Задушени зеленчуци

  • 11 469
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Може ли да ми кажете как приготвяте задушени зеленчуци от готовите замръзени смеси, които продават.Аз имам няколко опита,но никога не стават хубави - или са едни такива блудкави и безвкусни или пък нещо друго...абе изобщо не мога да ги приготвя вкусно Sick  И едно друго въпросче - с тези смеси ли правите ориза със зеленчуци?  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 655
Аз най-често използвам пресни зеленчуци (само зимата замразени), но то е същото. Задушавам ги на котлона или в микровълновата, след това приготвям смес от зехтин, много чесън, копър и малко оцет и обърквам готовите зеленчуци. Стават доста пикантни.
От същия замразен микс може да се приготви и ориз със зеленчуци. Опитай ориз по китайски - сварява се бланширан ориз. След това се задушават зеленчуците заедно със съсамово олио, соев сос, джинджифил, може малко бяло вино (нека остане малко течност в зеленчуците). Когато зеленчуците са готови, смъкват се от котлона и прибавя ориза. Разбърква се хубаво и се сервира.
А може и само зеленчуците да поднесеш, задушени със соев сос и сусамово олио.

# 2
  • Мнения: 163
Аз например си купувам смес от грах, царевица и броколи. Нарязвам картофи на парченца и задушавам с малко вода и маргарин (вода колкото да ги покрие). Малко преди да станат картофите, сипвам от замразените зеленчуци. Преди да смъкна от котлона наръсвам обилно с копър. Много вкусничко се получава.

А за ориз със зеленчуци, също използвам бланширан ориз, към който след топлинна обработка си прибавям и зеленчуците и запържвам малко.

Замразените зеленчуци ги използвам много през зимата за бързи майонезени салатки.
Сигурно ще се сетя и за още нещо. Ама малко не им е сезона сега.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз ползвам от замразените, но ги задушавам в микровълновата, обикновено в йенска тенджера.
Слагам всякакви подправки, малко мазнина (може и масло) и малко водичка - за около 10тина мин на пълна мощност.

# 4
  • Мнения: 191
За ориз със зеленчуци по китайски следвам следната последователност : олио +джинджифил, леко пържене, +чесън, пържене, + лук, моркови и пиперки, може зеле, карфиол, грах и изобщо, каквото обичате, пържене, + свареният предварително бланширан ориз, пържене и следва прибавката на останалите подправки,според вкуса ви и соевия сос. Добър апетит!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 328
А аз смесвам зеленчуците /2 плика от тези със замразени зеленчуци/ с ориза /от бланширания/, в по-дълбок йенски съд, ръсвам малко зехтин и вода - на 1 ч. ч. ориз - 2 ч. ч. вода, покривам с капака и слагам в МВ на максимална мощност - 900 вата при мен, за 15-20 мин. Стават разкошни. като са готови, посолявам на вкус и разбърквъм с две вилици.

# 6
  • Мнения: 781
За ориз със зеленчуци по китайски следвам следната последователност : олио +джинджифил, леко пържене, +чесън, пържене, + лук, моркови и пиперки, може зеле, карфиол, грах и изобщо, каквото обичате
До тук и аз така ,но слагам и краставици на ивички ,може алабаш -идеално замества китайския бамбук Wink.Като се запържат леко слагам 2-3с.л.оцет сол и 1с.л.захар,соев сос и като пържа още 5 мин-то си се задушава де, защото зеленчуците пускат много вода и размивам 1-2 с.л.нишесте и го прибавям.
Отделно сварявам бланширан ориз и правя някякви панирани хапки-сервирам в 3 отделни плата .Става много вкусно и могат да се нахранят много гости така Laughing

# 7
  • Мнения: 5 877
Замразено броколи използвам доста. Слагам го във фурната или в тенджерата буквално минути преди да е готово ястието. Така не се скльофва. Същото важи и за другите замразени зеленчуци - просто ги топвам във врящата вода. Не бива да са предварително размразени.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз чисто и просто задушавам готова Хавайска смес (ще рече ориз със зеленчуци) с повечко масло с дълбок тиган с капак... Стават за 5 мин. и са супер, особено за изненадващо гости.

# 9
  • Мнения: 114
 Grinning Аз запържвам малко лук в дълбок тиган,след това чаша ориз,заливам с три чаши топла вода.Когато е почти готово,слагам замразените зеленчуци/обикновено грах,царевица и моркови-1пакетче/.
 Всеки си го подправя на вкус със соев сос.Много вкусно става и е за около 10минути.

Добър апетит.  chef

# 10
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз слагам само олио или масло в тефлонов тиган и изсипвам замразените зеленчуци.те понеже са с лед  и си пускат сами водичка. Добавям или кубче бульон, или соев сос ,или синьо сирене, или кашкавал....става приказка....после можеш да ги добавиш към вече сварения ориз ако искаш, но без него е по диетично Naughty

Общи условия

Активация на акаунт