отслабване.
  За мое нещастие цял живот съм била доста пълна, но с цената на непрекъснати диети и глад подържах що годе пухкава фигура, но от няколко(3) години напълнях драстично. Цикълът ми, който винаги е бил нередовен и е прескачал преди приблизително една година дойде и забрави да ми спре в продължение на 2 месеца в което време аз се мъкнех от гинеколог на гинеколог докато не ме прегледа д-р Николова и не ми назначи "Оргаметрил" след пускане на хормони. Резултатите ми бяха в норма, макар, че бяха в долната граница на женските и горната граница на мъжките хормони. Пих "Оргаметрила" почти 9 месеца докато не почна да ми идва за по един ден в месеца и аз пак отидох на лекар с мисълта, че този път ще говорим и за бебе правенето, защото преди това не смеехме да опитваме докато не се изяснят нещата. Гинеколожката пак пусна хормонални изследвания(като резултата беше сходен на предишният) и ми изписа да пия Хлое(противозачатъчно) и Линдакса от 15 мг, която пия от 3 седмици и ефекта е нулев, а се и чувствам като парцал и съм супер депресирана. Според вас дали да не си сменя гинеколожката, не знам какво да правя, много съм объркана, много искаме бебе, а не знам кого да слушам.
Надявам се да не съм ви отегчила. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 239
Данева, виждам, че си от София, тук има много добри специалисти. Аз лично препоръчвам клиниката на Щерев. Отиди при подходящ гинеколог и мисля, че ще ти помогне. Отиди и кажи ясно, че искаш да имаш дете. За да започнете опити или лечение, ако е необходимо в тази насока. Успокой се и не чакай повече, отивай при специалист. Успех ти желая Hug

# 2
  • Мнения: 51
Данева, задължително потърси съвет в клиника за репродуктивно здраве!Късмет! Hug

# 3
  • Мнения: 3 294
Още един глас , запиши си час при специалист по стерилитет , щом имате за цел да забременееш , противозачатъчните не са начин да го постигнете ,а и те са само временно решение . Също с хормоналните изследвания е хубаво да ги покажеш на ендокринолог  Peace

# 4
  • Мнения: 479
Здравей, DANEVA78!

Това, което аз ще те посъветвам е да НЕ ходиш на гинеколог. ДА.
Това, от което имаш нужда е лечител, който да се заеме генерално с твоя проблем, а именно наднорменото ти тегло. Сама знаеш, че то стои в основата на високото кръвно налягане, а също и че е рисков фактор за развиване на други заболявания, като хормонален дисбаланс, вкл. диабет,  проблеми с костно-ставната система и др. Няма смисъл да ходиш отделно на всякакви специалисти, които да те разпарчатосват на парче и всеки да си дава своите илачи и хомони.
Бих те посъветвала да си намериш свестен специалист, напр. диетолог, който да ти състави индивидуален, комплексен,
хранителен и двигателен режим , за да може да започнеш да сваляш килограми.
Прекалено си млада, за да носиш такова бреме. Когато след 1 година си свалила 10-15-20 кг/това е напълно възможно/, ще видиш как ще намалеят, а дори може и да изчезнат хапчетата за кръвно, цикълът ще се регулира и нещата ще добият съвсем друг цвят. Търси, мисли, търси, мисли и УСПЕХ!

# 5
  • Мнения: 136
Благодаря много за отговорите.
Като помисля ще взема да си запиша час при ендокринолог и след това ще отида и на диетолог.Надявам се всичко да мине ок. Ще пиша ако има развитие.

# 6
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Още един глас , запиши си час при специалист по стерилитет , щом имате за цел да забременееш , противозачатъчните не са начин да го постигнете ,а и те са само временно решение . Също с хормоналните изследвания е хубаво да ги покажеш на ендокринолог  Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 2 110
Всичко ще е ОК и да ни кажеш после какво са ти отговорили и установили ! Стискам ти палци !

# 8
  • Мнения: 1 335
Посети ендокринолог. С две ръце ти препоръчвам Катя Тодорова  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Здравей, DANEVA78!

Това, което аз ще те посъветвам е да НЕ ходиш на гинеколог. ДА.
Това, от което имаш нужда е лечител, който да се заеме генерално с твоя проблем, а именно наднорменото ти тегло. Сама знаеш, че то стои в основата на високото кръвно налягане, а също и че е рисков фактор за развиване на други заболявания, като хормонален дисбаланс, вкл. диабет,  проблеми с костно-ставната система и др. Няма смисъл да ходиш отделно на всякакви специалисти, които да те разпарчатосват на парче и всеки да си дава своите илачи и хомони.
Бих те посъветвала да си намериш свестен специалист, напр. диетолог, който да ти състави индивидуален, комплексен,
хранителен и двигателен режим , за да може да започнеш да сваляш килограми.
Прекалено си млада, за да носиш такова бреме. Когато след 1 година си свалила 10-15-20 кг/това е напълно възможно/, ще видиш как ще намалеят, а дори може и да изчезнат хапчетата за кръвно, цикълът ще се регулира и нещата ще добият съвсем друг цвят. Търси, мисли, търси, мисли и УСПЕХ!
Peace

# 10
  • Мнения: 136
Здравейте от ново, не знам дали грешката е в мен и не мога да обяснявам или вие не сте ме разбрали но не съм казвала, че не мога да забременея, а че ме притеснява от многото съпътстващи болести. Ние не смеем да работи за бебе, че всички мнения са противоречиви.
Благодаря на всички!

# 11
  • Мнения: 568
Затлъстяването, високото кръвно и нередовният цикъл по принцип са пречка за евентуално забременяване. Но историята познава много случаи, в които бременност е постигната въпреки тези "заболявания". Стига в момента да не си налечение с някакви медикаменти, не виждам пречка опитите ви за бебе да започнат. Бебеправите няколко месеца, ако не стане - правиш изследвания, взимаш лекарства и после пак подновяваш опитите..

Колкото до оригиналния ти пост - добре си обяснила, ама ясен въпрос никъде не си поставила и от там идва цялото объркване  Peace

# 12
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Цикълът ми, който винаги е бил нередовен и е прескачал преди приблизително една година дойде и забрави да ми спре в продължение на 2 месеца в което време аз се мъкнех от гинеколог на гинеколог докато не ме прегледа д-р Николова и не ми назначи "Оргаметрил" след пускане на хормони. Резултатите ми бяха в норма, макар, че бяха в долната граница на женските и горната граница на мъжките хормони. Пих "Оргаметрила" почти 9 месеца докато не почна да ми идва за по един ден в месеца и аз пак отидох на лекар
На мен преди 2-3 години ми изписаха "Оргаметрил" за да ми дойде защото доста месеци ми прескачаше цикъла,а до доколкото разбрах на теб са ти го изписали за да ти спре така ли? newsm78 Ако аз съм в грешка да ме поправите
На мен не ми помогна Оргаметрила   Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 13:09 от ˙·٠•●◊°•Сливница•°◊●•٠·˙

# 13
  • Мнения: 8
оргаметрил решава временно въпроса с идването. поне при мен бе така. аз също съм нередовна и то доста а искам второ дете. не ми идва с месеци а като дойде хич го няма. дано да се оправиш и пиши как

# 14
  • Мнения: 136
Здравейте отново!
Ходих на лекар при д-р Коларов (гинеколог+ендокринолог) и да ви кажа съм много доволна от отношението му към мен. Поговорих ме на дълго и широко. Каза ми, че нямам нужда от Хлое(било като Диане) и ми пусна изследвания за IRI(имунно реактивен инсулин) и обременяване с гликоза и каза да продължавам да пия Линдаксата(от днес съм на режима на Дюкян). Във вторник ще отида с резултатите при него и ще съставим план за действие който може да се развие в две посоки.
Първата е ако резултатите са нормални от изследванията продължавам с режима и ме подпомага с оволацията, а вторият е ако не са добри ми изписа лекарства, които сами по се беси ще доведат до загуба на тегло и след това продължаваме по план график.
Много съм обнадеждена и нахъсана да отслабна, ще се радвам всичко да приключи с хепи енд.
 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт