Сърцебиене (тахикардия) по време на бременност

  • 35 964
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте бг-мами. Аз съм бременна в петия месец и наскоро получих много силно сърцебиене, за което се наложи да ходя в бърза помощ. Пулсът ми беше около 200, но кръвното беше нормално. За щастие, сърдечният ми ритъм се нормализира от само себе си и не се наложи да се използват лекарства. Сега съм под наблюдение на кардиолог, но исках да ви питам дали на някой друг му се е случвало подобно нещо и най-вече как сте изкарали останалата част от бремеността. Моята случка беше преди около три седмици и кардиологът каза че ако не се повтори, няма да ми се налага да пия лекарства (бета-блокери), така че сега си почивам максимално и цялото семейство стискаме палци много здраво.

# 1
  • София
  • Мнения: 748
Аз бях със сърцебиене от 15-16 седмица. Беше много неприятно, едно от най-неприятните неща на бременността. Обикновено се появяваше след хранене или ако легна да си подремна през деня или вечер преди лягане. Ставаше ми едно страшно такова.  CryНормално пулсът ми беше около 100, а тогава беше към 120 и нагоре. Казват , че се дължи на повишения обем течности в организма. Дано се разминеш с бета-блокера, но дори и да ти се наложи, не се страхувай, все пак си след 20 седмица, нали така? При мен пулсът не е стигал такива големи стойности, но когато ми се случи за 1-ви път изпаднах в паника, после вече го приемах една идея по-спокойно. Обикновено пулсът се нормализираше за около час.  Първият ден след раждането след като хапнах, лежа и чакам по навик да ми заподскача сърцето, ама не би! С раждането се свърши със сърцебиенето. Сега съм с пулс 75  Simple Smile А аритмия имаш ли?

# 2
  • Мнения: 9 467
И аз след 5-ия мес редовно след хранене бях с пулс 130-адки кофти усещане Confused Имах усещането, че сърцето ми е в гърлото и ще изскочи всеки момент ooooh!
Лягах и просто чаках да премине.
При консултация с доки отговора беше "всяко "ненормално" състояние е нормално по време на бременност" Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 334
И при мен се случваше от време на време особено в 9-и месец.Много е неприятно ,но съм чувала че много жени са така .

# 4
  • Мнения: 3 804
Аз също бях така-при мен обаче се насложиха няколко фактора-носих високо горе+ херния на диафрагмата.До бетаблокери не се стигна,а и проблема изобщо не е сериозен и не изисква лечение.

# 5
  • Мнения: 168
почти през цялата бременност бях с висок пулс 120-130 и ниско кръвно90-60 но нищо не съм пила лекаря ме успокояваше че е нормално за моето състояние но се чувствах понякога адски гадно

# 6
  • Мнения: 626
И аз често имам сърцебиене нищо че попринцип съм с ниско кръвно. Това е нормално по време на бременност . Пия чаша студена вода и лягам докато премине  Peace

# 7
  • Мнения: 182
И аз имам сърцебиене и с първата си бременност и сега пак!Един път и аз търсих помощ от кардиолог защото пулса ми цял ден беше много висок,но не колкото твоя!Изписа ми магнезий!Но ефект няма, още си имам сърцебиене-след преяждане или ако се преуморя!

# 8
  • Мнения: 1 354
Аз по принцип съм с по висок пулс и ниско кръвно,на мен също сега ми се случва някой ден да имам сърцебиене когато се преумора повече,за това трябва да си почиваш повече Peace
Желая ти леко бременеене Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 777
И аз получавах тахикардия след 5 месец на бременността.Лицето ми чак пламваше и ме задушаваше нещо.Нищо не пиех,просто изчаквах да си премине.

# 10
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
На мен ми се случи в третия месец някаде и аз много се изплаших едно такова усещане че не мога се побера в тялото си докато утидем до спешното ми мина и лекарката каза че е нормално при бременни може се пие един валериан и да се почива малко,тогава си помислих че е от същата сутрин на работата изпих едно кафе и след малко съвсем малко кока кола после до края на бременоста не опитах ни кафе ни кола няма страшно следи си пулса да не надхвърля 130

# 11
  • Мнения: 666
Получих да същото, което описваш, точно с пулс около 200 и повече дори. Закараха ме в спешното и ми направиха пълни изследвания, плюс ЕКГ, оказа се че нищо ми няма и казаха ако ми стане пак така да почивам и да поемам дълбоко въздух, задържам и издишам, за да се нормализира сърдечния ритъм. От тогава ми е правено още два пъти ЕКГ и не показва никакво изменение. Случва се на много хора, не се притеснявай, почивай си повече.

# 12
  • Мнения: 7
Страшно много ви благодаря на всички, които ми отговорихте! Лека бременност и на вас и здрави, красиви бебоци.

# 13
  • Мнения: 50
На мен ми се случи преди 4 дена защото претърпяхме катастрофа и от тогава ми е неравномерен пулса и на всеки 2-3 часа имам тахикардия но единственото което ми казаха е да си пия магнерич, е освен него дори ЕКГ не ми направиха само ми биха Бром и ми казаха да си ходя.... вече не искам и да чуя за тия некадърници в спешното отделение! Момичета по-добре се обръщайте към кардиолог направо а не към 112!

# 14
  • Мнения: 3 804
А до колко ти достига пулса  newsm78 Аз доста време получавах тахикардия-като пост травматичен синдром,обиколих няколко доктора и резултата беше един и същ-нищо ми няма-просто по време на пристъпа трябва да се успокоя-и вече известно време действам така-слава Богу получава се.

Общи условия

Активация на акаунт