Кърмене и дълга нощна пауза при 4-месечно бебе?

  • 3 116
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте,

имам нужда от съвет.  Бебока ми е на 4 месеца и до момента е само на кърма, на поискване.
Постепенно обаче започна да си увеличава нощната пауза и съм малко притеснена как ще се отрази това на количеството кърма...

Като стана на 3 месеца започна да заспива към 22-24 часа, спи докъм 4-5 сутринта, хапва и пак спи докъм 8-9.
От две вечери заспива около 23 часа и се буди към 8.30-9.00. Това прави повече от 8-9 часа сън... (съответно ми се налага да изцедя поне едната гърда след такъв дълъг интервал.)
През деня обикновено имаме по 7 хранения (понякога и повече) - като 4 от тях са на интервали от 1.5-2 часа в късния следобед и вечерта.
Наддава добре - по около 1.400 кг на месец първите 3 месеца, а днес ни измериха, че сме наддали 1.060 кг. за последния. Роди се 3.480 в момента е 8.660.
Успокоявам се, че през деня успява да си поеме нужните му течности/храна... Притесненията ми са две:
- като прави такава дълга нощна пауза и не приема течности, дали е нормално?
- така вече нямаме никакви нощни кърмения, а хормоналната стимулация е основно от тях, поне от това, което чета. Има ли опасност да ми намалее кърмата или дневните кърмения ще поддържат лактацията нормална?

Замислям се, ако е необходимо да си навивам часовника и да ставам да се цедя по някое време през нощта...
Ако има опасност да ми намалее кърмата при такава схема на кърменето предпочитам да взема мерки сега и да не се стига до проблеми.
Ще съм благодарна за споделени опит и съвети Simple Smile

# 1
  • Мнения: 264
Щом бебето не иска да суче, значи е сито и спокойно ( други майки биха ти завидяли на мига). Според мен няма проблем за лактацията - тя следва нуждите на бебето ти, ако то е сито значи няма нужда от повече кърма, ако започне да не му стига ще почне да се буди нощем и да си иска, тогава нещата ще се стимулират. Цеди само ако имаш напрежение в гърдата, но не прекалявай с количеството на изцеденото да не си направиш хиперлактация. След няколко дни гърдите ти ще се чувстват спокойно в нощната пауза - използвай я за здравословен сън и не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 2 401
Подкрепям мнението на Иглика, само, ако имаш напрежение в гърдите през ноща, изцеждай колкото да облекчиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Подкрепям също.

Ето една подобна тема, в която  съм писала, същото, което казвам там важи и за теб: 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376898.msg10374588#msg10374588

# 4
  • Мнения: 1 174
Щастливка  Simple Smile Искрено ти завиждам  Wink  Не се притеснявай, при моето бебе нещата са подобни макар, че тази дълга пауза без ядене я прави през деня: суче сутрин в 10 ч и после чак в 5 ч. Не е всеки ден, но доста често го прави. Наваксва вечер и нощем  Sad

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ееее, блазя ти! Аз пък бих попитала нормално ли е моето да яде 2-3 пъти през нощта, че и да ака по два пъти понякога? За него явно е нормално, само дето мама не си доспива, ама нали това й е работата  Grinning Бебета всякакви. Едно с едно не си приличат.

# 6
  • Мнения: 342
Подкрепям мнението на Иглика! При мен нещата също бяха както при теб. Последно ядеше в интервала от 21 до 24 часа и сън доооо 9 часа сутринта. Към 6 сутринта ставах да се цедя защото гърдите преливаха и ме болеше, а и ме беше страх от мастит. В един момент това се регулира, сега гърдите не течат както преди (бебка е на 9 месеца), но тя си спи все с интервал от 9 часа сън. Знам, че кърмата се регулира според нуждите на бебето и също така в процеса на кърмене също се произвежда кърма, дори преди това гърдите да са били меки.  Аз също се притеснявах много тогава за безценната течност и много майки минали по този път ми казваха да се ръководя от бебка. Сега и аз ще ти дам този съвет, защото за друг не се сещам  Wink Успех, щастливке  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 308
Абелче, и аз се чудех същото преди няколко дена. Моя мишок и той започна да поспива повече през ноща(от 21 до 6,30 някъде) и се притесних да не ми намалее кърмата. Но за седмица някъде се регурираха нещата. Пак имам напрежение сутринта, но не е както беше първите дни. Иначе сега цедя само след сутришното кърмене.

# 8
  • Мнения: 133
Гърдите ти постепенно ще се настроят съобразно нуждите на бебчето. Моят син също започна да спи по цяла нощ по същото време. Щом детето наддава добре значи кърмата му стига  Peace Наслаждавай се сега, че не се знае колко ще трае. От както започнах да захранвам колките на сина ми се върнаха и сега пак започна да се буди нощно време ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт