С кола до Швейцария

  • 10 070
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 345
Мили момичета, има ли някоя от вас, която да е пътувала с кола до Швейцария?
Искам да знам през кои държави се минава, таксите кави са по магистралите и въобще подробности по пътя. Ще бъда безкрайно благодарна на някоя от вас която ми сподели своя опит в това предизвикателство  Simple Smile

# 1
  • България-София
  • Мнения: 573
Зависи къде точно в Швейцария отиваш. Аз съм пътувала през Сърбия-Унгария-Австрия-Швейцария. Другия вариант е през Хърватска-Словения-Италия-Швейцария, може и вместо Италия - Австрия, пак казвам зависи...
По "моя" маршрут, доколкото си спомням, в Сърбия магистралата е около 25Е, в Унгария е винетка 8Е за 10 дена, в Австрия - също винетка 12Е (или 8Е) наистина не мога да си спомня точно. Дано някой се включи с по-точна информация.

# 2
  • Мнения: 294
Иди на http://maps.google.com/, после на Get Directions
и уточни точките на пътуването!
Ще ти излезе с най-малките подробности!
Успех!

# 3
  • Мнения: 345
Благодаря ви, сега почвам проучнавето  Simple Smile Ще ходим да Цюрих и до Женева, в двата края на страната Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 10:48 от bibilota

# 4
  • Мнения: 187
Благодаря ви, сега почвам проучнавето  Simple Smile Ще ходим да Цюрих и до Женева, в двата края на страната Simple Smile


Планирахте ли вече пътуването, защото и ние имахме такива намерения, но мъжът ми чака аз да направя маршрута, да резервирам хотелите, да направя туристическата програма и т.н., а аз този път бих отбой и сега в къщи е  argue В резултата на всичико това никъде нищо не сме организирали и накрай ще се озовем на вилата. Може би все още не е късно, моля те сподели опит !  Hug

# 5
  • Мнения: 345
ами честно да ти кажа до никъде сме и ние, маршрута мъжа ми ще прави, а хотели за пренощуване по пътя / мисля в Любляна и Венеция/ още не съм резервирала, нямам и идея. Иначе първо до Женева ще отидем и това значи през Сърбия, Словения и Италия да минем, а на връщане от Цюрих и Австрия и т.н  В сайта на EasyJet ми казаха, че има евтини хотели, но все не ми остава време да погледна

# 6
  • Мнения: 187
Ние сме ползвали услугите на Посока и те ни резервират хотелите-казваме им къде искаме и ценовия диапазон. Те ни правят разни предложения, ние избираме, резервация и плащане и сме доволни, не сме имали проблеми до сега. Ние се отказахме от пътуването да Швейцария,  ще ходим по-наблизо, пак с колата - Истанбул. Не сме били там и наши приятели ще ходят и ние хайде с тях, та все пак нещата се уредиха добре Laughing
Във Венеция нощувахме в Местре - град в континенталната част на Венеция, на 10 км. е може би от Венеция. Но като съм гледала автобусните екскурзии за Швейцария, те нощуват около Милано, защото е по в средата на пътя. Чакам да споделиш опита от пътуването!

# 7
  • София
  • Мнения: 191
Аз ползвам http://www.uk.map24.com/, можеш да си избереш различни маршрути и съответно дава хотели за пренощуване по пътя.  Peace

# 8
  • Мнения: 345
за сега само маршрута е ясен през Сърбия-Хърватско-Словения-Австрия и Германия, май това ще е най-бързия вариант, защото първо в Цюрих ще отседнем и там ще спим при приятели. После до женева, където също приятели ще ни приютят  Simple Smile Сега се чудя къде да пренощуваме по пътя Thinking   
давайте идеи, pleeese

# 9
  • Мнения: 1 110
Миналата година пътувахме до Швейцария. Минахме през Сърбия (26 евро пътни такси в едната посока ама от февруари май са малко по-малко) Унгария (Винетка 4 евро за  4 дни. Купува се на границата. Дават едно листче. Пазете го. На излизане от страната на сръбската граница понякога го искат) Австрия (винетка 7 евро за 10 дни. Стикер който се лепи на предното стъкло). Германия такси няма (ура!) Швейцария - винетка за магистралите и пътищата означени със зелено - 40франка за 6 месеца (няма по малка). Съветвам ви да си купите защото понякога просто няма как да не ползвате тези пътища.
Може би вашите приятели ще ви посъветват къде да идете (то там навсякъде е страхотно) но добре е де не пропуснете Люцерн (разходка с корабче из езерото) отиване до Зермат (железницата до Горнерград откъдето се вижда Матерхорн (само ако е хубаво времето!), Локарно, Лаутербрунен (водопади!) и Гринделвалд (на половин час от Интерлакен (Тун!!!). Най-добрият начин е да пътувате из Швейцария е с влак. Пътищата са отлични но някой се жертва да кара. А и паркирането си е проблем. Ако ви интересува повече мога да ви кажа как може да се пътува из цяла Швейцария с влак, автобус или корабче за около 370 франка общо за двама за 3 дни. Нищо пари за Щвейцария.
в Унгария, бяхме на гости, а в Австрия и Германия нощувахме в разни селски ханчета. 50-55 евро на вечер за двама. Някъде дори със закуска. Но не мога да кажа къде точно защото пътувахме накъдето ни видят очите и нощувахме където заварим. Ходиме да гледаме баварските замъци. Разочарование! Не от замъците а от тълпите там.

# 10
  • Мнения: 312
Ходих с кола но тръгнахме от Германия,затова не мога да кажа нищо за маршрут от България. maya_alex е права обаче,че е по-добре да си вземете винетка ,защото е супер неудобно да се търсят малки пътчета, за които не ти трябва. Пригответе се за 1/2 часа път от табелата при влизане в Цюрих до центъра  Mr. Green .

# 11
  • Мнения: 3 094
не помня на кого в друга тема обещах да отговоря относно маршрута - отхвърлихме с мъжа ми и този Румъния-Унгария-Австрия и се спряхме на Гърци-Италия плюс ферибота. Това ще стане някой прекрасен ден през юли. Маршрутът ми бе препоръчат от работещи в Женева българи сега като си бях там по празниците.

Общи условия

Активация на акаунт