Много бързо наддаване на кърма

  • 613
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте,

Аз май имам обратния проблем на повечето мами тук. Марти никога не е имал режим на хранене, винаги е ял на поискване. Още от началото наддаваше доста бързо, първия месец около 1,300 кг (но беше загубил около 200 г в първите дни след раждането), втория месец още толкова и сега на 2 месеца и 3 седмици е качил още около 800 г. Роди се 3,450, сега е 6,800. Трябва и да призная, че и на ръст расте бързо - роди се 55 см и сега гони 65 и по тази причина изглежда съразмерен, а не дебел. Но все пак се притеснявам докога ще качва така и дали ще издържи до 6-ти месец без друга храна.  През последните дни започна да яде по-дълго време и да се буди по-често през нощта, вместо по-рядко - снощи се будеше на всеки два часа  Shocked Аз вече ходя като зомби, откакто се е родил не съм спала повече от три часа накуп, а на нощ ми се събират по 5-6 разпокъсано. Кърмата ми се лее и не може да се регулира, той се храни много и в същото време имам чувството, че само кърма не му стига. Имате ли някакъв съвет, някой минавал ли е през подобно нещо и кога мога да очаквам да започне да спи и да спре да качва толкова бързо.

Благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 8 459
Здравей!Честито за доброто наддаване!Според мен съвсем скоро бебо ще започне да наддава по-малко.Няма такива деца,които да наддават с това темпо след първите 3-4 месеца.Всичко се регулира от само себе си.
Виж,кога ти ще започнеш да спиш повече,това никой не може да каже.Всяко дете е уникално-едни спят по цял ден,а други показват невъобразима енергия и могат да не спят с часове.
Не се притеснявай,дали ще му стига кърмата.Сигурна съм,че ще е така. Laughing

Последна редакция: чт, 11 авг 2005, 00:02 от Emia

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако пуснеш една търсачка, ще видиш, че проблемът ти далеч не е толкова необичаен.Много бебета тук са расли на поливни площи, много са се будили по 100 пъти всяка нощ, а някои тарикати ПРОДЪЛЖАВАТ smile3511Какво да се направи....Ще ми се да ти кажа, че в един момент всичко си идва на мястото, но...да, всъщност идва си - просто свикваш да не спиш, ставаш 40 кила и бебето-гигант те носи като пръскачка из лозе:35:

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
Моята бебка наддаваше по 1,300кг на месец. Лекарката в чудо се видя с нас. Всички познати ми казваха да я ограничавам в яденето, но как да регулирам кърменето? Накрая си гушках бебка и тя си цокаше на воля. След 5м вече наддаваше по-малко от 1кг. Последните 3м е качила общо 150г. Така че за кг не се притенявай. Кърмата е напълно достатъчна да задоволи нуждите на бебчо. Скоро и през нощта ще прави по-дълги интервали. Изобщо нещата са динамични и всеки ден и всяка нощ са радлични.

# 4
  • Мнения: 63
Благодаря ви за отговорите. И на мен все познати и роднини от България ми казват да го ограничавам малко и да внимавам да не му се претовари костната система и прочие. Да не говорим, че всички ококорват очи като кажа, че Марти няма режим и яде на поискване или че не пие вода. А и за сокчета намекват. Но тук в САЩ педиатрите все му се радват колко добре растял само на кърма и дума не са отваряли за евентуални проблеми или да му давам нещо друго освен кърма. Даже вчера се обадих в офиса да ги питам пак нормално ли е яденето на детето и наддаването и те ми казаха да се опитвам да го храня не повече от веднъж на два часа, но че иначе е много малък за други храни - тук захранват най-рано след 4-ти месец, независимо дали детето е на кърма или адапте. А и аз искам да го кърмя докато мога. Явно предните два дни е имал някаква растежна криза, защото буквално с часове си стоеше върху гърдите ми и си хапваше като си поспиваше от време на време, а те бяха необичайно меки, защото той постоянно цокаше. А пък аз съвсем се шашнах, защото той и без тези растежни периоди наддава постоянно. Но от днес нещата пак се нормализират и си минаваме на нормалните 2-3 събуждания на нощ и ядене през 2-3 часа през деня.

# 5
  • Мнения: 1 771
Моят син се роди 3,040. Първия месец качи 1,950, а в четвъртия беше 7,400. Сега ни предстои консултация и ще видим до къде сме ститгнали. Не съм го огранияавала по съвет на ортопеда. Когато запояне да лазе и след това да ходи нещата ще си дойдат на мястото.

# 6
  • Мнения: 1 383
Не съм го огранияавала по съвет на ортопеда.

Това е интересно, какви бяха съображенията на ортопеда? И ние сме от бързо наддаващите и педито все се вайка че имало опасност от рахит.

# 7
  • Мнения: 829
тази тема ми дойде много навреме!!!

вчера бяхме на консултация и резултатите са следните:

Марти се роди 3100, 49 см
1 месец     4000, 53 см
2 месеца    5500, 56 см (ръстът май е бил грешно измерен тогава)
3 месеца    6600, 62 см

и педката всеки път казва: ооо, много бързо наддава! трябва да му ограничите храненето, не повече от 10 мин. държане на гърда... Марти е само на кърма, на поискване. давам вигантол по 1к. дневно. тя все за опастност от рахит ми говори, но аз не знам как така да му намалявам яденето... той почти всяка нощ си се буди за хранене към 3 ч., рядко прави нощни паузи от по 5-6 часа, но аз  си мисля, че то детето си знае най-добре...

вие какво ще кажете? имате ли съвети?

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Храни си детенце и не се притеснявай - много добре си усетила какво да правиш,разчитай на инстинкта си Grinning А педиатърката нали го следи и досега признаци за рахит няма - скоро ще започне да намалява наддаването,така че си папайте на воля Grinning

# 9
  • Мнения: 1 771
Не съм го огранияавала по съвет на ортопеда.

Това е интересно, какви бяха съображенията на ортопеда? И ние сме от бързо наддаващите и педито все се вайка че имало опасност от рахит.

Когато му казахме. че синът ни на ръст и килограми гони 6 месечно бебе. а тогава бяхме на 3 и малко той каза. че забранява да го сравняваме с други бебета да си хапва и да не го подлагам на диета. а когато пролази и проходи нещеата ще се променят. може да има дори застой. Неговия син е също е бил от бързо растящите бебета.

# 10
  • Мнения: 1 771
Здравейте,

Аз май имам обратния проблем на повечето мами тук. Марти никога не е имал режим на хранене, винаги е ял на поискване. Още от началото наддаваше доста бързо, първия месец около 1,300 кг (но беше загубил около 200 г в първите дни след раждането), втория месец още толкова и сега на 2 месеца и 3 седмици е качил още около 800 г. Роди се 3,450, сега е 6,800. Трябва и да призная, че и на ръст расте бързо - роди се 55 см и сега гони 65 и по тази причина изглежда съразмерен, а не дебел. Но все пак се притеснявам докога ще качва така и дали ще издържи до 6-ти месец без друга храна.  През последните дни започна да яде по-дълго време и да се буди по-често през нощта, вместо по-рядко - снощи се будеше на всеки два часа  Shocked Аз вече ходя като зомби, откакто се е родил не съм спала повече от три часа накуп, а на нощ ми се събират по 5-6 разпокъсано. Кърмата ми се лее и не може да се регулира, той се храни много и в същото време имам чувството, че само кърма не му стига. Имате ли някакъв съвет, някой минавал ли е през подобно нещо и кога мога да очаквам да започне да спи и да спре да качва толкова бързо.

Благодаря ви много!

Сего сте в период на растеж и при нас беше така. Храненето си регулира след третия към четвърти месец. Има моменти и сега когато ме буди за нощно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт