Две семейства в една къща - как?

  • 3 619
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
С родителите ми ще трябва да посъжителстваме заедно известно време и бих искала да разбера как други семейства реализират подобни съжителства. Интересува ме чисто битовата страна на въпроса - как се разрешават въпроси с готвене, чистене, пазар, разделение на сметки, финансова ангажираност и т.н. За тези които живеете заедно - заедно ли се храните, пиете си кафето и т.н.?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 735
Тъй като виждам,че никой не пише ще ти отговоря по спомени от преди години как живяхме с едните и другите си родители.Като цяло това си е едно мн. трудно съжителство.Няма рецепта,няма и угодия,така че го карай по-спокойно.Зависи от хората,живеещи заедно.Относно готвенете се редувахме аз и майка ми или аз и свекър ми-зависи кой по кое време се прибира от работа.За чистенето-почти не съм участвала.Миех чинии,а мъжа ми помагаше,като живеехме при техните.Пазарувахме основно ние със съпруга ми.Сметките-при нашите плащахме май само телефона и още нещо, ама съм забравила,при свекърите си ги деляхме.Храненето е кой когато намери време,живеем доста динамично,всеки се прибира по различно време.Аз гледах да вечерям със съпруга си,другите ми бяха на втори план.Ако приготвех нещо по-специално, тогава гледах да сме заедно.Кафето си го пиехме в движение преди работа.
Може би е малко по-леко за теб,ако сте при вашите.Но всичко е индивидуално и дано да е за кратко. Laughing

# 2
  • Мнения: 12 662
Тогава бях в майчинство, така че аз готвех и чистех, пазарът - ние с мъжа ми, а майка ми плащаше сметките. 
За другото - както дойде. Майка ми малко бохем си пада, пък ние тогава по принуда водехме кротък живот.

# 3
  • Мнения: 21
Мила, вярвай ми много е трудно! Трябва да си много търпелива и склонна към компромиси. Аз живея с родителите на мъжа ми. Нищо немога да пипна! Ако тръгна да правя нещо свекърва ми не отделя очи от мен и все е недоволна! Държи винаги да вечеряме заедно. Ако някой го няма- трябва да го чакаме! Сметките държи да плаща тя, но не за друго, а за да има власт над положението. Моят съвет е да се опиташ да сте финансово независими от родителите, така че да имаш право на глас, а не да търпиш! Успех!

# 4
  • Мнения: 2 127
И аз съм живяла 5г. заедно със свекърва и свекър.Оплакванията ми бяха само от караниците им, които бяха рядкост.Свекър ми пазаруваше, свекърва ми готвеше, аз си гледах бремеността и после детето, а мъж ми си работеше.Чистенето беше само мое, защото аз исках така.Отделно се хранехме, поради факта, че къщата беше с 5 стаи и огромна тераса.
Всичко зависи от отношенията помежду ви.Моят мъж е бил винаги зад мен и никога не позволи намесата на родителите му.Така, че зависи от вас как ще съжителствате Peace

# 5
  • Мнения: 4 965
Не мога да приема подобен вариант за съжителство.
Вероятно само ако става дума за възрастен роднина, за който трябва да се полагат грижи...
 Peace

# 6
  • Мнения: 721
не разбрах в една къща или в един апартамент-има значение.всяко лято живеем с родителите ми.първите години докато поосвежим и почистим нашия етаж 10/15 дни живеехме и се хранихме заедно и дори и за такъв кратък период проблемите се появяваха.та трудно е две сем.на едно място,сметките за ток,вода,телефон,топло да се делят на две.така никой на никого няма да е в тежест финансово.за готвенето ще се разберете,не мисля че уговорката кой когато е свободен е добра в един момент се оказва че едната все е по свободна и дразгите започват.в крайна сметка всички които живеем отделно и ходим на работа ни се налага да намерим време и да приготвим храна за семейството си.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 10:49 от zllate

# 7
  • Мнения: 194
Преди две години се наложи да живеем за около 3 месеца при моите родители.

Предвид това, че бях в майчинство....слугинажа и готвенето се падаха на мен.

За храна разходите бяха общи.

За сметки...предложихме пари, но не ни ги взеха Wink

# 8
  • Мнения: 1 226
Ами как - никак. Сложна работа.

# 9
  • Мнения: 12 662
Мила, вярвай ми много е трудно! Трябва да си много търпелива и склонна към компромиси. Аз живея с родителите на мъжа ми. Нищо немога да пипна! Ако тръгна да правя нещо свекърва ми не отделя очи от мен и все е недоволна! Държи винаги да вечеряме заедно. Ако някой го няма- трябва да го чакаме! Сметките държи да плаща тя, но не за друго, а за да има власт над положението. Моят съвет е да се опиташ да сте финансово независими от родителите, така че да имаш право на глас, а не да търпиш! Успех!

Анче, това не е тема за свекървите.
азаф, никой не го прави за кеф. Понякога се налага.

# 10
  • Мнения: 1 897
Нямам представа как, пък макар и за известно време.
Аз съм на принципа: "Всяка жаба да си знае гьола".

# 11
  • Мнения: 1 844
не мога да ти кажа как ще е от личен опит,ама няма да е лесно. Peaceказваш,че ще е за известно време-дано да е кратко.. Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 607
Аз така живея вече 10г. и не е лесно ама човек се нагажда .А Peaceко хората са свесни и от двете страни има компромиси ще се разберете.

# 13
  • Мнения: 7 325
Ние живеем при моите родители. Положението е нетърпимо. Живели сме заедно само 4 месеца. На квартира не ми се живее защото наемите са безумно високи, а и ще се връщаме в чужбина след няколко месеца. Аз чистя и готвя, плащаме интернета и телефона. Ядене купуваме и ние и те ( не ни хранят и гледат ). Ежедневието е едни безкрайни фасони, сърдене и мълчание поради какви причини незнам. Майка ми създава едно ужасно напрежение което се отразява на всички. Със съпруга ми сме изнервени и непрекъснато се караме. Сега за ваканцията решихме да поживеем при неговата баба ( тя е супер ) за да си починем. Много семейства живеят при родители за да не правят излишни разходи особено сега и си помагат взаимно, но за съжаление ние не сме от тях.

# 14
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами при нас не се получава...Дори и привидно всичко да е спокойно въглените са горещи...
Все някой за нещо се намира да мърмори.... Confused

Общи условия

Активация на акаунт