Пьпки по лицето

  • 1 318
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
Мам4ета много ми е притеснено.Бебето ми е на 19 дни и има малки 4ервени пьпки по лицето.В4ера бяма по малко ,но днес се увели4иха.Педи каза 4е може да е от прегряване Thinking.Някоя от вас сбльсквала ли се е с подобно нещо?Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 045
Сблъсквала съм се ,поставиха диагноза АД след това АБКМ,мазах с какво ли не,обиколих всички алерголози и накрая след като изхвърлих всички скъпи мазила и лекарства,купих си Бочко за лице и край на диагнозите.Проблемите ми свършиха за часове.
Незнам вашето от какво е.Ако има нещо плетено покрай бебето махни го,само памук.Проветрявай по-често намали температурата и ако не минава не смея да те съветвам да ходиш при друг лекар за да не стане както при нас,след всеки беше по-зле.

# 2
  • Мнения: 2 447
И на моя син към края на 1-я месец му излезнаха пъпчици по лицето.Така и не разбрахме от какво са.Както се появиха така си и изчезнаха.Повече не сме имали такъв проблем.

# 3
  • Мнения: 4 784
На сина ми около 20-тия ден му се появиха малки пъпчици по лицето, дори някои от тях имаха връхчета.
Не се пипат. Беше бебешко акне, което си минава от само себе си за около две седмици и е често срещано при бебетата.

# 4
  • Мнения: 9 814
При някои бебета това са нормални реакции на кожата при адаптирането й с външния свят.
При други обаче това се явяват по-сериозен проблем.
Дъщеря ми имаше такива пъпки и се оказа лека форма на АД, въпреки че педиатърката твърдеше че е от претопляне.
Заведи детето на дерматолог.

# 5
  • Мнения: 236
И на моя син към края на 1-я месец му излезнаха пъпчици по лицето.Така и не разбрахме от какво са.Както се появиха така си и изчезнаха.Повече не сме имали такъв проблем.

И при нас така. Бях се притеснила да не е атопичен дерматит, но педиатърката ни отрече, мазах няколко пъти с Елоком, с временен ефект. Просто пъпчиците спряха да се появяват отведнъж, но иначе периода, в който се появяваха беше около месец, месец и половина. Не се притеснявай излишно, но все пак направи консултация с лекар Peace

# 6
  • Мнения: 764
И при нас имаше такива състояния, макар и малко по-късно. Педиатърката тогава ми беше казала, че малките пъпчици са често срещано явление при новородените. На моя приятелка детето беше така - беше като обезобразено по лицето. Две седмици маза упорито с крема Нахтхерцен на д-р Тайс и отмина. При нас също единствено този крем помогна (бяха ни сложили диагноза АД).

# 7
  • Мнения: 292
Нищо Чудно да е бебешко акне, или да е наистина от претопляне. Каква е възможността да е претоплено детето? Как го обличаш? Ако е АД мога да ти препоръчам (писала съм го и в други теми) розова вода и глицерин. Ако те интересува пиши ми на лични.
Дано скоро да изчезнат. Успех и целувки за бебЧо.   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 280
И при нас имаше такива състояния, макар и малко по-късно. Педиатърката тогава ми беше казала, че малките пъпчици са често срещано явление при новородените. На моя приятелка детето беше така - беше като обезобразено по лицето. Две седмици маза упорито с крема Нахтхерцен на д-р Тайс и отмина. При нас също единствено този крем помогна (бяха ни сложили диагноза АД).

Peace и аз мазах с Нахтхерцен на д-р Тайс.

# 9
  • Мнения: 1 053
Нищо Чудно да е бебешко акне, или да е наистина от претопляне. Каква е възможността да е претоплено детето? Как го обличаш? Ако е АД мога да ти препоръчам (писала съм го и в други теми) розова вода и глицерин. Ако те интересува пиши ми на лични.
Дано скоро да изчезнат. Успех и целувки за бебЧо.   bouquet
Пьрво благодаря за бьрзите отговори.В нас температурата е 25 градуса.Обли4ам я или с ританки и боди или с гащеризон4е.Данно да мине бьрзо.

# 10
  • Мнения: 267
и при сина ми имаше ,но док кача,че са стафилоки от родилния дом-мазахме с някакво кремче и за 1 седмица утихнаха.
Пъпчиците беха малки,червени и тук там имаше като такива като с гнойни връхчета(не са точно гнойни , по-скоро само връхчета)

# 11
  • Мнения: 666
И на нас в началото ни се появяваха такива пъпчици..мисля че не е от претопляне.Има ли такива и по телцето.Ако е да Значи найстина температурата му идва малко висока,ако тялото му е чистичко значи бебчо се "изчиства".Така ни каза док.все пак бил в маиакта 9 мес и изведнъж навън и това било реакция към "климата"..малко кофти го обясних но се надявам да ме разбереш Peace

# 12
  • Мнения: 306
и ние имахме такъв проблем. личната каза, че се изчиства, но нещата много се засилха и отидохме при някаква супер известна педиатърка. тя ни даде 101 диагнози- АД, гъбички и не-знам-какво-си-още; изписа кортикостероиден крем за личицето, след два дни нещата се пооправиха, след което наново с още по- голяма сла се появиха пъпките. спрях да мажа с каквото и да било, махнах всичката козметика, къпехме я само с вода и мажех с преварен зехтин. всичко, без лицето. пъпките минаха от самосебе си. сега от време на време се появява някоя единична, но си го обяснявам с чувствителната кожа на детето.

# 13
  • Мнения: 1 053
Ами имаше пьпки по тялото,но минаха ве4е,сега само по лицето от в4ера.Тези по тялото ми каза педи 4е се из4итва,но тогава няма6е по лицето.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Синът ми беше с идентични пъпки - оказаха се стафилококи.

Общи условия

Активация на акаунт