Миризмата на елдата

  • 2 392
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Знам че има много теми за елдата и се извинявам, че пускав друга, но точно това не успях да намеря. Вчера правих за пръв път каша от брашно от елда. Нормално ли е да мирише толкова гадно или аз не правя нещо както трябва? Децата си я изядоха без проблем, но наистина мирише ужасно.

# 1
  • Мнения: 179
Така си мирише. И аз се опитах да хапна малко, но не можах. Детето също няма проблем с нея, яде си я. Чувала съм, че в Полша е доста популярна.

# 2
  • Мнения: 2 521
Наистина гадно си мирише-аз също не можах да я ям,но и децата ми я отказаха Confused.А бях чела че който е свикнал с вкуса и миризмата и от малък,си го харесва.Е,ами моето малкото опитах отдавна да му дам ама не иска Naughty.За каката е разбираемо,вече е голяма,но за малкия ме е яд  защото е полезна.

# 3
  • Мнения: 302
Аз досега съм давала каша от елда на хип .Но и аз искам да си я приготвям сама и ако може да попитам откъде го копувате това брашно от елда в децките магазини или в обикновенните.

# 4
  • Мнения: 3 157
Аз съм  купувала елда на зрънца от хранителен магазин.В детските магазини подобно нещо не съм виждала.Купих само веднъж и миризмата ме отказа-докато се вареше цялата къща се усмърдя на пръст и на гнило. Sick
Изобщо не я пребвах на вкус,детето ми-също.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
На малкия вчера за пръв път му дадохме такава каша-тази на Хип-баба му му я даде по мое усмотрение и той я изял.На мен пък ми стана странно като ми каза, че на цвят била сиво-лилава.На мирис довечера ще я видя.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз купих брашно от елда (защото е по-лесно) от един магазин за здравословни храни на Красно село. Имаше и елда на зърна и какво ли още не. Ако ти е удобно пиши на лични да ти обясня къде е.

# 7
  • Мнения: 1 062
Да, елдата си мирише странно. Не съм купувала до сега брашно, само на зърна. В началото, слагах по щипка канела и тя до някъде правеше мириса по-поносим. Сега, не винаги добавям, но детето си я яде, и я обича. Особенно с ябълка и мляко. Купувам я, от щанда за здравословни храни. В детски магазин, не съм виждала.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
А бях чела че който е свикнал с вкуса и миризмата и от малък,си го харесва

Не е така. Емма колко каши от елда е изяла, отделно й бях взела елда(зърна), но сега бяга на далече от нея. Изхвърлих почти цяла кутия на ХИП.

# 9
  • Мнения: 5 940
Никога не ми е миришела неприятно, но това не е първата тема по въпроса. Явно си има специфична миризма, аз не я долавям като отблъскваща, Иво също. Той много обича, всеки ден би ял, ако му предлагам.

Общи условия

Активация на акаунт