Балконът...

  • 971
  • 8
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ама няма да ми се смеете на питанката: предстои ни местене следващата седмица, повечето неща в жилището вече са планирани и т.н..Обаче- мен ме е страх да се покажа на балкона, на 6ти етаж сме, изглежда ми ужасяващо високо и изпадам в луда паника от високото. Освен това самият блок е на един от най-високите хълмове на града.
Та има ли някой трик, с който да са самозаблудя психически, да "затворя" цялото това пространство?
Освен цветя и мрежи за котки не е позволено нищо друго да се слага..и евентуално сенници през лятото.

Ще съм благодарна за всякакви идеи и хитринки!

# 1
  • Мнения: 98
Единственото , което притъпява страха ми и по - високият парапет.

# 2
  • Мнения: 41
Е ,шести етаж не е чак толкова високо,но с парапет ,който да ти вдъхва сигурност навярно ще си по- спокойна.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 415
Можеш ли да сложиш двойна мрежа и високи растения? Например туя, розов храст, нещо над 1,5м?

# 4
  • Мнения: 4 916
Сложи си сандъчета с цветя, така ще ти бъде по-приятно да излизаш на балкона и постепенно ще свикнеш с това, че е на шестия етаж.

# 5
  • Мнения: 8 999
Да си призная честно - аз на балкона не излизам. Става ми лошо, дори само като мина покрай балконската врата! А сме само на 4тия етаж. Ползвам само балкона откъм двора, защото парапетът му е висок и иззидан /трябва да се надвеся над парапета, за да видя колко е високо/.
По тази мрежа за котки не може ли да пуснеш някакви увивни и пълзящи растения?

# 6
  • Мнения: 5 393
Имах същия проблем когато се преместихме да живеем на квартира с мъжа ми преди няколко години. Апартамента беше на 7мия етаж, а аз винаги съм живяла на 3тия. За капак парапета на балкона беше ужасно нисък, стигаше едва до таза ми. Докато не сложиха допълнителен парапет( свекър ми завари един П- образен винкел) не излизах на балкона.
При теб най-добрият вариант ще са саксиите с цветя, след като нищо друго не е позволено.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Уфффф, мрежата за котки отпада и тя, мъжът ми не ще и да чуе. Да се "вдигне" още парапет нагоре - не може. Иначе би било идеално за мен..и заради децата най-вече.
Остават високи цветя, досега имам само мушкато и разни висящи; мислех си за слънчогледи например, те поне растат на високо, но дали ще оцелеят в саксия newsm78  Други на високо растящи цветя? Розите..не ща да моря повече от тях, досега всичките ми опити да отгледам някоя повече от 1 лято не съм успяла ooooh!

# 8
  • Мнения: 198
аз имам пък имам леека фобия от височини, но пък си взехме апартамент на 8мия етаж  Laughing
Има си парапет, който е доста височък, сигурно е поне на метър и десет и изобщо не ми е ставало страшно. А като си сложиш и сандъчета с цветчета , ще искаш постоянно да си седиш на терасата както аз правя лятно време Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт