бременност и рентген

  • 16 920
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Аз съм Диана и съм на 24г,бременна съм на месец и половина,но за съжаление си счупих крака и ми правиха две рентгенови снимки на глезена и трябва и трета.За първите две не знаех ,че съм бременна за съжаление питах двама гинеколози и ми казват,че трябва да направя аборт  . МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!!!! #Crazy

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Аз също съм чувала ,че по време на бременност не се прави рентген,но чак пък аборт  newsm78
Виж :

Безопасни ли са рентгеновите снимки?

Зависи каква снимка се налага и на колко радиация сте изложена. Колкото повече се излагате на радиация, толкова по-голям е рискът за плода. Повечето диагностични рентгенови снимки обаче не излагат плода на достатъчно високи нива на радиация, за да предизвикат проблем. Доказано е, че излагането на плода на радиация над 10 рада увеличава шанса за увреждания, но е голяма рядкост диагностичната рентгенова снимка да превишава 5 рада. Важно е кумулативното ниво на радиация през бременността. Например плодът ще бъде изложен общо на 100 милирада естествена радиация от слънцето и околната среда.
Въпреки относително ниския риск, експертите препоръчват да се избягват рентгенови снимки до края на бременността, ако не са наложителни. Ако все пак лекарят ви счита, че снимката е необходима, предупредете рентгенолога за състоянието си за да вземе адекватни предпазни мерки.

# 2
  • Мнения: 9
Изчетох всичко за рентгенологията, снимките по време на бременост... Едно и също... #Crazy Попитах 4 гинеколога...Едно и също...сега кще се консултирам с рентгенолози...но май няма да ми стигне смелост да родя детето...защото докато родя сигурно ще съм влезнала в лудница Cry Sad Cry Cry Cry Cry Cry

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Съжалявам,но не мога да ти дам съвет как да постъпиш.Решението си е твое  Confused

# 4
  • Мнения: 1 699
didddeto   мила съжалявам за това което преживяваш.Според мен не избързвай с аборта(до колкото е възможно де)Говори с рентгенолога,който ти е правил снимките.Питай го колко рада са били снимките,както е писала  zabche Има толкова съвременна техника сега,и си мисля и се надявам че ще се вземе най-доброто адекватно решение по твоя проблем. Praynig

# 5
  • Мнения: 9
Благодаря ELSINOR!!! Ще се опитам да направя и невъзможното... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 6
  • Мнения: 9
Ако някой знае още нещо ,негов близък приятел е преживял нещо такова и има опит нещо...  Не дай си БОЖЕ!!!
Моля пишете...

# 7
  • Мнения: 1 699
Мила виж какво намерих, пак са мнения на момичета.Дано ти помогнат  Peace http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … ollapsed&sb=5

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
didddeto ,защо не се консултираш с някой по -добър гинеколог-Марков,Виолета Димитрова или пък с проф.Кременски ?
Това ,което прочетох в дир.бг много ме обнадежди ,виж колко момичета са правили рентген и си имат здрави дечица  Praynig

# 9
  • Мнения: 1 699
Да и на мен ми прозвуча обнадеждаващо и затова го пуснах.Силно се надявам да има благоприятен изход от ситуацията  Praynig Praynig Praynig

# 10
  • London
  • Мнения: 612
Дианче, аз си изкълчих много лошо кракът преди 10 дни и ми правиха рентген на глезена 2 пъти. Рентгеноложката каза, че когато рентгенът е далече от тялото даже не ги задължават да питат за бременност - толкова е слабо! Не знам в какви величини се измерва, но ми каза че облъчването което съм получила е 4 по някаква скала, а ако се кача на самолет, радиацията е 40. Помисли си колко е желано това бебе и вече има толкова тестове, установяващи аномалии. Много бързо са те засилили с този аборт. Моля се всичко да има благоприятен резултат. Никой не иска да гледа деца инвалиди, но лекарите направо преувеличават някой път.

# 11
  • Мнения: 9
Много благодаря на всички ви за подкрепата!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
С Марков вече се консултирах,той каза да се консултирам с генетик,а не да избързвам с аборт,и че все пак решението си е мое.За Кременски изчетох всичко,но не мога да се свържа на телефоните от сайта. Ако някой има инфо за него да драсне  bouquet  bouquet Embarassed  И отново мнного благодаря!!!

# 12
  • Мнения: 41
За Кременски изчетох всичко,но не мога да се свържа на телефоните от сайта. Ако някой има инфо за него да драсне 
В Кабинета на проф. Кременски е лудница и много рядко се обръща внимание на телефона . Най-добре е да отидеш на място.

# 13
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Много неприятно и свързано с толкова тревоги, и то когато човек трябва да е най-щастлив! Милата!  Cry

Чела съм, че рентгена е забранен за първите три месеца от бременността, когато деленето е най-голямо. А след това, ако се наложи, само с оловна жилетка.

Дано се намери специалист да те посъветва правилно и да се вземе най-доброто решение.

# 14
  • Мнения: 851
дидето, ето ти линк към темата в dir, където профл Кременски се включва, едва ли в БГ има по-компетентен от него по тези въпроси, задай си въпроса и той ще ти отговори бързо:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … ollapsed&sb=5

Само се успокой -  на едно момиче от форума бъдещите октомврийски мами отговори за 24 часа.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт