Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!
Имам хиперлактация и като кърмя от едната гърда, от другата тече, та се къса - на ден събирам около 100-200 мл кърма, които няма какво да правя (нощно време просто си тека, нямам сили да я събирам) - това сигурно ще продължи още поне известно време. Не искам да я замразявам, защото няма да ми трябва скоро. Започнах да събирам за кумата ми, която има бебе на 10 м., но педиатърка й е казала, че няма смисъл, защото съставът на кърмата е като за бебе на 1 месец. За това, ако има майки с бебета на нашата възраст - около 1 месец, от ОК1 или ОК2 (или откъдето и да било от София, стига да им е удобно да дойдат при мене в Овча Купел 2 да си я вземат), на които им трябва кърма за дохранване, ще се радвам да ми се обадят да им я давам безплатно - просто ми е жал да я хвърлям, а от банката за кърма ще дойдат чак след около седмица. Здрави сме с бебчо, нямам хронични болести, не пия лекарства, кафе, алкохол, не съм пушила никога и много ще се радвам да помогна на някой, ако мога Simple Smile
Пишете ми на лични.
 

# 1
  • Мнения: 543
Страхотна си!

Свалям ти шапка за човеко/бебе/любието ти!  bouquet

# 2
  • Мнения: 250
 smile3501   bouquet Защо не са всички като теб ...

# 3
  • София
  • Мнения: 585
   bouquet   bouquet   bouquet

Ние сме вече по-големички, но ти свалям шапка! Дано има кой да я оползотвори!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма абсолютно никаква причина бебето на кумата ти да не може да приема кърмата ти - тя си е все човешко мляко и при всички случаи отговаря на потребностите на едно човешко дете много повече, отколкото частично адаптираното краве мляко, което десетмесечните деца обикновено пият.
Само за информация - децата на АМ с различни проблеми си пият по година и отгоре специалните млека. Фризопеп примерно няма 1 и 2, също както го нямат и другите специални млека и отговарят на повечето от потребностите както на децата на 1м, така и на тези на годинка.
Тези разделения по време са само условни и не трябва да се приемат като противопоказание.

Супер е, че си се обърнала към банката - кърмата е от полза за много дечица с проблеми. Докато трае фазата с хиперлактацията, е разумно да вземаш някакъв калциев препарат (говори с лекаря си по въпроса), тъй като свръзпроизводството е сериозно изпитание за организма ти.

Ако желаеш, може да получиш информация как да овладееш хиперлактацията, така че да не ти се налага доизцеждане и храненията да са по-комфортни за теб и бебето.

Общи условия

Активация на акаунт