Признаха ли ви предимството за детска градина

  • 2 474
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте, моя приятелка е мама на близнаци и сега им предстои да кандидатстват за детска градина, та тя ме помоли да ви питам: признаха ли ви предимството за близнаци, когато сте кандидатствали за градина или въпреки всичко сте се записвали в "онези" списъци и сте дежурели дни преди официалното приемане на документи?
Благодаря предварително за отговорите ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 174
В Пловдив, такова предимство изобщо няма,така,че проучете дали го има и при вас Peace

# 2
  • Мнения: 11
Как разбрахте,че няма да ви признаят предимството?Много ясно е написано в сайта на общината,че се приемат първо децата с предимство и след това по входящ номер

# 3
  • Мнения: 11
Моля,няма ли майки на 4-5годишни близнаци да кажат как е било при тях,че пряко ме засяга темата? Благодаря    bouquet

# 4
  • Мнения: 1 174
Влизате в сайта на общината,от където сте и там има изредени предимства за прием в детски учебни заведения Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 552
Във Варна това предимство важи. Като кандидатствахме за детска градина се възползвах от това и от другия параграф, че съм многодетна майка.
Сега една приятелка с близнаци чака да ги приемат и от двете градини са и са обадили да я питат къде иска да бъдат и да се от кажат от другото място.

# 6
  • Мнения: 219
Да, признава се и ги класират според обявеното предимство. Предимството се доказва с документи при записването. Става въпрос за 4 годишни близнаци. Те са набор 2005 и за тях важат правилата от миналата година. Тази година регламентът е друг. Кандидатурата на дете събира точки от местоживеене, работа, къде се плащат данъци, работещи родители в сферата на образованието. Към тези опции се добавя опцията - близнаци, или казано с други думи не е абсолютно сигурно приемането само защото са близнаци. Поне аз така го разбрах. Трябва да се пита и в конкретното детско заведение какви допълнителни критерии те задават. Всяка градина има право да даде допълнителни точки по критерии, които тя прецени. Във форума има цели теми за класиранията, а може да се пита и фирмата, изготвяща класиранията чрез формата им за обратна връзка. Успех.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не знам каква е системата във Варна, но в София кандидатстването е централно, през интернет, никъде не висиш. И да, признават го, дават ни 2 т. за близнаци. Което разбира се не е гаранция, че ще се класираме, но значително увеличава шансовете.
Но май за всеки град е различно.

# 8
  • Мнения: 649
Кандидатствах да ги преместим в друга детска, защото вече живеем на друго място. Да, признаха ни предимството в трите градини, където съм кандидатствала

# 9
  • Мнения: 50
И при нас признаха предимството.
Дори ни приеха в градината, която ни беше избор 1.

На 3г. и 8 месеца са сега

# 10
  • Мнения: 46
 Аз съм от Асеновград. NaughtyПризнаха ни предимството,но понеже сме родени януари 2007,ще ни приемат първо в яслата.През януари ни обещаха да ги приместят в детската градина. smile3525

# 11
  • Мнения: 173
Ние кандидатствахме за ясла...признаха ни предимството и сме приети,но заради входящия номер,за септември.Мен ме устройва и без това исках тогава.Признават и в градината предимството на близнаците...поне във Варна Peace

# 12
  • Мнения: 355

Детските градини са общински и редът е индивидуален за всяка община. Общинският съвет на съответната община решава кои деца се приемат с предимство.
Не зная ти за кой град питаш, но сега проверих за нашата община и пускам линк към решението. Има го на сайта www.plovdiv.bg, ако не се отвори, решението е N 175, взето с протокол 9 на 14.05.2009 г.
В т.3.6. са добавени деца-близнаци, тризнаци и т.н. (предимството се доказва с актове за раждане на децата).
Както се вижда - съвсем от скоро е промяната.
И аз се учудих сега като проверих, защото преди няколко месеца когато подавах документи за нова ДГ това го нямаше.

http://www.obs.plovdiv.bg//index.php?option=com_content&task … 2&Itemid=1381

Общи условия

Активация на акаунт