''Парфюмни размисли и страсти'' 7

  • 21 252
  • 357
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 096
                                                                                                                                               
     
                                                 Джон Галиано



                                                                           Модния дизайнер Кристиан Диор (1905 - 1957) е роден на 21.01.1905 г. в Гренвил, малко морско градче в Нормандия, северозападна Франция. По настояване на родителите си учи политически науки от 1920 до 1925 г. Семейството му, чието състояние е натрупано от производство на химически торове, силно се надява той да стане дипломат, но Кристиан се увлича от изкуство, особено привлечен е от модата и правел много добри рисунки. За да изкарва пари продавал свои скици по парижките улици. След завършване на колежа получава от баща си начален капитал и отваря малка художествена галерия, където излага творби на художници, като Чирико, Утрило, Брак, Фернанд Лежер. За съжаление баща му търпи сериозни финансови крушения, фалира и Кристиан е принуден да затвори галерията. През 1937 г. той е нает от дизайнера Робер Пиге и работи за него две години, докато не получава повиквателна от военните. След три години, вече отбил службата си, Диор се присъединява към модната къща Люсиен Лелонг, където заедно с Пиер Балмен са водещи дизайнери. По време на втората световна война Кристиан Диор облича съпругите на нацистките офицери и френските колаборационисти. На 08.10.1946 г. той основава собствената си модна къща с подкрепата на Марсел Бусак - крупен собственик на фабрики за памук.
             Големият дизайнер умира на 24.10.1957 г. в Монтекатини, Италия от сърдечен удар. Според някои сведения, ударът е следствие задавяне с рибена кост, според други е по време на игра на карти. В парижкия хай лайф пък упорито се носел слухът, че Диор е починал по време изтощителна любовна игра.
            Модната къща процъфтява и след смъртта му, винаги водещи, винаги сред първите. След Кристиан Диор я поема Ив Сен Лоран, след това главни дизайнери са били Марк Боан, Джан Франко Фере и от 1996 г. тя е в ръцете на невероятния Джон Галиано. 

 п.п. Всяка нова тема, ще ви запознава с известен дизайнер и неговите парфюмни вълшебства.

 
                                                                                                   Кристиан Диор                                                                                                                          негови модели
        
                                                                                                                                             
http://en.barcodepedia.com/ - за проверка на бар код
http://www.fragrantica.com/ - Фрагрантика

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 17:25 от Tess d`Urberville

# 1
  • Мнения: 2 590
Аууу пак съм първа.  newsm44
 Дали ще е уместно да крадна малко от темата за размени и да сложа някои линкове на сайтове тук? И този за проверка на бар кодовете?

# 2
  • Мнения: 522
Пу втора тогава  smile3518

Тес чудесно оформление.За парфюмите на Диор мога да пиша с часове.... Каи са тези последните шишенца - не съм ги виждала?

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 16:52 от paola2

# 3
  • Мнения: 4 096
 Никога не успявам да съм първа - пу четвърта Grinning

 Кои са любимите ви Диори, моите -  Миднайт Пойзън, Адикт, Долче Вита, Ескейл а Портофино, Дюн, Адикт 2, Жадор......толкова са много, обичам Диор Grinning Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 17:16 от Tess d`Urberville

# 4
  • Мнения: 2 590
Моите са  Адикт, Пойзън, Пюр Пойзън, Миднайт пойзън, Жадор.
Интересен ми е Ескейл а Портофино, ще ходя да го тествам  Grinning
paola2, и аз не съм ги виждала тези шишенца, като гледам във фрагрантика се водят някакви пасажи с номера 4,8,9, но май не ме грабват много много. Единия е чист моно-аромат на тубероза, другия само две съставки и третия само с 3. Пък може и да са хубави знам ли. Аз така или иначе нямам идея как мирише туберозата.

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 17:40 от vili_2703

# 5
  • Мнения: 4 096
Паола, благодаря ти  bouquet, Стела Тенант, Кейт Мос и Жизел Бюндхен са вдъхновителките на тези три аромата, по случай 60 годишнината на модната къща и десет години с Джон Галиано - лимитки са Peace

- туберозата е бегония, която образува грудки, това намерих (много романтично Laughing)


И Хипнотик харесвам и класическия Пойзън, но Миднайт сякаш е правен точно за мен - изключително много го харесвам, точно мой тип е Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 17:55 от Tess d`Urberville

# 6
  • Мнения: 22 343
Скок и аз тук. ))))
На Диор за сега имам само Жадор, нищо че е старичък, аз си го харесвам. ))))
Пойзъните нещо не можах да ги възприема, ужасно сапунени са ми, особено пюр пойзън. ))
Иначе се точа на Мис Диор Шери и мисля да го поръчвам. ))))

Днес на пук на гадното време бях с Rumer 2 rose, абе не е за това време определено. )))))

# 7
  • Мнения: 7
 И аз тук.Mi6i76 аз имам White Jeans и ми е един от любимите.В началото е малко силен но след това....мммм мирише на крем.
От парфюмите на Диор не познавам кой знае колко, но тези дни мисля да се запозная отблизо с Diorissimo. Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 18:20 от oliv06

# 8
  • Мнения: 4 096
лелееее, как ще е старичък Жадор - на 10 години е, ами за другите - Диорисимо, Диорела, Диоресанс какво да кажем тогава Grinning

# 9
  • Мнения: 2 590
Ето това ми е страшно интересно : http://www.fragrantica.com/perfume/Dior/Remember-Me-2001.html
Но доколкото разбрах от коментарите във фрагрантика е някаква лимитка и май не се намира вече. Някой да го е засичал или да го е пробвал. Заинтригувах се още повече от коментарите, че е много романтичен парфюм.

# 10
  • Мнения: 1 645
Нямам любим Диор.
Последно пробвах Мис Диор Шери в новия му и стария вариянт но хич не ми харесаха.
Ако трябва да избирам обаче ще се спра на Адикт  Peace

# 11
  • Мнения: 4 096
Не Вили, не съм го срещала - дори не знам дали изобщо е бил внасян тук, Мими и аз не съм голям фен на Мис Диор Шери, но и не го намирам лош - просто няма кой знае какъв характер, за мен Simple Smile

Диор обаче определено ми е много любима марка, може би с най -много попадения за моя вкус Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 22 343
Вили, има го на няколко места да се продава из Нета, наистина е доста интересен. ))))

# 13
  • Мнения: 238
Преди имах Жадор и много ми харесваше Heart Eyes,сега чак се замислих дали да не си го взема пак  Grinning

# 14
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
цоп и аз тук
поръчах си това, като дойде ще давам отзиви, че е поръчка на сляпо

Общи условия

Активация на акаунт