Кърмене и раничка на шийката на матката

  • 714
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте момичета. Имам си едно много влюбено в сученето детенце на почте 10 месеца. Преди да родя ми откриха раничка на шийката на матката с размер около монета от 2 ст. Доктора ме посъветва да я изгоря,  защото това ми е второ раждане. Предписа ми също така и вагинални таблетки, които до слагам 10 дни преди процедурата. Проблема е че глобулите съдържат йод и не са подходящи за кърмачки. Поради тази причина започнах да отбивам по малко. Кърмим се само преди заспиване и рано сутрин.Нещата са общо взето на кантар. От една страна ми е много криво че, ще трябва да го отбивам а не ми се иска, защото той още не е готов , от друга знам че, трябва да се справя и с горния проблем, а пък от трета не искам  да се пристрасти съвсем защото ми се струва че когато стане по- голям ще бъде още по- трудно. Дали няма някакъв начин засега да  задържа нещата, т.е. да кърмя и да се подложа на процедурата. Сблъскали или сте се с подобен проблем? Малко дълго стана за което, съжалявам, но наистина не знам какво да правя.

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
защо с йод?
може да е тъп въпрос, но не знаех, че изписват йод. оцветявеане може да се прави и с други вещества (оцетацетна к-на ако помня правилно). питала ли си и друг гинеколог?
каква процедура ще прави? има лазер терапия (не видях откъде си...) с друго оцветяване... по-добре си кърми детенцето още малко, толкова с а  вълшебни тези мигове. цитологията коя група е?

# 2
  • София
  • Мнения: 44 028
Аз имах по-голяма. слагала съм полижинакс само преди горенето защото имах засилено течение от нея, 2 пъти я горха, защото от раз не стана, надявам се вторият път да е станало вече напълно.....
Тези глоболи - можеш и без тях със сигурност. Преди горене се прави цитонамазка - ако тя е добре, дори можеш да отложиш горенето за половин една година......
Прави се и колопоскопия.
После отиваш в първите чисти дни след цикъл и ти я обгарят, 1 месец без секс - после пак я гледат, пускат цитонамазка, ако трябва повтаряте....

Няма защо да си отбиваш детето.
Ако трябва - смени лекаря.....иначе ранички след раждане е доста често явление Wink

Ако си от софия ако искаш ще ти дам координати на моята, тя е специализирала в онкологията така че й имам вяра за ранички напълно.....Wink случайно я открих по нова година, но  веднага ми хвана доверието Wink

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 09:44 от Angel_Dust

# 3
  • Мнения: 798
ами аз съм горе-долу в подобна ситуация.
След второто раждане ми откриха раничка и ми взеха цито. Говорихме с лекарката, че ще ми я гори. Тя, обаче ми изписа АБ на глобулии плюс още някакви глобули, пък после щяла да я гори. Аз казах, че кърмя и не искам АБ (а в листовката категорично пише, че не се препоръчва на кърмачки), обаче нямаше чуваемост. Затова смених лекарката  Mr. Green
Тя ми потвърди, че имам раничка, и че е нормално след раждане. Но беше ей така  Shocked като казах, че ми е правена цитонамаска - до 6-8 месеца след раждане не бивало! Както и да е - каза, че е много вероятно сама да мине, не се налагат никакви глобули  Hug, АБ или горене. Изписа ми Солкожин - за да ми я намаже. Той пък е спрян от производство. А аз пък спрях да се тревожа поне за няколко месеца.

Общи условия

Активация на акаунт